0

CDN در افزایش سرعت سایت

 
elhamnaderi
elhamnaderi
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : شهریور 1393 
تعداد پست ها : 65
محل سکونت : تهران

CDN در افزایش سرعت سایت

 

CDN برگرفته از content delivery network یا content distribution network ، سیستم توزیع گسترده در چندین دیتاسنتر در سطح اینترنت می باشد.سرعت لود صفحه سایت فاکتور مهمی در طراحی سایت و همچنین در رنکینگ شما خواهد بود و بدنبال آن در سئو سایت شما تاثیر می گذارد.
هدف CDN فراهم نمودن محتوا در سمت کاربر در سرعت عملکرد بالا می باشد. این محتوا می تواند( تکس، گرافیک و اسکریپ) ، فایل های دانلودی( فایل های مدیا، نرم افزار و اسناد) برنامه های کاربردی(تجارت الکترونیک ، پرتال) برنامه های پخش زنده و شبکه های اجتماعی باشد. بار نمودن این محتوا ها در سئو وب سایت تاثیر منفی می گذارد.
 
تهیه کنندگان محتوا مانند شرکت های پخش مدیا و شرکت های تجارت الکترونیک در طراحی وب سایت خود  به اپراتورهای CDN به منظور ارسال محتوا به کاربران خود متحمل هزینه می شوند. CDN نیز به شرکت های ISP به خاطر هاستینگ سرورها در دیتا سرور خود هزینه پرداخت می نمایند. همچنین CDN، با استفاده از زیرساختار توزیع گسترده، محافظت خاصی را بر روی محتوای سایت فراهم می آورند و از حمله های عدم دسترسی سرور در طراحی سایت جلوگیری می نمایند.
 
گره های CDN در چندین محل در ستون فقرات اینترنت پیاده سازی می شوند و مزایای آن کاهش هزینه پهنای باند، افزایش سرعت لود صفحه وب سایت و بهبود دسترس پذیری به محتوا در صفحه سایت می باشد. CDN در معماری های متفاوتی پیاده سازی می شوند.
 
 
 
تکنولوژی CDN
شبکه اینترنت بر مبنای end-to-end می باشد. CDN شبکه انتقال end-to-end را با توزیع آن بر روی تکنولوژی برنامه های کاربردی هوشمند که برای بهنیه نمودن محتوا منظور گردیده، افزایش می دهند. 
کش های وب، محتوهایی که بیشترین درخواست را دارند در سرور نگه می دارند و بدین واسطه موجب افزایش سرعت لود صفحه سایت خواهند شد.
 
 
 
منبع: طراحی سایت
دوشنبه 8 دی 1393  12:43 PM
تشکرات از این پست
javad312
javad312
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : اسفند 1393 
تعداد پست ها : 4

پاسخ به:CDN در افزایش سرعت سایت

سلام

مطلب جالبی بود 

ممنون

سئو سایت

 

سوله سازی
پرستاری از کودک در منزل
سئو

متنهای زیبا

یک شنبه 13 تیر 1395  3:28 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها