0

با ابزار فوق‌العاده ویندوز فون خود یک خواب آسوده داشته باشید!

 
namebaran
namebaran
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1392 
تعداد پست ها : 4155
محل سکونت : تهران

با ابزار فوق‌العاده ویندوز فون خود یک خواب آسوده داشته باشید!

حتما تاکنون برای شما هم پیش آمده که بخواهید شب‌ها با خیال آسوده استراحت کنید و پیامک‌های تبلیغاتی و تماس‌های تلفنی اشتباه، مزاحم خواب و استراحت شما نشود. از طرفی نیز تلفن همراه گاه‌ تنها ابزاری است که دیگران در صورت ضرورت، می‌توانند با آن ‌‌تماس بگیرند. حتما می‌پرسید در این مواقع تکلیف چیست؟!به گزارش «تابناک»، در مواقعی که نیاز دارید یک خواب راحت و بدون مزاحمت داشته باشید، اگر گوشی را در حالت بی‌صدا گذارید، تماس‌های ضروری را از دست خواهید داد و اگر این کار را نکنید، باید قید خواب‌ آرام را بزنید!

اما نیاز نیست نگران باشید. مایکروسافت در سیستم عامل ویندوز فون خود برای این مسأله، راهکار جالبی اندیشیده است. در اینجا یکی از امکانات گوشی‌های ویندوزی مجهز به ویندوز ۸.‌۱ را به شما معرفی می‌کنم که به کمک آن می‌توانید در ساعات مشخصی از شبانه روز، به گوشی خود بگویید ساکت شود؛ یعنی نه از صدای زنگ خبری باشد، نه از هشدار پیامک.

البته در این حین می‌توانید تعیین کنید که گوشی در این حالت، کدام شماره‌های‌ تماس‌گیرنده‌ یا پیامک دهنده به شما خبر دهد. این ابزار امکانات جالب‌تری ‌دارد که در زیر به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

با ابزار فوق العاده ویندوز فون خود یک خواب راحت داشته باشید!

 

برای این کار نیاز نیست هیچ نرم‌افزار خاصی ‌نصب کنید. این امکان از آغاز در گوشی ویندوزی شما تعبیه شده است. کافی است، مراحل پایین را دنبال ‌تا این قابلیت را فعال کنید؛

۱ـ به تنظیمات گوشی بروید

۲ ـ پس از اطمینان از اینکه زبان گوشی شما انگلیسی است، روی گزینهٔ quiet hours ضربه بزنید. نکته اینکه دقت کنید ‌برای استفاده از «quite hours» باید Cortana شما فعال و روشن باشد. همچنین باید گزینه Driving Mode خاموش باشد و برنامهٔ Battery Saver در حال ذخیرهٔ انرژی نباشد.

با ابزار فوق العاده ویندوز فون خود یک خواب راحت داشته باشید!

۳- گزینهٔ Right now: می‌توانید با on یا off کردن این گزینه، قابلیت ساعات خاموشی را ‌دستی فعال کنید.

با ابزار فوق العاده ویندوز فون خود یک خواب راحت داشته باشید!

۴ ـ گزینهٔ Automatic rules: با فعال کردن این گزینه، چند امکان فراهم می‌شود که به ترتیب می‌توانید آن‌ها را بسته به نیاز خود فعال کنید.

‌اگر می‌خواهید به Cortana بگویید ‌دقیقا در چه ساعاتی می‌خواهید گوشی شما بی‌صدا شود، تیک گزینهٔ turn on during these times را بزنید. با فعال کردن این تیک، سه گزینه فعال می‌شود.

با ابزار فوق العاده ویندوز فون خود یک خواب راحت داشته باشید!

در قسمت repeats می‌توانید روزهایی از هفته را که می‌خواهید «ساعات خاموشی» در گوشی شما فعال شود، مشخص کنید. در بخش دوم، یعنی start، ساعت آغاز به فعالیت برنامهٔ ساعت خاموشی و در قسمت End می‌توانید ساعت پایانی آن را مشخص کنید.

‌اگر تیک گزینهٔ Turn on when I have a calendar event marked Busy را بزنید، می‌توانید با انتخاب تقویم (های) خود، به کورتانا بگویید که در روز‌ها و ساعاتی که در تقویم گوشی با نام «مشغول» (Busy) علامت زدید، گوشی را بی‌صدا کند.

با ابزار فوق العاده ویندوز فون خود یک خواب راحت داشته باشید!

۵ ـ در پایین بخش Breakthrough rules قسمی به نام edit inner circle ‌می‌‌بینید. در این بخش می‌توانید شماره‌هایی را ‌استثنائا معرفی کنید تا در ساعت‌های خاموشی، در صورت تماس با شما، صدای زنگ گوشی را بشنوید! برای فعال‌سازی این قابلیت، باید گزینهٔ یاد شده در قسمت ۷ همین مطلب روشن باشد.

۶ ـ با فعال کردن تیک گزینهٔ Anyone breaks through if they call ۲ times in ۳ minutes به گوشی فرمان می‌دهید تا اگر شماره‌ای در سه دقیقه، بیش از یک بار تماس گرفت، صدای زنگ تماس آن شماره را نیز بشنوید!

۷ ـ همان گونه که در شماره ۵ آمده، برای فعال‌سازی قابلیت inner circles یا‌‌ همان معرفی شماره‌های استثناء، باید حتما تیک گزینهٔ Inner circle breaks through زده باشد.

۸ ـ در پایین صفحه، زیر قسمت Texts می‌توانید سه گزینه ببینید.

با ابزار فوق العاده ویندوز فون خود یک خواب راحت داشته باشید!

ـ Inner circle breaks through: پیامک فرستاده شده توسط شماره‌های لیست استثنائات می‌تواند از فیلتر بگذرد.

ـ Ask inner circle: Break through؟: شماره‌های لیست استثنا با پاسخ دادن به پیامک خودکار فرستاده شده توسط Cortana، می‌توانند از فیلتر شما بگذرند.

ـ No one can break through: پیامک ارسالی از هیچ شماره‌ای نمی‌تواند مزاحم شما شود.

همان گونه که می‌بینید، ابزار quiet hours مایکروسافت در ویندوز فون، یکی ابزار خلاقانه و بسیار کاربری برای جایگزینی با حالت ساکت یا Silent در گوشی‌های هوشمند است. با این ابزار ضمن آنکه می‌توانید یک خواب آسوده داشته باشید، هیچ تماس ضروری را نیز از دست نخواهید داد!

چشم برندار ازم می پاشه زندگیم

پنج شنبه 27 شهریور 1393  9:48 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها