0

اسرارآمیزترین چاله های زمین +عکس

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

اسرارآمیزترین چاله های زمین +عکس

کره زمین بسیار شگفت انگیز است و در هر نقطه ای از آن می تواند قدرت خداوند را به چشم مشاهده کرد. از حیوانات ریز و عجیب تا سوراخ های اسرار آمیز بر روی زمین همگی از جمله شگفتی ها این کره خاکی هستند. به گزارش آناج، یکی از اسرار زمین سوراخ و چاله هایی است که در نقاط مختلف پراکنده شده است و سال هاست که دانشمندان به دنبال کشف راز آن ها هستند. محققین تا به حال به رمز و رازهای تعدادی از این چاله ها پی برده اند که در ادامه برخی از مهمترین آن ها را با هم مشاهده خواهیم کرد.

چاله سیاه آندروس _ یکی از چاله های اسرارآمیز روی کره زمین در منطقه آندروس در باهاماس وجود دارد. این چاله برخلاف نامش کاملا سیاه نیست اما به رنگ بنفش بسیار تیره دیده می شود و این به خاطر عمق 18 متری آن است. همچنین بر روی سطح این دریاچه یک لایه سمی از باکتری وجود دارد و پس از آن به لایه با اکسیژن زیاد خواهیم رسید، البته پس از این لایه یک منطقه کاملا خالی از اکسیژن وجود دارد. این چاله که در میان یک جزیره غیرقابل ورود قرار گرفته است تنها از طریق هلی کوپتر قابل دسترسی و برای اولین بار توسط دانشمندی به نام "استفی شابه" کشف شد. به گفته محققین این چاله از 3.5 میلیون سال پیش تاکنون به همین صورت باقی مانده است.

 

اسرارآمیزترین چاله های زمینچاله Sawmill باهاماس _ یکی دیگر از چاله هایی که در منطقه باهاماس وجود دارد "sawmill" نام دارد. این چاله ابتدا محلی برای ورزشکاران و افرادی بود که قصد داشتند در غارها و چاله ها گشت و گذار کنند اما پس از مدتی اهمیت زمین شناسانه آن مشخص شد و محلی شد برای کشف های دانشمندان. زمین شناسان با تحقیق در این منطقه به این نتیجه رسیدند که 1000 سال پیش متفاوت تر از آنچه بوده است که آن ها در مورد زمین می دانند. این چاله ابتدا خالی بوده است اما به مرور زمان با افزایش سطح آب ها این چاله نیز پر آب شد اما دانشمندان درون آن استخوان های عجیبی از لاک پشت های غول پیکر و کروکدیل های ماقبل تاریخ پیدا کردند که فکر نمی کردند در این منطقه زندگی کنند.

اسرارآمیزترین چاله های زمینچاله شیطانی _ این چاله در تگزاس قرار گرفته است و به عنوان یک زیستگاه باورنکردنی برای نوع خاصی از خفاش های مکزیکی شناخته می شود. این چاله 18 متر قطر و 106 متر ارتفاع دارد. شب ها بازدید کنندگان از این چاله می توانند خروج بیش از 3 میلیون خفاش را به طور همزمان از دهانه چاله مشاهده کنند. این چاله به نظر می رسد بیش از 7 هزار سال پیش به وجود آمده باشد چرا که بقایایی باستانی از مردم آن روزها درون این چاله پیدا شده است.

اسرارآمیزترین چاله های زمینچاله های ناگهانی مونت بالدی _ در سال 2013 یک پسر بچه 6 ساله که در حال گشت و گذار در پارک ملی منطقه مونت بالدی بود با چاله ای عجیب روبرو شد که همه چیز را به درون خود می کشید. این در حالی است که در این منطقه هیچ چاله ای وجود نداشت. پس از دیده شدن این چاله، زمین شناسان به منطقه اعزام شدند و متوجه شدند که هر روز حدود 20 چاله به صورت ناگهانی به وجود آمده و نهایتا یک روز باقی مانده و از بین می روند. هر کدام از این چاله ها 3 متر ارتفاع داشتند و احتمال وقوع حادثه در منطقه بسیار زیاد بود از این رو پارک برای مدتی بسته شد. در طول بسته بودن این پارک، تنها دلیلی که دانشمندان توانستند بدست آورند ناپایدار بودن حالت شن بود.

اسرارآمیزترین چاله های زمین

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

چهارشنبه 26 شهریور 1393  10:11 AM
تشکرات از این پست
mehdi0014
دسترسی سریع به انجمن ها