0

بازی های آسیایی 2014/پرچم کشورهای شرکت کننده از خیابان های کره جنوبی جمع شد

 
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

بازی های آسیایی 2014/پرچم کشورهای شرکت کننده از خیابان های کره جنوبی جمع شد

به گزارش منابع خبری، این اقدام در پی اعتراض به اهتزاز پرچم کره شمالی صورت گرفته است.

پرچم 45 کشور شرکت کننده در هفدهمین دوره بازی های آسیایی از جمله کره شمالی از جمعه گذشته در اینچئون، محل برگزاری بازی ها، و همچنین شهرهای اطراف به اهتزاز درآمده بود.

با وجود این اکنون همگی آنها به دستور کمیته برگزاری، جای خود را به پرچم های شورای المپیک آسیا و یا نماد بازی های آسیایی داده اند.

مسوولان کره جنوبی و پلیس این کشور روز پنجشنبه تشکیل جلسه دادند و تصمیم گرفتند پرچم کره شمالی فقط در مکان های مشخصی مثل استادیوم ها، محل برگزاری بازی ها و دهکده ورزشکاران برافراشته شود.

به گفته لیم بیونگ شئول سخنگوی وزارت وحدت کره جنوبی، کره شمالی پیش از این و هنگام شرکت در مسابقات بزرگ ورزشی در کره جنوبی مثل بازی های آسیایی 2002 و بازی های دانشجویان 2003 نیز فقط می توانست پرچم خود را در مکان های مشخصی به اهتزاز درآورد.

با وجود اینکه کره شمالی در بازی های آسیایی شرکت خواهد کرد اما همچنان خصومت شدیدی بر روابط دو کره حاکم است به طوریکه دو کشور با مسلح ترین مرزهای جهان از یکدیگر جدا شده اند.

کره شمالی قرار است کاروانی 273 نفره را به بازی های آسیایی اعزام کند. 94 نفر از این افراد روز پنجشنبه وارد خاک کره جنوبی شدند.

این کشور بازی های آسیایی 1986 و المپیک 1988 سئول را تحریم کرد اما از آن زمان به بعد در تعدادی از رویدادهای بزرگ ورزشی در کره جنوبی شرکت کرده است.

یک شنبه 23 شهریور 1393  10:26 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها