0

آیا جی ال ایکس ایران همچون هواوی چین خواهد شد ؟

 
09303495228
09303495228
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1391 
تعداد پست ها : 8721
محل سکونت : خراسان جنوبی

آیا جی ال ایکس ایران همچون هواوی چین خواهد شد ؟

آیا جی ال ایکس ایران همچون هواوی چین خواهد شد ؟

در این مقاله سعی میکنیم در مورد گوشی های هوشمند ایرانی جی ال ایکس صحبت کنیم . و در این میان نیم نگاهی به شرکت چینی هواوی خواهیم داشت که با همین روند جی ال ایکس وارد بازار شد و مدتی است گل سرسبد گوشی های هوشمند موجود در بازار شده است ، و در نمایشگاهی که در برلین با نام  IFA 2014 روز های پیش برگزار شد با ارائه گوشی هوشمند فوق العاده ای با پردازنده ۸ هسته ای توانست توجه بسیاری از کاربران و تولید کنندگان گوشی های هوشمند را از آن خود نماید.

GLX

خوب منظورمون از این بررسی و مقایسه چی بود؟ به نظر من ما ایرانی ها همیشه به ضرب المثل مرغ همسایه غاز است اعتقاد زیادی داریم . و همیشه در همه موضوعات این مورد رو سر لوحه خودمون قرار دادیم یعنی شما مخالفید از این نظر ؟ پس لطف کنید بگید چرا!

خوب از حاشیه بریم سراغ اصل موضوع  ، اصل موضوع این بحث چه خواهد بود؟ مطمئنا تا حالا موضوع بحث رو از عنوان و مقدمه این پست که به عنوان اولین پست وبلاگ زوم تک است فهمیدید.

موضوع بحث من شرکت ایرانی جی ال ایکس هستش ، شرکتی که مطمئنا با این همه مشکلات توانست در این گرداب تحریم ها دوام بیاورد ، و به راهی که شروع کرده ادامه دهد.

شاید برخی از شما ها که عاشق استفاده از گوشی های هوشمند با برند های بزرگ که نامشون رو با تریلی نمیشه کشید علاقه زیادی داشته باشید.اما بیایید به این ماجرا از نگاهی دیگر نگاه کنیم. نگاهی منتقدانه به فرهنگ بیگانه پرستمان ، راستشو بخاید این موضوع زمانی در وجود من جرفه زد که صف عاشقان اپل در سانفرانسیسکوی امریکا رو دیدم . عاشقانی که فقط بخاطر در دست گرفتن گوشی هوشمندی که در کشور خودشون تولید شده بودند. در یکی از خیابان های امریکا صف کشیده بودند.

البته در این میان وظیفه ی تولید کننده هم از مصرف کننده کمتر نیست ، و باید تولید کننده هم مشتری مداری رو بگونه ای در نقشه راه خودش قرار دهد که کاربران هم در مقابل این احترام مطمئنا پاسخ این حرکت رو خواهند داد.

و از نگاهی دیگر اگر به بازار گوشی های هوشمند در ایران بندازیم ، متوجه این موضوع خواهیم شد که ایران در آسیای میانه به عنوان یکی از کشور های مصرفی گوشی های هوشمند است ، و بازاری بکر برای نفوذ شرکت هایی همچون جی ال ایکس است ، بگونه ای که اگر تنها ۲۰ درصد نه حداقل ۱۰ درصد بازار گوشی های هوشمند نصیب جی ال ایکس میشد ، مطمئنا مسیر پیشرفت این شرکت در جهت اشتغال زایی مهندسان ایرانی سهل تر می شد.

همین مهندسان پسران و دختران خانواده های خودمون هست ، یعنی با حمایت از کالا های ایرانی مطمئنا گامی بزرگ در جهت اشتغال زایی فرزندانمون و خودمون خواهیم داشت . نظرتون چیه؟

واقعا اگر گاهی به این موضوع توجه بکنیم مطمئنا در خرید هامون تا حدودی از کالاهای ایرانی باشه ، برآیند این خرید ها به جیب فرزندان وآشنایان خودمون خواهد رفت.

ولی در پایان مقاله موضوعی که بیشتر مورد توجه قرار میگیرد این است که اگر حمایت کاربران ایرانی از این برند همچون حمایت امریکایی ها از برند ملی خودشون بود مطمئنا پیشرفت این شرکت به دلیل بازخورد مالی خوب از این موقعیتی که هست بیشتر بود.

امیدوارم شرکت ایرانی جی ال ایکس هم در این مسیر پر فراز و نشیب روش ها و نقشه راه هواوی را الگوی خود قرار دهد ، چرا که شباهت هایی که این دو شرکت به هم دارند ، تولید گوشی هوشمند با امکانات مناسب و قیمت های رقابتی است ، اگر جی ال ایکس گرید محصولاتش را به محصولات هواوی برساند ، مطمئنا این شرکت می تواند وارد بازار رقابتی محصولات آسیایی شود .

این مهم نیازمند تلاش شبانه روزی مهندسان این شرکت ایرانی برای رسیدن به استاندارد های جهانی است تا درب بازار های آسیایی بروی این گوشی هم باز شود.

به نظرتون جی ال ایکس در این رقابت می تواند خودی در بین برند های آسیایی نشان دهد؟

یک شنبه 16 شهریور 1393  11:58 PM
تشکرات از این پست
mohsen_alavi alifanoodi amir_hussein
دسترسی سریع به انجمن ها