0

کلاهبرداران سایبری در کمین دانشجویان

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

کلاهبرداران سایبری در کمین دانشجویان

پلیس فتا هشدار داد
کلاهبرداران سایبری در کمین دانشجویان

‌پلیس فتای سمنان از دانشجویان خواست هنگام پرداخت شهریه دانشگاه به صورت اینترنتی، نکات امنیتی را رعایت کنند و مراقب کلاهبرداران سایبری باشند.

خبرگزاری فارس: کلاهبرداران سایبری در کمین دانشجویان
  •  

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، پلیس فتای سمنان با آرزوی موفقیت برای دانشجویان عزیز در آغاز سال تحصیلی از آنان خواست تا در هنگام پرداخت شهریه دانشگاه به صورت اینترنتی، نکات امنیتی را رعایت کنند.

پلیس فتای سمنان به دانشجویان عزیز توصیه کرد حتی الامکان از مکان های عمومی برای پرداخت اینترنتی شهریه استفاده نکنند و در صورت مراجعه به نت سراها نکات ذیل را رعایت نمایند:

- هنگام مراجعه به نت سراها خود از سیستم استفاده کنند و شهریه را پرداخت نمایند و هیچگاه اطلاعات کارت خود را در اختیار فرد یا افراد شاغل در کافی نت‌ها قرار ندهند و در صورت کمک و راهنمایی خواستن از افراد مطمئن کمک بگیرند.

- هیچ‌گاه در تماس تلفنی یا هنگام صحبت با دوستان، شماره حساب و رمز خود را به زبان نیاورند.

- در هنگام پرداخت‌ اینترنتی حتماً از کیبوردهای مجازی تعبیه شده در صفحات پرداخت (درگاه بانک‌ها) یا کیبورد مجازی ویندوز استفاده کنند.

- بلافاصله بعد از انجام عملیات پرداخت به دستگاه‌های خودپرداز مراجعه کرده و رمز دوم کارت خود را تغییر دهند.

پلیس فتای استان سمنان از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف در فضای سایبر نظیر کلاهبرداری های اینترنتی، جعل عنوان، وب سایت های جعلی، سایت هایی با محتوای مجرمانه و مغایر با شئونات اسلامی و ... مراتب را با ارائه مستندات مربوطه از طریق سایت این پلیس به آدرس Cyberpolice.ir بخش تماس با ما یا به ایمیل semnan_fata@police.ir اطلاع دهند.

انتهای پیام/

 

جمعه 21 شهریور 1393  1:57 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها