0

فضلی: کشور از افراطی‌گری آسیب دیده است

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158652
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

فضلی: کشور از افراطی‌گری آسیب دیده است

 

اخبار,اخبارسیاسی,رحمانی فضلی


 اخبارسیاسی - فضلی: کشور از افراطی‌گری آسیب دیده است

وزیر کشور با بیان اینکه کشور از افراطی گری های جناح های مختلف بسیار آسیب دیده است گفت: شما حاکمان سیاسی هستید و می بایست مدیریت سیاسی نمایید و اگر مطلع شویم که یکی از استانداران، فرمانداران و یا معاونین با گروه یا جناح سیاسی خاصی تعامل ویژه برقرار نموده و سیاست های آن گروه سیاسی خاص را اجرایی می نماید ذره ای در عزل وی تامل نخواهیم داشت.

 عبدالرضا رحمانی فضلی در همایش معاونین سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری های سراسر کشور دو عنصر آرامش و امنیت در جامعه را سرمایه هایی راهبردی برشمرد و از مدیران سیاسی استان ها به عنوان متولیان مسئول جهت تداوم و ارتقاء این سرمایه ها خواست به صورت مستمر در جریان ریز موضوعات سیاسی و امنیتی با نگاه ریشه یابانه و دقیق قرارگرفته و خط ارتباطی و تعامل دو سویه خود را با وزارت کشور حفظ نمایند.

وی با تشریح تئوریک برخی مقدمات در عرصه مسائل سیاسی و امنیتی به مرور پایه ای و مبنایی سیاست داخلی در کشور پرداخت و با اشاره به اثرگذاری موثر و قوی ایران در منطقه این مهم را نتیجه رویکرد دینی و نهادینه شدن پایه های مردم سالاری دینی برشمرد.

وی تصریح کرد: در پرتو اجرای قانون و هدایت های داهیانه و مدبرانه مقام معظم رهبری موفقیت های عظیمی را پشت سر گذاشته ایم.

وی افزود: در حوزه اقتصادی در زمینه رفع وابستگی به نفت و در زمینه هویت بخشی به تولید تا کنون گام های مناسب کافی برداشته نشده است.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: وجود 40 درصد بیکاری در میان دانش آموختگان دانشگاهی ناشی از عدم فعالیت کافی اقتصادی ما در به کارگیری توانمندی های موجود در کشور است.

وی گفت: در حوزه زیر ساخت ها خدمات خوبی در کشور انجام شده است ولیکن در حوزه سرمایه ای و اقتصادی شاهد عدم توسعه متوازن و متعادل در کشور می باشیم.

رحمانی فضلی از عناصر رهبری، اعتقادات دینی و مردم سالاری به عنوان ارکان قوام بخشی و پایداری در کشور نام برد و گفت: در حوزه اجتماعی نیروهای قوام بخش را در کشور داریم ولی شرایط اجتماعی مناسب را نداریم و اگر نارضایتی ها به خوبی مدیریت نشوند می توانند به حوزه تنش بیفزایند.

وزیر کشور همچنین بر حفاظت و پاسداری از مرزها به عنوان یکی از مباحث اصلی که می بایست با هوشیاری کامل در نظر گرفته شود تاکید کرد.

وی فعالیت احزاب و گروه ها را به طوری که در چارچوب قوانین و مقررات و در جهت منافع ملی باشد بسیار مناسب ارزیابی نمود و گفت: شما به عنوان متولیان امر باید تابع سیاست های دولت در این حوزه باشید.

وزیر کشور پیوند مردم و حاکمیت و تقویت سرمایه های اجتماعی را موجبات قوام و انسجام نهایی در کشور دانست و گفت: شاه کلید اصلی مسئله تامین امنیت و رضایتمندی مردم است و این موضوع با رضایتمندی در حوزه اقتصادی حاصل می شود.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد تعامل و احترام به مردم گفت:اعتدال روش،شیوه کار و سبک مواجهه با موضوعات است و همه باید عینا به اعتدال ایمان و التزام داشته باشیم.

وزیر کشور ادامه داد: در حوزه تدبیر نیز انتظار ما از شما مدیران این است که امور را با تدبیر پیش ببرید و از انجام هرگونه لجبازی در امور پرهیز نمایند زیرا که اقتضاء جایگاه شما سعه صدر و تدبیر است.

وی تصریح نمود: برخی علایق سیاسی در حوزه های مختلف نباید ما را از حوزه اعتدال خارج نماید و ما بی طرفی خود را بارها اعلام نموده ایم.

وزیر کشور با بیان اینکه کشور از افراطی گری های جناح های مختلف بسیار آسیب دیده است گفت: شما حاکمان سیاسی هستید و می بایست مدیریت سیاسی نمایید و اگر مطلع شویم که یکی از استانداران، فرمانداران و یا معاونین با گروه یا جناح سیاسی خاصی تعامل خاص برقرار نموده و سیاست های آن گروه سیاسی خاص را اجرایی می نماید ذره ای در عزل وی تامل نخواهیم داشت.

وزیر کشور از معاونین سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری های کشور به عنوان متولیان سیاست داخلی خواست ضمن فعال سازی حداکثری ظرفیت شوراهای تأمین در خصوص رصد کیفی مستمر و دائمی نسبت به موضوعات و جریانات به عنوالن بستر تصمیم گیری اهتمام داشته باشند.

 اخبار سیاسی -  ایسنا

 

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

سه شنبه 18 شهریور 1393  4:24 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها