0

توصیف عجیب یک انگلیسی از ایران

 
smart_boy
smart_boy
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : شهریور 1389 
تعداد پست ها : 853
محل سکونت : Mazandaran

توصیف عجیب یک انگلیسی از ایران

عصر ایران: جان سیمپسون خبرنگار 70 ساله انگلیسی که بارها به ایران آمده و مدت ها در ایران زندگی کرده است، می گوید ایران بدون اغراق جذاب ترین کشور روی زمین است.

سیمپسون در مطلبی در روزنامه دیلی تلگراف می نویسد : ایران با مردمی مهربان و فرهنگی غنی و طبیعتی بکر جذاب ترین کشور جهان برای گردشگران غربی است.

این خبرنگار با توصیف مشاهدات خود به عنوان یک خبرنگار غربی در تشریح ایران می گوید: " این ویژگی ها را بنویسید و تجسم کنید: جایی که  تا حدود زیادی ارتباطش با جهان خارج  قطع است، با هوای دوست داشتنی و خشک، مردمی پیچیده و جذاب، آثار باستانی عالی، کوه ها، بیابان ها و دریای خزر.

این خبرنگار انگلیسی می افزاید: این ویژگی های زیبا می تواند تنها در یک کشور جمع شود و آن کشور شاید هند باشد با این تفاوت که هندی را تصور کنید بدون گدا و شلوغی و هرج و مرج و آن نقطه دقیقا ایران است . ایران همه این ویژگی های  خوب را دارد و به نظر من جذاب ترین کشور جهان برای مسافرت است.

این خبرنگار انگلیسی که در بهمن سال 1357 جزء خبرنگاران غربی همراه هواپیمایی بود که امام خمینی را از پاریس به تهران می آورد، در انتهای مطلب خود می نویسد :شاید فکر کنید من از وزارت گردشگری ایران پول گرفته ام تا این کشور را تبلیغ کنم. البته این قضاوت با "تئوری توطئه" که اتفاقا در بین مردم ایران هم رواج زیادی دارد، منطبق است و ای کاش این گونه بود. ولی من 5 سال است که حق ورود به ایران را ندارم و نمی دانم بار دیگر بتوانم به ایران سفر کنم یا نه ، باور کنید بازنده من هستم."

سیمپسون در نوشته خود توصیفاتی از زندگی در تهران و اصفهان و مشاهدات و تجربیات خود از ایران ارایه داده است و ایران را یک کشور غوطه ور بین سنت و مدرنیته می خواند.

او می گوید: ایران اصلا آن گونه که از نظر  بسیاری از مردم کشورهای غربی تصور می شود نیست.

همه ما تو این دنیا وظیفه ای داریم...

*********************************

ظهور نزدیک است...

سه شنبه 18 شهریور 1393  9:28 AM
تشکرات از این پست
khodaeem1 kordabadi
دسترسی سریع به انجمن ها