0

بی کیفیت ترین خودروها معرفی شدند

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158652
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

بی کیفیت ترین خودروها معرفی شدند

 

اخبار,اخباراقتصادی,خودرو


 اخبار اقتصادی - بی کیفیت ترین خودروها معرفی شدند

در ارزیابی کیفی خودروهای تولیدی در مرداد ماه،سه خودروی سایپا ۱۳۱X محصول سایپا، سایپا ۱۳۱X محصول پارس خودرو و سایپا ۱۳۲X در گروه قیمتی زیر ۲۰ میلیون تومان بی کیفیت ترین خودروها معرفی شدند.

به گزارش تسنیم، براساس گزارش بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در مرداد ماه 1393 و مطابق آمار تولید ارائه شده از سوی شرکت های خودروساز جهت ارزشیابی محصولات، مجموع خودروهای تولید شده اعم از سبک و سنگین، نسبت به ماه قبل با افزایش یک درصدی و در مقایسه با زمان مشابه سال قبل با روند صعودی 85.4 درصدی مواجه گردید. در ماه اخیر 99 درصد از حجم خودروهای تولید شده در داخل کشور مختص خودروهای سبک (سواری و وانت) و یک درصد نیز مربوط به خودروهای گروه سنگین (مسافری و باری) بوده است.

گروه سبک:
در مرداد ماه سال جاری مجموع خودروهای سواری تولید شده نسبت به ماه قبل(براساس آمارهای رسمی) روند یکسانی داشته و دستخوش تغییری نگردیده است. این در حالیست که تعداد خودروهای ارزشیابی شده توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در مردادماه نسبت به ماه قبل 0.7 درصد افزایش یافته، بطوریکه جمعا 23 مدل خودرو مورد بازرسی قرار گرفت که 18 مدل در سطح کیفی خیلی خوب و 5 مدل هم در سطح کیفی خوب قرار گرفته‌اند.

در این ماه خودروی تندر 90 اتوماتیک محصول شرکت ایران خودرو به خودروهای ارزیابی شده اضافه شد که با کسب 20.5 نمره منفی همراه با خودروی پارس تندر به عنوان باکیفیت ترین خودروهای مردادماه معرفی شده اند.

در این ماه همچون ماههای گذشته سه خودروی سایپا 131X محصول سایپا، سایپا 131X محصول پارس خودرو و سایپا 132X در گروه قیمتی زیر 20 میلیون تومان مورد ارزیابی قرار گرفتند که به ترتیب 78.8، 80.2 و 82.4 نمره منفی کسب کرده اند و در رده کیفی  B+ قرار گرفته اند.

در گروه قیمتی بین 20 تا 40 میلیون تومان نیز 14 خودرو مورد ارزیابی قرار گرفت که در آن میان خودروهای پارس تندر، تندر90 پارس خودرو، تندر90 ایران خودرو، پژو 206 و پژو206SD در جایگاه اول تا پنجم و در رده کیفی A+ قرار گرفتند. این خودروها به ترتیب 20.5، 20.8، 20.8، 22.7 و 22.8 نمره منفی کسب کرده اند. همچنین خودروی تیبا که در ماههای گذشته در رده کیفی B+ قرار می گرفت این ماه جایگاه خود را ارتقا داد و با کسب 59.4 نمره منفی در رده کیفی A قرار گرفت.

این گزارش حاکی از آن است که در ارزیابی های انجام شده در مردادماه سال جاری یک خودرو به گروه قیمتی خودروهای بین 40 تا 60 میلیون تومان افزوده شده و بنابراین 4 خودرو در این گروه مورد ارزشیابی قرار گرفته اند که نتیجه آن بدین شرح است: تندر90 اتوماتیک با 20.5 نمره منفی در جایگاه اول جدول قرار گرفت، جک 5J اتوماتیک 44.6 نمره منفی کسب کرد و در جایگاه دوم قرار گرفت. لیفان 620 و ام وی ام 530 نیز با 51.3 و 51.4 نمره منفی در رده های بعدی قرار گرفتند.

همچنین همانند ماه گذشته لیفان 60X و ام وی ام 33X در دسته قیمتی بین 60 تا 80 میلیون قرار گرفتند و لیفان 60X با کسب 50 نمره منفی رتبه کیفی A  را از آن خود کرد اما ام وی ام 33X با 63.9 نمره منفی در رده کیفی خوب با رتبهB+  قرار گرفت.

وانت:
در بخش وانت شاهد رشد 7 درصدی تولید در مقایسه با ماه قبل هستیم که بیشترین تاثیر در ایجاد این روند، مربوط به افزایش تولید وانت مزدا تک کابین و وانت نیسان تک سوز Z24i می باشد. از دیگر نکات مهم و حائز اهمیت در مورد تیراژ تولید خودروهای گروه وانت، می‌توان به قطع تولید وانت وینگل 5 اشاره نمود. در این ماه و در بخش وانت از 5 مدل خودروی ارزشیابی شده یک مدل در سطح کیفی خوب و 4 مدل دیگر نیز در سطح کیفی قابل قبول قرار گرفتند.

گروه سنگین :
1- اتوبوس و مینی بوس
در بخش خودروهای تجاری مسافری در ماه جاری علیرغم تولید اتوبوسهای اسکانیا در شرکت عقاب افشان، به دلیل ممانعت خودروساز، هیچ گونه خودرویی ارزشیابی نشده است.

2- کامیون و کامیون
محصولات تولیدی شرکتهای کاریزان خودرو، سیبا موتور و ارس خودرو دیزل با توجه به عدم همکاری خودروساز جهت انجام ارزشیابی کیفی خودرو، از نظر عیوب ایمنی، مهم و اساسی وضعیت نامعلومی دارند.


در بخش خودروهای تجاری باری شاهد رشد 39.2 درصدی تولید در مقایسه با ماه قبل هستیم که بیشترین تاثیر در ایجاد این روند، مربوط به افزایش تولید کشنده البرز و همچنین تولید مجدد کامیون ایسوزو NPR75M و کامیونت ایسوزو NKR می باشد. از دیگر نکات مهم و حائز اهمیت در مورد تیراژ تولید خودروهای تجاری باری ساخت داخل می‌توان به قطع تولید کامیونت الوند و کشنده کاوه در شرکت سایپا دیزل و همچنین تولید یک مدل کشنده جدید در شرکت ماموت دیزل، با نام اسکانیا G400 اشاره نمود.

ارزشیابی این خودروها بر خلاف روند صعودی تیراژ تولید، به میزان 6.6 درصد کاهش یافت، بطوریکه از 6 مدل خودروی ارزشیابی شده 5 مدل در سطح کیفی خیلی خوب و یک مدل هم در سطح کیفی خوب قرار گرفتند.


 اخبار اقتصادی - تسنیم

 

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

شنبه 5 مهر 1393  7:20 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها