0

30 % یهودیان به ترک همیشگی اسراییل می اندیشند

 
moradi92
moradi92
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 3481

30 % یهودیان به ترک همیشگی اسراییل می اندیشند

گزارشی از بحران جدید صهیونیست ها/

30 % یهودیان به ترک همیشگی اسراییل می اندیشند

قدس آنلاین - قزوینی غرابی: نتایج نظرسنجی شبکه دو تلویزیونی اسرائیل نشان می دهد 30 % یهودیان ساکن در سرزمین های اشغالی به فکر ترک همیشگی اسرائیل و مهاجرت به غرب هستند.

به گزارش قدس آنلاین، نتایج نظرسنجی شبکه دو تلویزیون رژیم صهیونیستی نشان می دهد پس از جنگ غزه 30 % یهودیان ساکن در سرزمین های اشغالی به فکر ترک همیشگی اسرائیل در فرصتی مناسب هستند.
از بین رفتن امنیت و ترس از کشمکش نظامی دوباره با فلسطینی ها دلیل اصلی این مسئله بیان شده است.
نتایج نظرسنجی فوق حاکی از آن است که تنها 56% اسراییلی ها به مهاجرت فکر نمی کنند در حالی که 36% پاسخ دهندگان نگاه منفی به کسانی دارند که به فکر مهاجرت هستند و دیگران نیز هیچگونه توجه یا واکنشی به این افراد نداشته اند.
نتایج این نظرسنجی بسیار نزدیک به آمارهایی است که چندی پیش شبکه ده تلویزیون اسراییل درباره مهاجرت هشتصد هزار اسراییلی – غالبا جوانان و سکولارها – به اروپای غربی و آمریکا منتشر کرد. جنگ و ناامیدی از هرگونه راه حل با فلسطینی ها دلیل مهاجرت دائمی این تعداد از یهودیان بوده است.
به گفته الجزیره، پدیده رشد مهاجرت یهودیان ارتباط مستقیمی به سایت Leave Israel (اسرائیل را ترک کن) دارد. این پایگاه اینترنتی در حال حاضر تبدیل به یک حامی برای اسرائیلی های شده است که به فکر ترک آن هستند. تجربیات مهاجران و راه های خروج از سرزمین های اشغالی و استقرار در کشوری دیگر، بخش عمده محتوای این پایگاه را را تشکیل می شود.
مهاجرت و استقرار
آدام کیلر سخنگوی جریان " اکنون صلح " می گوید: بر خلاف دهه های گذشته و سالیانی که از تأسیس رژیم اسراییل می گذرد، جامعه اسرائیل به ویژه جوانان آنان بدون هیچگونه خجالتی، آشکارا از آمادگی خود برای ترک کشور و استقرار در مکانی دیگر خبر می دهند.
کیلر می گوید در گذشته سخن گفتن از مهاجرت و ترک اسراییل بسیار زشت بود. اما این موضوع اکنون گویای آن است که ارزش های صهیونیستی که پیش از این بخشی از منافع عالی جوانان یهودی بود در حال رنگ باختن است.
این اسرائیلی ساکن سرزمین های اشغالی در ادامه به بررسی نتایج نظرسنجی مورد اشاره می پردازد و می گوید: این مسئله دقیقا به معنای خروج یک سوم ساکنان یا مهاجرت آنها نیست، اما صدها هزار یهودی دارای تابعیت اسراییلی در حال حاضر به طور دائم در اروپا و آمریکا و به ویژه برلین، شهر مورد علاقه اسرائیلی ها زندگی می کنند.
کیلر گسترش روزافزون پدیده مهاجرت یهودیان را ناامیدی جامعه اسراییل به ویژه جوانان از دولت بنیامین نتانیاهو می داند. افزایش ناامنی و بیشتر شدن دامنه جنگ و تاریک بودن افق هرگونه راه حل سیاسی با فلسطینی ها پس از توسعه شهرک سازی و ادامه اشغالگری، دلایل این ناامیدی است.
به اعتقاد این فعال یهودی، موشک های فلسطینی که تل آویو را هدف قرار دادند محرکی اصلی برای مهاجرت و ترک اسرائیل بودند اما علاوه بر آن باید از عوامل داخلی دیگری همچون رشد نژاد پرستی، قدرت یابی جریان های راست گرای افراطی، کم رنگ شدن اصول دموکراسی، تنگ کردن عرصه بر سکولارها از طریق جبر دینی، اوضاع اقتصادی و اجتماعی ناگوار و سرکوب تظاهرات مردمی سراسری تابستان 2011 یاد کرد.

 

چهارشنبه 19 شهریور 1393  4:19 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها