0

قمری: امیدوار به کسب سه مدال در دوچرخه سواری هستیم

 
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

قمری: امیدوار به کسب سه مدال در دوچرخه سواری هستیم

به گزارش ایرنا، خسرو قمری که امروز (چهارشنبه) در ادامه نشست های خبری فدراسیون های اعزامی به هفدهمین دوره بازی های آسیایی به همراه مصطفی چایچی مدیر تیم های ملی و همچنین پاول بوران و هری هنریکس دو مربی خارجی تیم دوچرخه سواری ایران پاسخگوی خبرنگاران بود، گفت:

دوچرخه سواری در نمودار دوره های گذشته بازی های آسیایی به دلایل مختلف سیر نزولی را طی کرده است ولی امیدواریم در این دوره سه مدال طلا کسب کنیم و رنگ مدال ها را نسبت به سه برنز دوره گذشته تغییر دهیم.

وی با بیان اینکه دوچرخه سواری ایران در پنج رشته در بازی های آسیایی 2014 شرکت می کند، شانس رشته تیمی سرعتی برای کسب مدال را بیشتر از رشته های دیگر عنوان کرد و گفت: امیدواریم در این رشته در مکان های اول تا سوم قرار گیریم و کسب مدال کنیم.

قمری افزود: در دوره های گذشته دوچرخه سواران بزرگی حضور داشتند که شاید از دهه 70 در اردوی تیم ملی رکاب می زندند و در مسابقات متعدد موفق به کسب عناوینی نیز شدند. اما هم اکنون برخی از آنها به تدریج بازنشسته شده اند و با توجه به اینکه جایگزینی برای آنها نداشتیم. اکنون با تیمی مرکب از دوچرخه سواران با تجربه و گروهی از جوانان به بازی های آسیایی می رویم.

رییس فدراسیون دوچرخه سواری در مورد اردوهای رکابزنان ادامه داد: اردوها از اسفند سال گذشته برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا در قزاقستان و همچنین بازی های آسیایی آغاز شد و از همان ابتدا بعد از بررسی 34 مربی خارجی، پاول بوران را در رشته پیست به خدمت گرفتیم. البته با توجه به درخواست های غیر معقولی که برخی از گزینه ها داشتند، نتوانستیم با آنها به توافق برسیم. بوران از 17 فروردین کار خود را شروع کرد.

قمری با اشاره به اینکه تیم دوچرخه سواری کوهستان برای نخستین بار در تاریخ ایران است که به بازی های آسیایی اعزام می شود، خاطر نشان کرد: هنری هنریکس مربی هلندی تیم کوهستان هم از 4 ماه پیش تمرینات خود را با حضور 20 نفر آغاز کرده است. در این رشته بیشتر هدف ما آمادگی برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا در اندونزی است که بعد از بازی های آسیایی برگزار می شود.

وی سپس به اردوهای برون مرزی دوچرخه سواران در کشورهای چک، آلمان و اتریش اشاره کرد و گفت: در این مسابقات توانستیم نتایج خوبی کسب کنیم و در نهایت پس از ارزیابی عملکرد دوچرخه سواران از بین افرادی که بالاترین رنکینگ را داشتند، نفرات اعزامی به بازی های آسیایی انتخاب شدند.

قمری در مورد اعزام نشدن رکابزنان زن به بازی های آسیایی هم گفت: قصد داشتیم حداقل یک دوچرخه سوار زن را به اینچئون اعزام کنیم ولی با توجه به نتایج مسابقات قهرمانی آسیا و اعزام کاروان کیفی به بازی ها تصمیم گرفتیم رکابزنان زن را به این دوره اعزام نکنیم.

رییس فدراسیون دوچرخه سواری همچنین اضافه کرد: فدراسیون تلاش کرده است با وجود تمامی مشکلات بهترین دوچرخه ها و وسایل را برای رکابزنان مهیا کند و از این رو امیدواریم آنها هم بتوانند نتایج قابل قبولی را کسب کنند.

تیم دوچرخه سواری ایران با 14 رکابزن در سه بخش پیست، جاده و کوهستان در بازی های آسیایی شرکت می کند و رکابزنان کشورمان روز 31 شهریور تهران را به مقصد اینچئون ترک خواهند کرد.

هفدهمین دوره بازی های آسیایی از 28 شهریور تا 12 مهر به میزبانی اینچئون کره جنوبی برگزار می شود.

یک شنبه 23 شهریور 1393  10:29 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها