0

جنگ جهانی در خلیج فارس

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

جنگ جهانی در خلیج فارس

به مناسبت 30 شهریور سالروز حمله نیروهای امریکا به کشتی ایران اجر 30 شهریور 1393 ساعت 02:02

جنگ جهانی در خلیج فارس


یک بحث غلطی که سال‌هاست ترویج می‌شود، نامیدن دوران دفاع مقدس به جنگ ایران و عراق است.
جنگ جهانی در خلیج فارس

به گزارش دفاع پرس،‌ جنگی که به گفته کسانی چون الکساندر دو مارانش، دونالد رامسفلد و از این دست جنایتکاران و سیاستمداران تراز اول جهان، رویارویی 42 کشور به نمایندگی رژیم بعث با انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی‌(ره) بود.

به هر حال یکی از مسائلی که هرگز قابل انکار نیست اتحاد قدرت‌ها و مستکبران جهان از شرقی‌ترین نقطه عالم تا انتهای بلوک غرب علیه ملت و انقلاب اسلامی ایران است. در این بین اتفاقات و موضوعات و حوادث گوناگونی از وجود کارشناسان مطرح جنگ و نبرد اطلاعات زمینی در خطوطی چون تنومه و تسلیح زمین برای رژیم بعث در عملیات‌هایی چون والفجر مقدماتی، رمضان، محرم و ... به عنوان مصداق عینی وجود دارد. اما یکی از کشورهایی که بسیار به ارتش بعث خدمت کرد، ایالات متحده امریکا بود. این کشور از در اختیار نهادن عکس‌های هوایی از طریق سامانه هوایی – جاسوسی آواکس گرفته تا تجهیز کردن رژیم بعث به سلاح‌های کشتار جمعی از طریق دلالان سازمان کثیف سیا به صدام کمک کرد تا اینکه با ورود به خلیج فارس به شکل مستقیم به مقابله با رزمندگان پرداخت.

دیگر اینگونه نمی‌توان جنگید!

پس از شکست سنگین ارتش بعث طی عملیات کربلای 5 و شکست‌های تلخی که دامن رژیم بعث را می‌گیرد، ورود و رویارویی نیروهای امریکایی به صورت علنی با رزمندگان اسلام اتفاق می‌افتد. شروع نبردی بزرگ و باورنکردنی در خلیج‌فارس که به رویارویی کابوی‌ها با فرزندان روح‌الله در میان بچه‌های قدیمی جنگ معروف است. این رویارویی که در سال 66 اتفاق می‌افتد با دو هدف عمده صورت گرفت. اول مسئله فشار بر ایران و ایجاد بحران جدید برای اقتصاد ایران از طریق تحت فشار قرار دادن و ناامن کردن خلیج‌فارس بود. یعنی با زدن کشتی‌های تجاری و نفتکش‌ها قصد اخلال در امور اقتصادی و بازرگانی مربوط به کشورمان را داشتند که بخش عمده آن از طریق خلیج‌فارس تأمین می‌شود. مسئله دوم درگیر کردن نیروهای ایران و باز کردن جبهه جدیدی در خلیج‌فارس بود که این بار بعثی‌ها در کار نبودند و نیروهای زبده امریکایی معروف به دلتافورس و تفنگداران دریایی ایالات متحده به همراه ابرناو وینسنس برای رویارویی و نبرد با فرزندان آقا روح‌الله آمده بودند.

در این زمان قرارگاه 9 نبی که از عملیات خیبر سابقه و تجربه عملیات آبی و خاکی را داشت با تشکیل نیروی دریایی سپاه، به خلیج‌فارس ورود پیدا کرده و در واقع هسته این قرارگاه، هسته اولیه نیروی دریایی سپاه پاسداران و نیروهای وارد شده به خلیج را تشکیل می‌داد. در 30 شهریور 1366 حمله هلی‌کوپترهای نیروهای امریکایی به کشتی تجاری ایران رخ داد. حمله‌ای که نبردی باورنکردنی را علنی ساخت. امریکایی‌ها با ناوهایی که در قبل از انقلاب توسط ایران خریداری شده بود و نام‌های کوروش، خشایار و... داشت وارد خلیج‌فارس شدند و با تغییر نام این ناوها به وینسنس و... شروع به درگیری با پاسداران و رزمندگان کردند. فجایعی چون مورد هدف قرار گرفتن هواپیمای مسافربری، مورد هدف قرار دادن کشتی‌های تجاری، سکوهای نفتی و... حضور و کمک امریکا و باز کردن جبهه جدیدی علیه ملت بزرگ ایران رخ داد. با اینکه هیچگاه نیروهای امریکایی با نظامی‌ها مقابله نکردند و همیشه مردم بی‌دفاع چه در هواپیما و چه در کشتی و نفتکش و سکوهای نفتی را مورد هدف قرار دادند، اما سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توانست بزرگ‌ترین اسکورت دریایی تاریخ جهان را که امریکا مسئولیت آن را داشت مورد هدف قرار دهد و خسارات سنگینی را برای نیروی نظامی امریکا در خلیج به بار آورد. در کنار این امر، نیروی دریایی سپاه پاسداران توانست با صلابت از مرز ایران اسلامی حمایت کرده و حاشیه و منطقه‌ای امن برای همه حاضران ایرانی خلیج‌فارس درست کند و در مقابل منطقه‌ای ناامن برای متجاوزان امریکایی ترتیب دهد تا هیچ زمان متجاوزان امریکایی در خلیج‌فارس احساس امنیت نکنند. شهدایی چون شهید مهدوی یادگار به یادماندنی نیروی دریایی سپاه و مسئول عملیات سپاه علیه بزرگ‌ترین اسکورت تاریخ دریایی جهان به شمار می‌روند. یادشان گرامی و راهشان جاودان باد.

 

منبع:جوان

 

یک شنبه 30 شهریور 1393  9:51 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها