0

تصاویر کمتر دیده شده از جوانان ایرانی

 
architect0811
architect0811
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1391 
تعداد پست ها : 6050
محل سکونت : همدان

تصاویر کمتر دیده شده از جوانان ایرانی


به گزارش سرویس کشکول جام نیوز، 31 شهریور 1359 با حمله هوایی عراق به چند فرودگاه ایران و تعرض زمینی همزمان ارتش بعث به شهرهای غرب و جنوب ایران، جنگ 8 ساله حكومت صدام حسین علیه ایران آغاز شد؛ جنگی که منجر به کشته شدن ده ها هزار نفر شد و خساراتی سنگین بر جای گذاشت. تعداد شهدای جنگ تحمیلی را متفاوت ذکر کرده اند، از ۱۹۰ هزار تا ۲۳۰ هزار و البته آماری مبنی بر یک میلیون شهید نیز وجود دارد که قطعاً مقرون به صحت نیست.

 

هر چه باشد، شاید برای خواننده این سطرها، فقط یک عدد است اما برای نفر به نفر آنانی که جانشان را در آن ۸ سال از دست داده اند، آنچه اتفاق افتاده، از دست دادن تنها فرصت زندگی آنها از ازل تا ابد بود.

 

امروز اگر می نویسیم، می خوانیم، سقفی بر سر داریم، عشق داریم، کودکان مان را به مدرسه می فرستیم، کار می کنیم، انتقاد می کنیم، می گوییم، می خندیم، می خوریم، می آشامیم و نفس می کشیم، تک تک مان مدیون همه آنانی هستیم که در "روزگار بازشناسی مرد از نامرد"، لباس عافیت از تن کندند و لباس رزم پوشیدند، خیلی هایشان بازگشتند، خیلی هایشان بخشی از وجودشان را در میدان جنگ جا گذاشتند و به خانه آمدند و خیلی ها هم غیرتمندانه به شهادت رسیدند. در کنار این وامداری عمومی نسبت به مردان دفاع مقدس، آنان که بر صندلی های مهم مدیریتی تکیه زده اند، به طور خاص مدیون شهیدان هستند ... در ادامه ، مجموعه تصاویری از دفاع هشت ساله ایرانیان علیه متجاوزان بعثی را مشاهده می کنید که شاید کمتر دیده باشید.
 

 

 

چهارشنبه 2 مهر 1393  1:33 PM
تشکرات از این پست
mehdi0014
دسترسی سریع به انجمن ها