0

روحانی در مصاحبه با شبکه ان‌بی‌سی آمریکا: غرب به فکر رهبری دیگران برای مبارزه با داعش نباشد/ در برنا

sadeghfafi
sadeghfafi
کاربر طلایی2
تعداد پست ها : 2257

روحانی در مصاحبه با شبکه ان‌بی‌سی آمریکا: غرب به فکر رهبری دیگران برای مبارزه با داعش نباشد/ در برنا

روحانی در مصاحبه با شبکه ان‌بی‌سی آمریکا:

غرب به فکر رهبری دیگران برای مبارزه با داعش نباشد/ در برنامه من چیزی به عنوان ملاقات با اوباما وجود ندارد

رئیس جمهور گفت: تروریسم برای کل جهان خطر و تهدید است به هر نام یا شکلی که باشد می تواند تهدیدی برای صلح و ثبات و زندگی عادی مردم و تهدیدی بزرگ برای توسعه باشد. متاسفانه امروز در منطقه ما گروههای تروریستی هستند که توانسته اند آرامش را از مردم بگیرند

مجری ان‌بی‌سی در مصاحبه با دکتر روحانی رئیس‌جمهور ایران گفت: آقای رئیس جمهور یک سال پیش تقریبا همین موقع که شما کار خود را به عنوان رئیس جمهور ایران تازه شروع کرده بودید، ما از شما درباره اهدافتان پرسیدیم زمانی که می‌خواستید برای اولین بار به عنوان رئیس‌جمهور ایران در سازمان ملل متحد حاضر شوید. اکنون که در آستانه بازگشت دوباره به سازمان ملل متحد هستید، امیدوارید چه دستاوردهایی داشته باشید؟

دکتر حسن روحانی گفت: بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم. با سلام به همه بینندگان عزیز این برنامه و با سلام به همه مردم خوب آمریکا و به امید و آرزوی روابط بهتر همه جهان با یکدیگر ، یک سال از آن زمان گذشته است که من با جهانیان در سازمان ملل متحد حرف زدم و گوشزد کردم که معضل بزرگ خشونت است ، معضل بزرگ افراطی‌گری است و ما باید جهانی عاری از خشونت و افراطی گری داشته باشیمفکر می کنم آنچه سال گذشته گفته شد در سازمان ملل متحد ، ما می‌توانیم با شفافیت بیشتر در منطقه خودمان و در سراسر جهان ببینیم.

رئیس جمهور افزود: اکنون آشکارتر دیده می‌شود که نیاز کل جهان امنیت و حاکمیت و استقلال و همزیستی مسالمت آمیز است. من بسیار خوشحالم که در یک سال گذشته دولت جدید در ایران توانسته است با کمک مردم آرامش ذهنی را به کشور بازگرداند.

وی تاکید کرد:‌ امروز در کشور من بیش از سال‌های گذشته مردم احساس آرامش ذهنی بیشتری دارند، آنها در همه بخشها و زمینه ها آرامش ذهنی دارند، آنها ثبات را در همه بخشها می بینند و احساس می کنند و امید بیشتری به آینده پیدا کرده اند. من امیدوارم همه رهبران جهان که می خواهند در سازمان ملل متحد گردهم بیایند و بسیاری از آنها امسال در مجمع عمومی سازمان ملل متحد نماینده دارند، بتوانند برای مشکلات جهان راه حلهای مناسب پیدا کنند از جمله برای مشکلات مربوط به امنیت و ثبات راه حل پیدا کنند. آنها باید فورا چاره اندیشی کنند.

غرب در مبارزه با تروریسم ناکام بوده است

رئیس جمهور ایران در مصاحبه با شبکه ان‌بی‌سی آمریکا تاکید کرد: تجربه نشان داده است غرب در مبارزه با تروریسم ناکام بوده است.

مجری ان بی سی در ادامه مصاحبه با حسن روحانی رئیس جمهور ایران گفت اجازه دهید درباره همین مسئله که مطرح کردید بپرسم. به نظر شما خطر و تهدید داعش تا چه حد بزرگ است؟

پنج شنبه 27 شهریور 1393  5:48 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها