0

نتانیاهو: داعش تهدیدی برای کل جهان است

 
karkas074
karkas074
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 2109
محل سکونت : Qom

نتانیاهو: داعش تهدیدی برای کل جهان است

(بسم الله الرحمن الرحیم)

نخست وزیر رژیم صهیونیستی با اشاره به تشدید افراط‌گرایی در منطقه، داعش را تهدیدی نه تنها برای خاورمیانه بلکه برای کل جهان قلمداد کرد.

 

به نقل از روزنامه «جروزالم‌پست»، «بنیامین نتانیاهو» دوشنبه در نشست خود با «بورگه برنده»، وزیر خارجه نروژ هشدار داد، افراط‌گرایی گروه‌هایی همچون داعش، تهدیدی برای کل جهان است، نه فقط برای خاورمیانه.

وی افزود: «کسانی که این تهدید را در نطفه خفه نمی‌کنند، افراطی را که امروز در خاورمیانه مشاهده می‌کنند، فردا در جلو خانه خود با آن روبرو می‌شوند.»

نتانیاهو در ادامه مدعی شد: «آگاهی فزاینده‌ای در جامعه بین‌المللی درباره تهدید رادیکالیسم وجود دارد. گروه‌هایی مانند داعش، حماس، النصره، القاعده و حزب‌الله خطر واضحی را علیه تمدن ما، روش زندگی و ارزش‌های ما تشکیل داده‌اند.»

برنده که بعد از شرکت در نشست ناتو به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده است، نیز در گفت‌وگو با نتانیاهو، پروسه تشکیل ائتلاف بین‌المللی برای مقابله با تهدید فزاینده داعش را مورد بحث قرار داد و گفت: «با توجه به تهدید فزاینده داعش و چالش‌های موجود در عراق و سوریه، مباحث بسیاری درباره ائتلاف برای مقابله با افراط گرایی وجود دارد.»

اللهم عجل لولیک الفرج

سه شنبه 18 شهریور 1393  2:16 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها