0

زبان انگلیسی مرده ترین زبان ‌هاست/ زبان عربی به برکت قرآن کریم زنده است

 
papeli
papeli
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1388 
تعداد پست ها : 12867
محل سکونت : قم

زبان انگلیسی مرده ترین زبان ‌هاست/ زبان عربی به برکت قرآن کریم زنده است

 

اسماعیل آذر شاعر، زبان فارسی را ابزار ایرانیان در سطح جهان، منطقه و جامعه دانسته و افزود: گوته و هانری کوربن زبان ما را در سطح جهان حفظ کرده‌اند.

وی ادامه داد هانری کوربن از هزار توی جغرافیا آمد و در کنار صدرای شیرازی آرام گرفت.

در کشور ما با آنکه رودکی هزار سال قبل می‌زیسته هنوز زبان او فهمیده می شود.

اما انگلیس‌ها زبان پدر شعر خود را نمی‌فهمند.  

آذر ادامه داد: کشور انگلیس به دلیل نبود زبان مشترک در هندوستان توانست این کشور را به زیر سلطه خود درآورد.  

این شاعر و استاد زبان فارسی در بخش دیگری از سخنان خود زبان انگلیسی را مرده ترین زبان ها دانست و گفت: انگلیسی ها امروز زبان 200 سال قبل خود را نمی‌فهمند.

زبانی زنده است که در طول تاریخ مخدوش نشده باشد.

آذر ادامه داد: ما فقط 200 سال به زبان فارسی حرف زده‌ایم و از اکثر کلمات فورس قدیم استفاده می کنیم. به این دلیل است که زبان فارسی هنوز زنده است و اگر زبان عربی هم زنده مانده به برکت قرآن کریم است.

این استاد زبان فارسی ایران  و فارسی زبانان را قطب فرهنگ جهان دانست و  با اشاره به خاطره‌ای از استاد شفیعی کدکنی و از ماندگاری مولانا با اتصال به خداوند گفت.

گفتنی است در بخش دیگری از مراسم آذر خطاب به کسانی که به واژه گان عربی حساسیت دارند گفت: زبان ما نظامی استقراضی دارد و واژگان عربی افزوده شده به آن به دلیل تفاوت معانی آنها در زبان عربی و فارسی، عربی نیستند فارسی هستند.

وی خاطرنشان کرد: آنها که به واژگان عربی بسیار حساس‌اند زبان فارسی را به قدیم و جوانی خود بر می گرداند. آن مقدار عربی که وارد زبان فارسی شده  به ما تعلق دارد.

در پایان مراسم تجلیل از زبان فارسی منصور وفایی نقاش تابلو حیدربابایه سلام پس از آن که مشاعره را بزرگترین فعالیت فرهنگی در آینده دانست مصاحبه ای با یک استاد زبان فارسی در آینده را به تصویر کشیده و سپس پس از دریافت یک لوح از طرف رئیس کتابخانه ملی از نقاشی حیدربابایه سلام رونمایی کرد.

kb9j_img_3241.jpg

شهر من یک گل به نام حضرت معصومه دارد.

چهارشنبه 26 شهریور 1393  3:32 AM
تشکرات از این پست
omiddeymi1368 tachberdee mehdi0014
دسترسی سریع به انجمن ها