0

پاسخ بیت آیت الله اشراقی به بیت آیت الله روحانی

 
lenditara1
lenditara1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1391 
تعداد پست ها : 9088
محل سکونت : همین دورو ورا

پاسخ بیت آیت الله اشراقی به بیت آیت الله روحانی

پاسخ بیت آیت الله اشراقی به بیت آیت الله روحانی

 

در پی انتشار برخی اخبار و شایعات حول موضوع ازدواج نوه دختری آیت الله اشراقی و نوه آیت الله هاشمی رفسنجانی که با اطلاعیه دفتر آیت الله روحانی نیز همراه بود، حجت الاسلام و المسلمین مرتضی اشراقی توضیحاتی را جهت تنویر افکار عمومی منتشر کرد.

به گزارش «تابناک» متن کامل این اطلاعیه یه شرح زیر است:

الف- خانم نفیسه اشراقی فرزند مرحوم آیت الله شهاب الدین اشراقی در آبان سال ۱۳۷۴ از آقای سید کاظم روحانی فرزند آیت الله سید صادق روحانی به حکم دادگاهی که آقای کاظم روحانی خود در آن حضور داشته، جدا شده است. همچنین بر اساس حکم دادگاه، حضانت دختر به خانم اشراقی داده می شود. دادگاه البته آقای سید کاظم روحانی را ملزم به پرداخت نفقه می کند که متاسفانه این امر تاکنون محقق نشده است.

ب- برخلاف آنچه که در اطلاعیه مذکور ادعا شده، اگر چه آقای سید کاظم روحانی در طول این سالها به دختر خود سر نزده و وی را از مهر پدری محروم ساخته است اما از قصد ازدواج خانم سیده زهرا روحانی و آقای عماد هاشمی، مطلع بوده اند چرا که در دادگاه بدوی از سه محکمه جداگانه ای که طی حدود دو سال اخیر تشکیل شده و آخرین آن خرداد ماه سال جاری بوده؛ آقای سید کاظم روحانی حضور داشته و از حکم این دادگاهها مبنی بر تایید کفو بودن و تجویز ازدواج این زوج آگاه شده است. علاوه بر آن که اینجانب شخصا و حضورا یک بار در قم و بار دیگر در تهران مطلب را با ایشان در میان گذاشتم و ایشان با اصل اردواج خانم سیده زهرا موافقت داشتند و نیز جناب آقای روحانی بعد از ۱۸ سال با رفتن به بیت مرحوم آیت الله اشراقی توسط مهندس علی اشراقی از قصد ازدواج خانم زهرا روحانی با آقای عماد هاشمی مطلع شده و موافقت خود را در حضور دایی خانم زهرا روحانی یعنی جناب آقای علی اشراقی اعلام می کند. نکته آن که در این جلسه خانم زهرا روحانی از برابر پدر خود عبور کرده اما آقای روحانی دختر خود را نشناخته و دختر نیز پدر را به جا نمی آورد.

ج- با این اوصاف جای تعجب است که یک مساله شخصی از سوی بیت منتسب به مرجعیت با انتشار مواردی خلاف واقع به سطح عمومی و رسانه ای کشیده می شود و جای تعجب بیشتر از برخی رسانه ها است که در حالی که تا چندی پیش حتی آیت الله سید صادق روحانی را متهم به ضد انقلاب بودن می کردند، اینک نه سخنان بلکه اطلاعیه بیت ایشان در خصوص یک مساله شخصی را سند دانسته و آن را منتشر می کنند. آیا این فرو ریختن اخلاق، نادیده گرفتن اصول و تناقض در رفتار را میتوان جز با اهداف سیاسی و مقاصد تخریبی صاحبان این دسته از رسانه ها توجیه کرد؟

بیت مرحوم آیت الله اشراقی – مرتضی اشراقی

 

شنبه 22 شهریور 1393  11:13 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها