0

قانون حجاب در واتیکان +تصاویر

 
karkas074
karkas074
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 2109
محل سکونت : Qom

قانون حجاب در واتیکان +تصاویر

(بسم الله الرحمن الرحیم)

 علیرغم آنکه رم، یک شهر توریستی بوده و افراد با فرهنگ ها و پوشش های متفاوت و گاه زننده در آن حضور دارند، شرط ورود به واتیکان، رعایت حجاب است.

علیرغم آنکه رم، یک شهر توریستی بوده و افراد با فرهنگ ها و پوشش های متفاوت و گاه زننده در آن حضور دارند، شرط ورود به واتیکان، رعایت حجاب است.

واتیکان به عنوان کانونی‌ترین مرکز مسیحیت کاتولیک، در شهر رم پایتخت ایتالیا واقع شده است و به عنوان یک دولت ـ شهر مستقل فعالیت می‌کند.

واتیکان، مقر پاپ بوده و با 44 هکتار مساحت، کوچکترین کشور دنیا محسوب می‌شود، اما کلیسای " سن پیتر " که در ورودی واتیکان قرار گرفته و موزه آن، سالانه جمع قابل توجهی از گردشگران را برای بازدید به این مکان می‌کشاند.

از نکات جالب توجه هنگام ورود به واتیکان، رعایت قانون حجاب است. مسئولان امر در واتیکان از طریق نصب تابلوهایی که در جاهای مختلف دیده می شود، اعلام کرده‌اند که شرط ورود به واتیکان، رعایت پوشش نسبی است بنابراین علیرغم آنکه رم، یک شهر توریستی بوده و افراد با فرهنگ و پوشش های متفاوت و گاه زننده در آن حضور دارند، شرط ورود به واتیکان، رعایت حجاب است و همگان نیز به این قانون احترام می‌گذارند.

البته قانون حجاب به واتیکان اختصاص نداشته و سایر کلیساهای شهر رم نیز با نصب تابلوهای مشابه، ورود افراد را منوط به حجاب کرده‌اند.

همان‌طور که در تصاویر مشاهده می‌شود این قانون، نه تنها بانوان، که آقایان را نیز شامل می‌شود.

«جان پیتر» کشیش مسیحی و استاد دانشگاه پاپی صلیب مقدس در این باره می‌گوید: تصاویر به جا مانده از حضرت مریم، بیانگر حجاب است و همواره کشیش‌ها و راهبه‌ها لباس‌های بلند و پوشیده بر تن کرده‌اند؛ در واقع پوشیده بودن، یک حس معنوی را به افراد با حجاب منتقل می‌کند و درک این مساله در اماکن مقدس مانند کلیسا دوچندان می‌شود.

اللهم عجل لولیک الفرج

پنج شنبه 13 آذر 1393  12:04 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها