0

چرا آیفون ۶ پلاس هنوز نمی‌تواند جایگزین مناسبی برای آیپد مینی باشد؟

 
iphone6
iphone6
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1393 
تعداد پست ها : 168

چرا آیفون ۶ پلاس هنوز نمی‌تواند جایگزین مناسبی برای آیپد مینی باشد؟

ظاهر اپلیکیشن‌های آیفون در آیفون ۶ خوب اما در۶ پلاس عجیب!

یکی از موضوعاتی که دارندگان آی‌دیوایس‌های اپل به آن می‌نازند، ظاهر برنامه‌های بهینه شده برای صفحه نمایش دستگاه‌های مختلف این شرکت است. حتی برخی افراد اگر ببینند یک اپلیکیشن نمی‌تواند بر روی آیفون آن‌ها بهینه شده به نمایش درآید، بهتر می‌دانند که حتی آن را دانلود هم نکنند. همانطور که مطلع هستید به زودی توسعه دهندگان اپلیکیشن‌ها، بروزرسانی‌هایی را برای بهینه شدن اپلیکیشن‌هایشان با صفحه نمایش آیفون ۶ راهی اپ‌استور خواهند کرد.

اما شما ضرورتا به اپلیکیشن‌های بهینه شده نیازی ندارید: با اینکه اکنون بسیاری از اپلیکیشن‌های درون اپ‌استور هنوز این بروزرسانی را برای آیفون‌ ۶ منتشر نکرده‌اند اما هر دو گوشی می‌توانند مقیاس‌بندی‌های اپلیکیشن‌های موجود را برای اندازه صفحه نمایش خود بهینه کنند و در این راستا بسیار عالی عمل می‌کنند؛ متون بسیار شفافند، گرافیک در بازی‌ها روان و قابل قبول است و تماشای ویدیو‌ها نیز عالی است.

با وجود این، زمانی که به صفحه نمایش بزرگ آیفون ۶ پلاس در زمان اجرای برخی اپلیکیشن‌ها نگاه کنید، به یاد زمانی خواهید افتاد که آیفون ۵ با صفحه نمایش بزرگ شده ۴ اینچی راهی بازار شد. آیکون‌ها، دکمه‌های مجازی و حتی کیبورد‌ها ناگهان بسیار بزرگ می‌شوند. حال اپلیکیشن‌هایی که اکثرا هم غیر بهینه هستند و احتمالا در آینده تنها برای صفحه نمایش آیفون ۶  بهینه خواهند شد، بر روی آیفون ۶ بسیار بهتر از ۶ پلاس به نمایش درمی‌آیند.

آیفون ۶ پلاس نمی‌تواند جایگزین آیپد شود

با اینکه آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس هر دو، اندازه صفحه نمایش‌های جدید با رزولوشن‌های تازه‌ای را در اختیار گرفته‌اند، اما باید قبول کنیم که ۶ پلاس وارد یک قلمرو جدید شده است. اپل به تازگی به قلمرو فبلت‌ها وارد شده است و توسعه دهندگان تا بتوانند اپلیکیشن‌هایی را برای این صفحه نمایش بهینه کنند مطمئنا مدت زمانی طول خواهد کشید یا اینکه شاید بسیاری از توسعه دهندگان ترجیح دهند همان اپلیکیشن‌های بهینه شده برای آیفون ۶، در ۶ پلاس نیز با کمی کشیدگی اجرا شود.

آیپد مینی ۷.۹ اینچی تقریبا ۲.۵ اینچ اختلاف اندازه صفحه نمایش با ۶ پلاس دارد. ممکن است تراکم پیکسل یکسانی نداشته باشند اما صفحه نمایش بزرگتر تفاوت اصلی آن‌ها به حساب می‌آید. آیپد مینی دارای نسبت صفحه 4:3 است در حالی که آیفون ۶ پلاس نسبت صفحه 16:9 را در اختیار دارد. برای تماشای فیلم‌ها شما به نسبت 16:9 نیاز خواهید داشت. اما برای مقالات، سند‌ها و کتاب‌ها و وب‌گردی شبیه به کامپیوتر، به نسبت 4:3 بیشتر احتیاج دارید. در واقع هر کدام از این نسبت‌ها می‌توانند محتویات متناسب با نسبت صفحه نمایش خود را بهتر نمایش دهند و حس بهتری را به بیننده منتقل کنند.

یک شنبه 30 شهریور 1393  11:25 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها