0

چند نکته مهم در طراحی سایت ها

 
forooghi73
forooghi73
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : خرداد 1393 
تعداد پست ها : 212

چند نکته مهم در طراحی سایت ها

 

بسیاری از کارآفرینان و صاحبان مشاغل دارای وب سایت های خاص خود هستند که از آن به عنوان یک ابزار قدرتمند برای تبلیغ محصولات خود بهره می گیرند. همچنین از طریق آن با رقبای خود مبارزه تجاری می کنند. کسب درآمد خوب نیز یکی دیگر از مزایای داشتن یک وب سایت حرفه ای است. داشتن یک وب سایت حرفه ای دارای مزایای فراوانی است، از جمله اینکه می تواند سطح شغل شما را بالاتر ببرد. اکثر مردم تنها چند ثانیه در یک وب می مانند و اگر آن وب حرفه ای طراحی نشده بود بلافاصله از آن خارج می شوند.
داشتن یک وب سایت حرفه ای نه تنها درآمد زا است، بلکه کمک می کند سابقه، اعتبار و شهرت آنلاین نیز پیدا کرده و اعتماد مخاطبین را به برند خود جلب کنید. اما چگونه می توان یک وب سایت حرفه ای طراحی کرد؟ در اینجا چند نکته کلیدی در مورد طراحی یک وب سایت حرفه ای را به شما خاطر نشان خواهیم کرد.

 

چند نکته مهم در طراحی سایت ها


برداشت و تاثیر اولیه 

همه ما از تاثیر برداشت های اولیه مطلع هستیم. این عامل فاکتور مهمی برای حفظ خوانندگان و جذب خوانندگان جدید است. اگر در بازدید اول، سایت شما خواننده را به نحو شایسته تحت تاثیر قرار ندهد، آنها مجددا از آن بازدید نخواهند کرد. شما نیم خواهید مشتریان و مخاطبین بالقوه خود را از دست بدهید، پس باید مطمئن شوید سایتتان حرفه ای به نظر می رسد. این یک عامل مهم در حفظ خوانندگان سایت است.

بهبود زمان بارگذاری
 

 

بازدیدکنندگان سایت شما دوست ندارند زمان زیادی برای بالا آمدن سایت شما صرف کنند. به این ترتیب شما پهنای باند زیادی را از دست خواهید داد و بازدیدکنندگان عجول فراوانی را فراری خواهید کرد. به یاد داشته باشید که سایز توصیه شده برای یک صفحه وب 40 تا 60 کیلو بیت است، در این صورت زمان زیادی برای بارگذاری صفحه صرف نخواهد شد. هر چه سرعت بارگذاری شدن صفحه وب شما بیشتر باشد تاثیر آن نیز بهتر خواهد بود.

راهنمای آسان
 

 

مطمئن شوید کاربر به راحتی به صفحه وب شما هدایت می شود. وب سایت خود را ساده طراحی کنید. اجازه دهید راهنماهای صفحه مخاطب را ترغیب و تشویق به مشاهده و جستجوی قسمت های دیگر کنند. اگر راهنماها در محل مناسب قرار نداشته باشند و خواننده باید به دنبال آنها بگردد این یک عامل دفع کننده خواننده خواهد بود. اگر کاربران نتوانند به راحتی به آنچه به دنبال آن هستند نرسند بلافاصله سایت را رها خواهند کرد. با استفاده از یک سیستم راهنمای خوب صفحه ها را نشان دار کنید.

استفاده از ترکیب رنگ مناسب
 

 

رنگ ها یکی از ویژگی های مهم یک وب سایت هستند. از ترکیب های رنگی مناسب که برای چشم سنگین نیستند و خواندن آنها راحت است استفاده کنید. همچنین هنگام انتخاب رنگ روانشناسی رنگ را نیز مد نظر داشته باشید. مفهوم رنگ ها به خصوص برای سایت بسیار مهم است. شما باید برای جلوگیری از برداشت ها و تفسیرهای نادرست از رنگ مناسب استفاده کنید. در صورتی که از ترکیب رنگ مناسب استفاده کنید احتمال بروز سر درد و ابهام در خواننده از بین می رود. سایتی با ترکیب رنگ نا مناسب سطح پایین و غیر حرفه ای به نظر می رسد. فراموش نکنید از رنگ های مطمئن که در هر مرورگری یکسان دیده می شود استفاده کنید.

خدمات و محصولات خود را نشان دار کنید
 

 

یک وب سایت حرفه ای می تواند باعث تاکید روی خدمات و پر اهمیت جلوه گر شدن محصولات شما شود. اگر وب سایت شما از صفحه آرایی خوبی برخوردار باشد، مشتریان به آسانی می توانند محصولات شما را ببینند. از تصاویر مناسب و زیبا برای نمایش محصولات استفاده کنید و اطلاعات کافی در مورد آنها در اختیار کاربر قرار دهید. به این نکته در هنگام آموزش طراحی سایت کم تر توجه می شود. دانستن اینکه مشتری دوست دارد چه چیزهایی در مورد محصول شما بداند و قرار دادن آنها در سایت کمک شایانی به معرفی بهینه محصول شما خواهد کرد.

سازگاری مرورگر
 

 

باید مطمئن شوید که وب سایت شما بدون هیچ مشکلی با هر نوع مرورگری باز می شود. اگر مرورگرهایی که انتخاب کرده اید محدود باشد، بسیاری از مشتریان خود را از دست خواهید داد. پس آن را به گونه ای طراحی کنید که برای همه قابل دسترس و استفاده باشد.

تمایز
 

 

در صورتی وب سایت شما حرفه ای به نظر خواهد رسید که در مقایسه با وب سایت های دیگر متفاوت باشد. مطمئن شوید خوانندگان، وب سایت شما را از دیگر وب سایت های تشخیص خواهند داد. به این ترتیب، شما نه تنها سایت خود را به یادماندنی کرده اید بلکه یک هویت مستقل برای آن ایجاد کرده اید. داشتن نام و هویت تجاری برای وب سایت های تجاری بسیار حیاتی است. با طراحی یک وب سایت منحصر به فرد می توانید برند و شهرت و سابقه آنلاین خود را را داشته باشید.

استفاده از فونت مناسب
 

 

در یک وب سایت حرفه ای از فونت های تجملی و تزیینی استفاده نمی شود. این باعث می شود سایت بسیار بد و غیر حرفه ای به نظر برسد. بازدیدکنندگان، سایت شما را جدی نمی گیرند و این باعث می شود به وب سایت شما اطمینان نکنند. بنابراین سعی کنید از فونت های استاندارد که خواندن آنها آسان است استفاده کنید. همچنین مطمئن شوید از فونت هایی استفاده کرده اید که همه جا قابل خواندن است.

از گرافیک های حرفه ای استفاده کنید
 

 

تصاویر وب سایت خود را انتخاب کنید. از هر نوع عکسی استفاده نکنید. عکس هایی برای وب سایت انتخاب می کنید باید دارای کیفیت بالا بوده و برای سایت شما مناسب باشد. در مواقعی از عکس استفاده کنید که وجود آن ضروری است. همچنین مطمئن شوید سایز تصاویر کم است چون در این صورت با سرعت بارگذاری می شوند، اما مراقب باشید سایز آنها را بیش از اندازه کوچک نکنید. از عکس های خیلی بزرگ هم اجتناب کنید چون نمای سایت را غیر حرفه ای می کند.

از متن های فلش و انیمشن های محدود استفاده نکنید
 

 

اگر فکر می کنید متن های متحرک تشویق کننده و محرک است سخت در اشتباه هستید. این کار باعث می شود سایت شما سطح پایین و با استاندارد پایین به نظر برسد. اگر از در سایت شما بنر تبلیغاتی وجود دارد، از فلش استفاده نکنید چون در حقیقت این کار غیر ضروری است. وقتی بازدیدکنندگان با این نوع متن ها مواجه می شوند فکر می کنند وب سایت شما غیر حرفه ای است و به سرعت از آن خارج می شوند.

از به کار بردن صدا و موسیقی اجتناب کنید
 

 

اگر می خواهید سایتتان حرفه ای باشد، از صداهای پس زمینه استفاده نکنید. کاربرانی که به دنبال یک چیز مهم در وب هستند، هنگامی که وارد سایت شما می شوند و ناگهان یک صدای غیر منتظره می شوند دچار وحشت زدگی خواهند شد. بعضی از مردم پس از شنیدن این صدا بلافاصله اسپیکر سیستم خود را خاموش می کنند. بنابراین، اگر می خواهید کاربران خود را حفظ کنید، لطفا در وب سایت خود از صدا و موسیقی استفاده نکنید.
 

 

ما نمی توانیم منکر این حقیقت شویم که تبلیغات برای یک سایت مهم هستند. این منبع درآمد بیشتر سایت ها است، اما مطمئن شوید در یک صفحه بیش از اندازه تبلیغ قرار ندهید. باید به دنبال راهی باشید تا بتوانید تبلیغات را به درستی و با حجم مناسب روی سایت قرار دهید. فضایی را برای این تبلیغات اختصاص دهید و آنها را روی یک صفحه جمه نکنید. تبلیغاتی که روی سایت قرار می دهید را انتخاب کنید. از قرار دادن بنرها فلش که باعث پایین آوردن سطح سایتتان می شود اجتناب کنید.
 

* * *

اگر به دنبال شهرت، خوش نامی و تاثیر بخشی آنلاین هستید، باید مطمئن شوید یک وب سایت حرفه ای دارید. این نه تنها به رونق کسب و کار شما کمک می کند بلکه نقش به سزایی در افزایش درآمد شما نیز خواهد داشت. این کار باعث می شود دیگران هم تشویق شوند که برای خود یک وب سایت داشته باشند. با دانستن نکات کلیدی بالا می توانید به طراحان سایت کمک کنید تا وب سایت های تاثیرگذار حرفه ای طراحی کنند.

چهارشنبه 2 مهر 1393  11:22 AM
تشکرات از این پست
rasekhoon_m 09303495228
دسترسی سریع به انجمن ها