0

وجود 146 خانواده با پنج شهید در کشور

 
papeli
papeli
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1388 
تعداد پست ها : 12867
محل سکونت : قم

وجود 146 خانواده با پنج شهید در کشور

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی،در نشستی مطبوعاتی با حضور جمعی از اصحاب رسانه در استانداری استان مرکزی گفت: اصحاب رسانه به ویژه رسانه ملی در راستای زنده نگاه داشتن نام و یاد شهدا وظیفه خطیرتری نسبت به بقیه جامعه عهده دار هستند.

وی افزود: ساخت و تولید برنامه هایی وزین در راستای حفظ و پاسداری از ارزش های اسلام و انقلاب یکی از وظایف مهم و کلیدی اصحاب رسانه به شمار می رود.

شهیدی با اشاره به اینکه شهدا مختص به تمامی افراد جامعه بوده و صیانت از اهداف مدنظر این عزیزان تکلیفی بر دوش آحاد مردم به ویژه نوجوانان و جوانان است، اضافه کرد:ایثارگران با حضور در میادین حق علیه باطل به منظور پاسداری از ارزش های عده ای خاص به جبهه ها نشتافتند.

نماینده ولی فقیه هدف از حضور ایثارگران را پاسداری از اسلام ناب، لبیک به ندای امام راحل(ره)، حفظ ارزش های انقلاب و دفاع از مرزهای ایران اسلامی بدون کمترین چشم داشت بیان کرد و گفت: ترسیم زیباترین و عالی ترین اهداف مدنظر شهدا وظیفه اصحاب رسانه است زیرا آنان با در اختیار داشتن ابزار رسانه ای می توانند در زنده نگاه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت نقش بسزایی ایفا کنند.

شهیدی با بیان اینکه دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران از ضرورت ها و اولویت های تعریف شده در این نهاد انقلابی است، اضافه کرد: تمامی خدمتگزاران در بنیاد شهید و امور ایثارگران وظیفه دارند این رسالت خطیر را به درستی انجام دهند.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس 222 هزار و 786 شهید لاله گون را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، گفت: از مجموع یادشده 17 هزار نفر به شهدای ترور اختصاص دارد.

معاون رییس جمهوری به ارائه آمار خانواده های دارای چند شهید پرداخت و گفت: طبق اطلاعات و بررسی های انجام شده 146 خانواده پنج شهید، 181 خانواده چهار شهید، 639 خانواده سه شهید و هفت هزار 781 خانواده دو شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کردند و مابقی آمار به خانواده های تک شهیدی اختصاص دارد.

وی تعداد جانبازان سطح کشور را بیش از 550 هزار نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد 59 هزار و 938 جانباز شیمیایی و دو هزار 123 جانباز نخاعی هستند.

شهیدی اظهار کرد: 42 هزار و 923 پرستوی عاشق در زندان های رژیم بعث عراق به سر برده و موجبات افتخارات روزافزون ایران اسلامی را رقم زدند.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در بخشی دیگر از سخنان خود ضمن اشاره به دریافت مطالبات ایثارگران و تخصیص معوقات آنان، گفت: امید است تا پایان شهریور سال جاری تمامی معوقات جامعه بزرگ ایثارگری که از سال 86 تاکنون مانده است، پرداخت شود.

وی رفع مشکلات جانبازان در خصوص تهیه دارو را از دیگر اولویت های بنیاد شهید عنوان کرد و گفت: تمامی اقلام دارویی جانبازان رشید انقلاب اسلامی توسط بیمه تکمیلی پرداخت می شود اما برخی از داروها که شامل بیمه نمی شوند از طریق صندوق سلامت پرداخت می شود.

kb9j_img_3241.jpg

شهر من یک گل به نام حضرت معصومه دارد.

سه شنبه 25 شهریور 1393  4:26 AM
تشکرات از این پست
mehdi0014
دسترسی سریع به انجمن ها