0

سهامداران بخوانند؛ بهترین زمان برای خرید سهم فرا رسید

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

سهامداران بخوانند؛ بهترین زمان برای خرید سهم فرا رسید

سهامداران بخوانند؛ بهترین زمان برای خرید سهم فرا رسید
سه شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۷
کد مطلب: 254658
 
یک فعال بازار سرمایه از بازدهی 25 درصدی بورس تا پایان سال خبر داد و گفت: اکنون بهترین زمان برای خرید سهم است و سهامداران برای جبران زیان خود نسبت به خریداری سهام اقدام کنند.
فردین آقابزرگی- مدیرعامل یک شرکت کارگزاری - در گفت‌وگو با ایسنا، به تحلیل وضعیت فعلی بورس پرداخت و گفت: در حال حاضر وضعیت بازار سرمایه و قیمت سهام شرکتها علی رغم ابهاماتی که در خصوص صنایع، نرخ فروش، نرخ تسعیر ارز وجود دارد به نقطه توجیه پذیر رسیده است.

 
وی یادآور شد:از سوی دیگر متوسط P/E در سال 1391 و 1392 به حدود 8 مرتبه رسیده بود که در حال حاضر این میزان به 5 مرتبه رسیده و افت قابل توجهی داشته است، لذا این موضوع بیانگر این است که قیمت سهام شرکتها به کمترین میزان رسیده است. بنابراین اکنون بهترین زمان برای خرید سهم است زیرا کسانیکه به فروش سهام اصرار داشتند سهام خود را فروختند لذا هیجان فروش در بازار کاهش یافته است.

 
این فعال بازار سرمایه با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی حساسیت بازار سرمایه از بین رفته است، گفت:مهم ترین عاملی که در شرایط فعلی می‌تواند در بازار اثر مثبت داشته باشد مکانیزم عرضه و تقاضا است که در حال حاضر این تعادل در حال رقم خوردن است.

 
آقابزرگی از بازدهی 25 درصدی بازار سرمایه خبر داد و عنوان کرد:طی 6 ماه اخیر بازدهی بازار سرمایه منفی 5 درصد بوده است که پیش بینی می شود در 3 ماه پایانی سال این بازدهی با افزایش 30 درصدی نسبت به مقطع فعلی مواجه شده و در نهایت بازدهی بازار سرمایه در سال 1393 به حدود 25 درصد برسد.
سه شنبه 18 شهریور 1393  1:04 PM
تشکرات از این پست
nikbakht88
دسترسی سریع به انجمن ها