0

كشتي

 
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

كشتي

با توجه به بروز شدن اطلاعات مسابقات از پستهای پایین هم بازدید فرمایید

شنبه 29 شهریور 1393  12:41 AM
تشکرات از این پست
rezajafarizadeh nargesza
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

پاسخ به:كشتي

سرپرست تیم ملی کشتی فرنگی خبر داد هادی علیزاده پورنیا کشتی‌گیر وزن 75 کیلوگرم تیم ملی فرنگی به علت مصدومیت شدید در بازی‌های آسیایی حضور نخواهد داشت و پیام بویری در این بازی‌ها شرکت می‌کند.

حسن رنگرز در گفت‌و‌گو با ایسنا در خصوص آخرین وضعیت امید نوروزی جهت حضور در بازی‌های آسیایی اینچئون اظهار کرد: امید نوروزی علی‌رغم آسیب‌دیدگی شدید و خستگی ناشی از حضور در مسابقات جهانی امروز (جمعه) اولین تمرین خود را همراه با تیم ملی کشتی فرنگی انجام داد. حضور نوروزی در بازی‌های آسیایی کار بسیار مشکلی است چرا که او در مسابقات جهانی شش دور کشتی بسیار سنگین گرفت و ان‌شاء‌الله تمام سعی خود را می‌کنیم تا با ریکاوری مناسب بتوانیم شاهد حضور او در بازی‌های آسیایی باشیم.

وی ادامه داد: تمام تلاش خود را می‌کنیم تا وی بتواند در بازی‌های آسیایی حضور یابد چرا که حضور نوروزی در اینچئون ضمن اینکه شانس ما را برای رسیدن به مدال طلا در وزن 66 کیلوگرم افزایش خواهد داد باعث می‌شود بار روانی مثبتی به تیم تزریق شود.

وی درباره تغییرات احتمالی در ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در بازی‌های آسیایی گفت: به غیر از هادی علیزاده که در وزن 75 کیلوگرم به علت آسیب‌دیدگی شدید از ناحیه کتف دست راست نمی‌تواند ما را در بازی‌های آسیایی همراهی کند سایر نفرات طبق اعلام قبلی در بازی‌های آسیایی به روی تشک خواهند رفت. وضعیت حضور امید نوروزی نیز تا یکی دو روز آینده نهایی خواهد شد. به جای هادی علیزاده پورنیا نیز در این بازی‌ها پیام بویری در وزن 75 کیلوگرم برای تیم ملی کشتی فرنگی به روی تشک خواهد رفت که او نیز از کشتی‌گیران جوان، باانگیزه و با آتیه کشتی ایران است و مطمئناً تمام تلاش خود را برای گرفتن نتایج خوب به کار خواهد بست. امیدواری بسیاری داریم تا بویری بتواند با نیروی جوانی و انگیزه بالایی که دارد خلأ او را به خوبی پر کند.

رنگرز در پایان خاطرنشان کرد: کار بسیار سختی در بازی‌های آسیایی پیش روی تیم ملی فرنگی ایران قرار دارد. در این بازی‌ها قزاقستان و کره‌جنوبی با تیم اصلی و کامل حضور پیدا می‌کنند و توقع از فرنگی‌کاران ایران نیز با توجه به قهرمانی در مسابقات جهانی بسیار بالا رفته است که امیدواریم با دعای خیر مردم بتوانیم از بازی‌های آسیایی نیز سربلند بیرون بیاییم و دل مردم را شاد کنیم.

شنبه 29 شهریور 1393  8:52 AM
تشکرات از این پست
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

انتظار بابک از همه فرنگی‌کاران برای کسب مدال طلا در اینچئون!

طبق گفته‌ی مدیر تیم‌های ملی کشتی فرنگی، باید انتظار داشته باشیم همه ملی پوشان فرنگی ایران در بازی های آسیایی مدال طلا کسب کنند!

 

حسن بابک در گفت و گو با خبرنگار کشتی ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت مصدومیت امید نوروزی، ملی‌پوش وزن 66 کیلوگرم کشتی فرنگی ایران برای حضور در بازی‌های آسیایی، اظهار کرد: امید نوروزی در یکی، دو سال اخیر مورد بی مهری های زیادی قرار گرفته است، اما این کشتی‌گیر فقط به عشق مردم می‌خواهد ایثار کند و با مصدومیت شدیدی که دارد به روی تشک نیز برود. ان‌شاءالله بتواند با توجه به انگیزه‌ای که دارد به عشق مردم و طرفداران و برای سربلندی وطن در بازی‌های آسیایی اینچئون شرکت و برای ملت ایران افتخار آفرینی کند.

 

وی تصریح کرد: نوروزی یک کشتی‌گیر جنگجو و یک مبارز تمام عیار است و فقط برای کسب طلا به روی تشک می‌رود. در مسابقات جهانی نیز داوران حقش را خوردند، چرا که او در فینال شش دقیقه‌ تمام یکپارچه حمله بود و کشتی‌گیر صرب را اسیر حملات خود کرده بود، اما داور به حریف اخطار کم کاری نداد، چرا که آنها مطمئن بودند نوروزی در خاک به راحتی از حریف امتیاز می‌گیرد.

 

مدیر تیم‌های ملی کشتی فرنگی در خصوص سایر اوزان تیم ملی برای حضور در بازی‌های آسیایی نیز، گفت: در 75 کیلوگرم به علت مصدومیت علیزاده پورنیا که در مسابقات جهانی تشدید شد، شورای فنی تصمیم گرفت در این وزن پیام بویری به بازی‌های آسیایی اعزام شود. مطمئنا بویری، کشتی‌گیر توانمندی است و می‌تواند خلا علیزاده را به خوبی پر کند. او تنها 20 سال سن دارد و مطمئنا سال‌ها می‌تواند برای کشتی ایران به روی تشک برود و افتخار آفرینی کند. ما از او حداقل توقع کسب مدال نقره یا برنز را داریم. هر چند که معتقدم که او شایستگی رسیدن به مدال طلا را هم دارد. هر چند کشتی‌گیر کشور میزبان در این وزن قهرمان المپیک است.

 

بابک به حضور حبیب الله اخلاقی در وزن 80 کیلوگرم در بازی‌های آسیایی اشاره کرد و به ایسنا گفت: متاسفانه اخلاقی علی‌رغم توصیه‌های که به او داشتم در مسابقات جهانی مقابل حریف ترک فن کنده بالای سر خورد که ترک‌ها در آن بسیار تبحر دارند. این فن تنها یک دفاع دارد که من بارها در تمرین و پیش از مسابقات به او گوش زد کرده بودم که متاسفانه در کشتی مقابل حریف ترک اسیر این فن شد و علی‌رغم شایستگی‌هایی که داشت شکست خورد. هر چند داوران نیز به جای این که به حریف ترک به علت کم کاری اخطار بدهند به اخلاقی اخطار دادند، اما این کشتی‌گیر نیز می‌خواهد با کسب مدال طلا ناکامی مسابقات جهانی را جبران کند. از او نیز تنها انتظار کسب مدال طلا داریم.

 

وی با اشاره به حضور مجتبی کریم فر در وزن 85 کیلوگرم در بازی‌های آسیایی، خاطر نشان کرد: کریم فر در مسابقات آسیایی جوانان در قزاقستان سوم شد و برای اولین بار برای تیم ملی بزرگسالان در مسابقات جهانی به روی تشک رفت و نتوانست در حد خود ظاهر شود، مخصوصا مقابل حریف ازبک عملکرد خوبی نداشت، اما او نیز قول داده که در بازی‌های آسیایی این ناکامی را جبران کند. توقع ما از کریم فر این است که مدال طلا بگیرد و باید در این رقابت‌ها اول شود. هر چند که حریفان قدرتمندی در وزن او قرار دارند، اما او شایستگی رسیدن به مدال طلا را دارد.

 

بابک افزود: علیاری در وزن 98 کیلوگرم از دیگر کشتی‌گیرانی است که در بازی‌های آسیایی به روی تشک خواهد رفت. او در سال گذشته در مسابقات جهانی پنجم شد. امسال انگیزه زیادی دارد و با توجه به شرایط فیزیکی و آمادگی بالایی که دارد می‌تواند مدال طلای بازی‌های آسیایی از آن خود کند. ما نیز از او انتظاری جز کسب مدال طلا نداریم.

 

مدیر تیم‌های کشتی فرنگی در ادامه در خصوص وضعیت بشیر باباجان زاده، سنگین وزن کشتی فرنگی ایران، گفت: حریف قزاق مهم‌ترین رقیب باباجان زاده در بازی‌های آسیایی خواهد بود که مطمئنا بشیر به راحتی می‌تواند او را شکست دهد. او نیز یکی از مدعیان کسب مدال طلا در بازی‌های آسیایی برای ایران خواهد بود.

 

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به این که از همه کشتی‌گیران تیم ملی فرنگی انتظار کسب مدال طلا دارید، آیا از لحاظ وضعیت روحی – روانی کشتی‌گیران آماده کسب این موفقیت‌ها در بازی‌های آسیایی هستند یا خیر؟ گفت: در ظاهر همه شرایط خوب است و همه چیز خوب پیش می‌رود ، اما باطن موضوعی است که ما تا حدودی به آن آگاهی داریم و آن را تشخیص می‌دهیم. امیدوارم که باطن کشتی‌گیران نیز مانند ظاهرشان باشد و بتوانند در اینچئون موفق شوند. البته خداوند همیشه ما مظلومین را کمک کرده و خواهد کرد. ان‌شاءالله در پایان با دست پر و روی سفید به ایران باز گردیم. همان طور که وظیفه مان را در قبال مردم همیشه انجام داده‌ایم این بار نیز سعی می‌کنیم به بهترین شکل به وظایفمان عمل کنیم. این کشتی‌گیران جانبازان ورزش هستند، چرا که با وجود مصدومیت هایی که دارند با جان و دل و به عشق مردم بدون چشم داشتی مبارزه می‌کنند . امیدوارم مسئولان نیز در قبال این کشتی‌گیران به وظایف خود آشنا باشند.

 

بابک در خصوص اختصاص 150 سکه طلا به نفرات اول در بازی‌های آسیایی گفت: هر چه از دوست رسد نکوست، حتی اگر با بی‌مهری باشد!

یک شنبه 30 شهریور 1393  7:52 AM
تشکرات از این پست
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

نوروزی: معلوم نیست در بازی‌های آسیایی کشتی بگیرم

دارنده مدال‌های طلا و نقره کشتی فرنگی جهان گفت: معلوم نیست بتوانم در بازی‌های آسیایی روی تشک بروم و کشتی بگیرم.
 

 امید نوروزی در خصوص حضورش در بازی‌های آسیایی گفت: متاسفانه مصدومیت شدیدی از ناحیه کشاله ران دارم و معلوم نیست که بتوانم در بازی‌های آسیایی روی تشک بروم و کشتی بگیرم.

وی در خصوص اینکه آیا در این باره با مسئولان تیم ملی کشتی فرنگی درباره شدت مصدومیتش صحبتی انجام داده است یا خیر گفت: من شرایطم را برای کادر فنی بازگو کردم و گفتم که به هیچ عنوان شرایط خوبی برای کشتی گرفتن ندارم، اما آنها آسیب‌دیدگی من را جدی نمی‌گیرند.

دارنده مدال طلای کشتی فرنگی المپیک لندن در خصوص اینکه آیا با این شرایط ممکن نیست مصدومیتش تشدید شود و آینده ورزش حرفه‌ای‌اش به خطر بیفتد گفت: تمام این مسائل را به کادر فنی گفته‌ام، اما آنها اصرار کردند تا در بازی‌های آسیایی کنار تیم باشم؛ حتی بلیت برگشت به شیراز را هم گرفته بودم، اما برای اینکه دوست ندارم برای کشتی فرنگی در این زمان حساس حاشیه‌ای درست شود دیگر حرفی نزدم.

 

سه شنبه 1 مهر 1393  12:17 PM
تشکرات از این پست
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

اولين تمرين تيم ملي کشتي آزاد برگزار شد

اولين تمرين تيم ملي کشتي آزاد در اينچئون برگزار شد.


اولین تمرین تیم ملی کشتی آزاد ایران برای حضور در بازی‌های آسیایی عصر امروز (ساعت 15) به وقت محلی برگزار شد.

به نقل از فارس، تیم ملی کشتی از 5 مهرماه (شنبه) رقابت خود را در بازی‌های آسیایی آغاز خواهد کرد.

 

پنج شنبه 3 مهر 1393  12:24 PM
تشکرات از این پست
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

رحيمي و حسين‌خاني حريفان خود را شناختند

کشتي‌گيران اوزان 57 و 70 کيلوگرم ايران حريفان خود را در رقابت‌هاي کشتي آزاد بازي‌هاي آسيايي اينچئون شناختند.


وزن‌کشی اوزان 57 و 70 کیلوگرم کشتی آزاد بازی‌های آسیایی اینچئون برگزار شد و دو کشتی‌گیر ایران رقبای خود را در دور مقدماتی این بازی‌ها که از صبح فردا به وقت تهران آغاز می‌شود شناختند.

به نقل از ایسنا، بر این اساس حسن رحیمی در وزن 57 کیلوگرم در دور اول به مصاف حریفی از قرقیزستان خواهد رفت و در صورت پیروزی در دور دوم مقابل برنده مبارزه کشتی‌گیران کره‌جنوبی و چین به روی تشک می‌رود. همچنین در وزن 70 کیلوگرم مصطفی حسین‌خانی در دور اول مقابل حریفی از هند به روی تشک می‌رود و در صورت برتری با برنده مبارزه کشتی‌گیران ژاپن و سوریه دیدار خواهد کرد.

 

شنبه 5 مهر 1393  12:25 AM
تشکرات از این پست
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

مصطفي جوکار: نقره و برنز برايم ارزشي ندارد

ملي پوش وزن 86 کيلوگرم کشتي آزاد ايران تاکيد کرد: تنها هدفم کسب مدال طلاي بازيهاي آسيايي است، چرا که نقره و برنز اين بازي‌ها ارزش چنداني برايم ندارد.


میثم مصطفی جوکار اظهار کرد: خدا را شکر با اردوهای خوبی که پشت سر گذاشتیم، به آمادگی مطلوبی رسیدم و آماده کسب موفقیت در بازی‌های آسیایی هستم. در چند ماه گذشته تیم ملی تمرینات سنگینی را پشت سر گذاشته و کادر فنی زحمات زیادی را متحمل شد، چرا که برای هر وزن به صورت مجزا برنامه‌ریزی دقیقی انجام دادند تا کشتی‌گیران به صورت دقیق با نقاط قوت و ضعف خود آشنا شوند.

به نقل از ایسنا، کشتی‌گیر وزن 86 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد ایران با تاکید بر این که مهم‌ترین هدفش کسب مدال طلای بازی‌های آسیایی است، گفت: رسیدن به مدال نقره یا برنز بازی‌های آسیایی ارزش زیادی ندارد و تمام توان خود را به کار می‌گیرم تا علاوه بر کسب مدال طلا نقش مهمی در رتبه تیمی ایران داشته باشم. فقط مدال طلا است که می‌تواند جواب خوبی برای زحماتم در طول چند ماه گذشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: چند سال پشت خط تیم ملی بودم. ان‌شاءالله بتوانم مزد زحماتم را بگیرم و ناکامی‌ها را جبران کنم. ما تمرینات سختی را پشت سر گذاشته‌ایم و اگر صحبت‌ها و روحیه دادن های خادم نبود نمی‌توانستیم از پس تمرینات سخت و پرفشار بر بیاییم.

جوکار در پایان اظهار کرد: همیشه بار سنگین کسب نتایج کاروان ایران چه در بازی‌های المپیک و چه در بازی‌های آسیایی بر روی دوش کشتی سنگینی کرده است. ان‌شاءالله مردم دعا کنند بتوانیم توقعات را برآورده کرده و سبب خوشحالی آنها شویم. در طول این مدت سختی‌های زیادی کشیده‌ایم. ان‌شاءالله پس از کسب نتایج مطلوب حرف‌های زیادی برای گفتن خواهیم داشت.

 

شنبه 5 مهر 1393  7:30 AM
تشکرات از این پست
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

برنامه کشتي حسين‌خاني تغيير کرد

رقابتهاي کشتي آزاد بازيهاي آسيايي اينچئون درحالي از صبح امروز آغاز مي‌شود که برنامه رقابت کشتي‌گير وزن 70 کيلوگرم ايران تغيير کرد.


مراسم وزن کشی دو وزن نخست مسابقات کشتی آزاد بازی‌های آسیایی اینچئون جمعه برگزار شد و حسن رحیمی و مصطفی حسین‌خانی حریفان خود را شناختند اما با تغییر جدول رقابتها، حریف نخست حسین‌خانی عوض شد.

به نقل از مهر، بر این اساس، حسین‌خانی که قرار بود ابتدا به مصاف "راوین رانا" از هند برود و در صورت برتری در دور بعد با برنده مبارزه نمایندگان ژاپن و سوریه مسابقه بدهد، با تغییر برنامه در دور نخست با "عظمت عمر شانوف" از قزاقستان روبرو می‌شود. وی در صورت برتری مقابل این حریف، در دور بعد به مصاف برنده کشتی‌گیران ژاپنی و هندی می‌رود.

همچنین در وزن 57 کیلوگرم حسن رحیمی که در چند روز گذشته در رقابتهای جهانی ازبکستان شرکت کرده بود، در مبارزه نخست به مصاف "صمد ندیربیک" از قرقیزستان می‌رود و در صورت برتری در دور دوم روبروی برنده دیدار کشتی گیران کره‌جنوبی و چین قرار می‌گیرد.

هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی از 28 شهریور در اینچئون کره‌جنوبی آغاز شده و تا 12 مهرماه ادامه پیدا می‌کند. در این دوره از مسابقات 9501 ورزشکار از 45 کشور آسیایی در 36 رشته با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. کاروان ورزش ایران نیز با 282 ورزشکار شامل 224 ورزشکار مرد و 58 ورزشکار زن در این دوره از مسابقات شرکت کرده است.

 

شنبه 5 مهر 1393  7:50 AM
تشکرات از این پست
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

استارت کشتي ايران با برد حسن رحيمي

کشتي گير 57 کيلوگرم کشورمان در نخستين ديدارش در رقابت‌هاي کشتي آزاد به پيروزي رسيد.


به گزارش "ورزش سه"، حسن رحیمی در نخستین دیدارش با نتیجه 10 بر صفر از سد صمد ندیربیک اولو از قرقیزستان گذشت و گام به مرحله یک‌چهارم نهایی گذاشت. وی در این مرحله با برنده دیدار کره‌جنوبی و چین رقابت خواهد کرد.

 

شنبه 5 مهر 1393  8:52 AM
تشکرات از این پست
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

رحيمي: به طلا فکر مي‌کردم اما به ناداوري باختم

کشتي‌گير وزن 57 کيلوگرم کشورمان گفت: به فينال و کسب مدال طلا فکر مي‌کردم اما به ناداوري باختم.


حسن رحیمی پس از حذف رقابت‌های کشتی آزاد بازی‌های آسیایی اظهار داشت: من به کشتی‌گیر کره‌جنوبی نباختم. 6 دقیقه دور و بر او می‌دویدم ولی داور به او اخطار نداد و جالب این است که به من اخطار داد و باعث شکست من شد.

به گزارش تسنیم، وی ادامه داد: هم در این مسابقات و هم در مسابقات جهانی به ناداوری باختم و خاطره بدی از امسال برایم باقی ماند.

کشتی‌گیر کشورمان درخصوص اینکه به نظر می‌رسید نزدیکی مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی باعث شکست وی شد، گفت: شاید همه اینها شاید تاثیرگذار بود اما من با تمریناتی که مربیان برایم در نظر گرفته بودند خیلی راحت سر وزن رسیدم. باز هم می‌گویم که به ناداوری باختم آن هم در حالی که به فینال و کسب مدال طلا فکر می‌کردم.

 

شنبه 5 مهر 1393  12:39 PM
تشکرات از این پست
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

صعود رضا يزداني به نيمه نهايي

رضا يزداني به نيمه نهايي وزن 97 کيلوگرم کشتي آزاد بازيهاي آسيايي رسيد.


به گزارش "ورزش سه"، در کشتی آزاد وزن 97 کیلوگرم رضا یزدانی در مرحله یک چهارم نهایی موفق شد دورجخان از مغولستان را شکست دهد و به مرحله نیمه نهایی راه یابد.

 

یک شنبه 6 مهر 1393  9:44 AM
تشکرات از این پست
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

يزداني با شکست کشتي‌گير کره فيناليست شد

نماينده وزن 97 کيلوگرم تيم ملي کشتي آزاد در دومين ديدار خود در بازي‌هاي آسيايي مقابل نماينده کره جنوبي به پيروزي رسيد و راهي فينال شد.


در ادامه مسابقات کشتی آزاد بازی‌های آسیایی که امروز در 2 وزن برگزار می‌شود، رضا یزدانی نماینده وزن 97 کیلوگرم کشورمان در نخستین دیدارش مقابل حریف مغول به پیروزی دست یافت.

به نقل از فارس، یزدانی پس از استراحت در مرحله اول، در دور دوم در مبارزه با دارنده مدال طلای قهرمانی آسیا از مغولستان به پیروزی رسید و گام به نیمه‌نهایی گذاشت.

حریف بعدی رضا یزدانی،‌ یون چانوک از کره‌جنوبی بود که یزدانی موفق شد با پیروزی 6-1 در این دیدار راهی فینال شود.

 روز گذشته در روز اول رقابت‌های کشتی آزاد بازی‌های آسیایی، حسن رحیمی و مصطفی حسین‌خانی از دور رقابت‌ها حذف شده بودند.

 

یک شنبه 6 مهر 1393  12:32 PM
تشکرات از این پست
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

رسول خادم: از نتايج روز اول راضي نيستم

رسول خادم با تاکيد بر اينکه از عملکرد کشتي‌گيران در روز اول مسابقه‌ها راضي نيست گفت: اميدوارم رضا يزداني در مسابقه فينال هم برد مقابل حريف کره‌اي را تکرار کند.


سرمربی تیم ملی کشتی آزاد پس از راهیابی رضا یزدانی به فینال بازی‌های آسیایی گفت: حریف یزدانی در فینال رقیب شناخته شده‌ای است. در واقع هر دو کشتی‌گیر همدیگر را می‌شناسند که امیدوارم برد در نیمه نهایی را در مسابقه فینال هم داشته باشیم.

به نقل از ایسنا، وی در رابطه با مسابقه‌های چهار وزن دوم در روز پایانی و شانس قهرمانی ایران در این اوزان گفت: در روز آخر در چهار وزن مسابقه دادیم که رقابت در دو سه وزن جدی خواهد بود. البته دغدغه آسیب دیدگی یکی دو نفر از کشتی‌گیران را هم دارم که امیدوارم فردا مشکلی پیش نیاید.

خادم در پایان در مورد عملکرد حسن رحیمی و مصطفی حسین‌خانی در روز اول مسابقه‌ها گفت: از عملکرد کشتی‌گیران در روز اول راضی نیستم. در حال حاضر در همین حد می‌گویم و در آینده درخصوص کشتی‌گیران این اوزان صحبت بیشتری خواهم کرد.

 

یک شنبه 6 مهر 1393  12:32 PM
تشکرات از این پست
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

هفتمين طلاي ايران بر سينه يزداني

رضا يزداني کشتي گير جويباري ايران با نمايش درخشان در فينال وزن 97 کيلو هفتمين طلاي کاروان ايران در بازي‌هاي آسيايي اينچئون را بر گردن آويخت.


به گزارش "ورزش سه"، رضا یزدانی قهرمان مازندرانی تیم ملی کشتی آزاد که امروز با غلبه بر حریفان به فینال 97 کیلو رسیده بود دقایقی پیش طلای این وزن را به گردن آویخت تا اولین طلای کشتی در رقابت‌های اینجئون به دست بیاید.
رضا یزدانی در دیدار فینال وزن 97 کیلوگرم ماگومد موسی یف دارنده مدال طلا و نقره رقابت های قهرمانی کشتی آزاد آسیا در سالهای 2012 و 2014 از قرقیزستان را طوری ضربه کرد که ناکامی روز اول کشتی آزاد از یادمان رفت.

 او امروز ظهر به وقت تهران با نتیجه 14 بر 4 حریف خود را شکست داد و صاحب مدال طلا شد و با پرچم ایران دور افتخار زد. این اولین مدال ما از روی تشک های اینچئون بود.

رضا یزدانی که دارنده دو مدال طلای پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی سال 2011 و 2013 جهان است در دور اول با قرعه استراحت روبرو شد. وی در دور دوم رقابت های وزن 97 کیلوگرم با خودربولگا دورجخاند از مغولستان روبرو شد و در این کشتی حریف خود را با نتیجه 6 بر صفر شکست داد و به مرحله نیمه نهایی رسید و سپس با برد قاطع برابر چانگ وون از کره به فینال رسید .

با قهرمانی یزدانی امید به اردوی کشتی آزاد برگشته و ما در انتظار پیشروی ستاره های دوبنده پوش ایرانیم.

 

دوشنبه 7 مهر 1393  7:31 AM
تشکرات از این پست
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

خادم: يزداني با حريفانش فاصله زيادي دارد

سرمربي تيم ملي کشتي آزاد کشورمان اعتقاد دارد اگر رضا يزداني درمسابقات جهاني ازبکستان مانند بازي‌هاي آسيايي کشتي مي‌گرفت، قهرمان مي‌شد.


رسول خادم پس از برتری رضا یزدانی در فینال وزن 97 کیلوگرم هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی و کسب مدال طلا عنوان کرد: یزدانی کشتی خیلی خوبی گرفت و معتقدم اگر او همین کشتی‌ها را در ازبکستان می‌گرفت، قهرمان جهان می‌شد.

به گزارش تسنیم، وی افزود: رضا فاصله زیادی با دیگر حریفانش دارد و این موضوع را به خوبی نشان داد. حریف قرقیزستانی او هم بسیار خوب بود و جزو کشتی‌گیران موذی، زیرک و کشتی‌شناس بود اما یزدانی با قدرت او را شکست داد.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در پاسخ به این سؤال که آیا کاروان کشتی ایران باز هم می‌تواند مدال طلا کسب کند، گفت: باید خدا کمک‌مان کند و ببینیم فردا (دوشنبه) چه اتفاقی رخ می‌دهد.

 

دوشنبه 7 مهر 1393  9:30 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها