0

چرا دلار از 3200 تومان فراتر رفت؟/ مروری بر قیمت دلار در هفته ای که گذشت

 
nikbakht88
nikbakht88
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1388 
تعداد پست ها : 5887
محل سکونت : تمام ایران سرای من است

چرا دلار از 3200 تومان فراتر رفت؟/ مروری بر قیمت دلار در هفته ای که گذشت

چرا دلار از 3200 تومان فراتر رفت؟/ مروری بر قیمت دلار در هفته ای که گذشت

اقتصاد > بازار مالی - بر اساس گفته های فعالان بازار ارز، قیمت دلار روزهای آرامی را سپری می کند.
 

اگرچه قیمت دلار در برخی روزهای اخیر با نوسان هایی همراه می شود اما فعالان بازار ارز ادعا می کنند این نوسان ها عادی است و بازار در شرایط آرامی به سر می برد. 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین قیمت دلار که از ابتدای هفته جاری یک روند کاهشی به خود گرفته بود به یکباره در روز دوشنبه با افزایشی معادل 15 تومان به 3190 تومان رسید. افزایش قیمتی که همان روز بسیاری از تحلیل گران بازار آن را در پی افزایش تقاضای بازار برای خرید دلار اعلام کردند. 

این گفته ها در حالی مطرح شد که روز سه شنبه بار دیگر دلار به روند صعودی قیمت خود ادامه داد و در شرایطی که بسیاری از کارشناسان سقف 3200 تومانی را برای آن پیش بینی کرده بودند از این عدد گذشت. بر این اساس روز سه سه شنبه قیمت دلار از مرز 3200 تومان گذشت تا گمانه زنی هایی در رابطه با این افزایش قیمت دلار مطرح شود. 

گمانه هایی که به زعم بسیاری از تحلیل گران بازار ارز چندان با واقعیت سازگاری ندارد و بر اساس ادعای آنان «تقاضا» عامل اصلی رشد قیمت بوده است چه آنکه در روزهای آخرین تابستان بسیاری از شهروندان با همراهی خانواده هایشان راهی سفر های خارجی شدند و همین موضوع زمینه افزایش تقاضا برای خرید دلار را بالا برد. تقاضایی که در نهایت منجر به رشد قیمت دلار در بازار شد. 

از سوی دیگر قیمت دلار در شرایطی روند صعودی به خود گرفته که اکثریت فعالان بازار اعتقاد دارند شرایط کنونی بازار آرام است و منتظر شرایط مذاکرات هسته ای هستند تا به دنبال آن شرایط تازه ای برای بازار ارز تعریف شود. این انتظار در حالی شکل گرفته که مسئولان بانک مرکزی عنوان کرده اند شرایط برای یکسان سازی نرخ ارز فراهم است و منتظر نتایج مذاکرات هسته ای هستند. 

جمعه 21 شهریور 1393  5:16 PM
تشکرات از این پست
architect0811
architect0811
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1391 
تعداد پست ها : 6050
محل سکونت : همدان
شنبه 22 شهریور 1393  8:04 AM
تشکرات از این پست
nikbakht88
دسترسی سریع به انجمن ها