0

اولین محافظ دندان هوشمند برای تکان‌های مغزی+تصاویر

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

اولین محافظ دندان هوشمند برای تکان‌های مغزی+تصاویر

اولین محافظ دندان هوشمند برای تکان‌های مغزی+تصاویر

در آمریکا برای اولین بار یک محافظ دندان هوشمند که به اینترنت متصل می‌شود جهت تکان‌های مغزی ساخته شده است.

خبرگزاری فارس: اولین محافظ دندان هوشمند برای تکان‌های مغزی+تصاویر
  •  

به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری فارس، تمام ورزشکاران محافظ دندان را می‌شناسند و می‌دانند این وسیله از هرگونه ضربه‌ای، از فک و دهان محافظت می‌کند.‌

بیش از 3.8 میلیون ورزشکار از تکان‌های مغزی رنج می‌برند که 47% آن‌ها خطرناک است؛ آسیب‌های مغزی همیشه آشکار نیستند و به راحتی قابل تشخیص نیستند، به همین منظور در آمریکا برای اولین بار یک محافظ دندان هوشمند برای تشخیص سریع خطرات مغزی ساخته شده است.

این محافظ دندان هوشمند که به اینترنت متصل می‌شود به نام FITGuard «فیت گارد» به بازار عرضه شده است و قادر به تشخیص شوک‌های قوی که به سر آسیب می‌زنند مانند تکان‌های مغزی است.

فیت گارد از طریق بلوتوث به گوشی هوشمند نیز متصل می‌شود و در زمان واقعی شدت اثرات دریافت شده از مغز کاربر را اندازه گیری کرده و با تغییر رنگ نشان می‌دهد؛ فیت گارد به سنسورهای لمسی مجهز شده و روی نوار نازکی که روی آن قرار دارد شدت شوک را از طریق رنگ نشان می‌دهد؛ مثلاً اگر نور آبی باشد شوک خفیف است و هیچ خطری وجود ندارد اما اگر نور قرمز باشد به معنی ضربه مغزی است و باید شخص را سریع به دکتر رساند و در صورت هوشیار بودن شخص، خود باید به دکتر مراجعه کند.

یکی از شایع‌ترین آسیب‌های گزارش شده در میان 135 میلیون شرکت کننده در تیم‌های ورزشی، تکان‌های مغزی 38 میلیون دختر و پسر ورزشکار جوان بوده است.

انتهای پیام/

 

چهارشنبه 2 مهر 1393  12:38 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها