0

شاگردان کواچ بازهم تاریخ سازشدند

 
borkhar
borkhar
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 19319
محل سکونت : اصفهان

شاگردان کواچ بازهم تاریخ سازشدند

 
شاگردان کواچ باز هم تاریخ‌ساز شدند

 

تیم ملی والیبال ایران در چهارمین مسابقه خود در رقابت‌های قهرمانی جهان برابر بلژیک پیروز شد و صعودی تاریخی به مرحله دوم مسابقات را رقم زد.
 

 تیم ملی والیبال مردان ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله اول رقابت‌های قهرمانی جهان در شهر کراکوف با بلژیک دیدار کرد که این مسابقه با نتیجه ۳ بر یک به سود شاگردان کواچ خاتمه پیدا کرد. شاگردان کواچ در ست نخست مسابقه از حریف عقب افتادند، اما در پایان ۲۵ بر ۲۳ پیروز شدند. ایران ست دوم را برتر از حریف آغاز کرد و توانست با نتیجه ۲۵ بر ۱۵ این ست را به اتمام برساند. در ست سوم اما شرایط متفاوت شد و بلژیکی‌ها بودند که با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ پیروز شدند تا بازی به ست چهارم برود. در ست چهارم باز هم این شاگردان کواچ بودند که با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ پیروز شدند. با این نتیجه جمع امتیازهای ایران به عدد ۸ رسید و صعود شاگردان کواچ به مرحله دوم قطعی شد؛ صعودی تاریخی که پیش از این سابقه نداشت.

تیم ایران در حالی به مصاف حریف خود رفت که از سه بازی گذشته دو پیروزی برابر ایتالیا و آمریکا و یک باخت مقابل فرانسه را در کارنامه داشت و با ۵ امتیاز در رده چهارم گروه خود قرار گرفته بود. در مقابل، بلژیک با دو شکست در برابر ایتالیا و آمریکا و غلبه بر پورتوریکو ۴ امتیازی بود و رده پنجم جدول را در اختیار داشت. بلژیک که با این رده، بختی برای صعود نداشت برای امیدوار ماندن به عبور از این مرحله و ورود به مرحله دوم نیاز داشت تا از ایران امتیاز بگیرد. ایران هم اگر می‌خواست سرنوشت صعود خود را به روز آخر نکشاند، به ۳ امتیاز این بازی نیاز داشت تا صعود خود به مرحله دوم را قطعی کرده و بازی روز آخرش را برای تعیین ردۀ نهایی اول تا چهارم برگزار کند.

بلژیک پیش از این هفت بار در مسابقات قهرمانی جهان حضور داشته و بهترین رتبه‌ای که کسب کرده مکان هشتمی در سال ۱۹۷۰ بود. بد‌ترین رتبه بلژیک هم رده بیستمی در سال ۱۹۶۲ بود و در سال ۱۹۷۸ که آخرین حضور بلژیک در رقابت‌های قهرمانی جهان محسوب می‌شد، این تیم در رده هجدهم ایستاد.

تیم ملی والیبال ایران در دور مقدماتی مسابقات قهرمانی مردان جهان با تیم‌های ایتالیا، آمریکا، فرانسه، پرتوریکو و بلژیک در گروه چهارم هم‌گروه است. تیم ملی والیبال ایران فردا از ساعت ۱۹ در پنجمین مسابقه خود برابر پورتوریکو قرار می‌گیرد.

دور مقدماتی این رقابت‌ها به مدت ۹ روز در چهار شهر لهستان پیگیری می‌شود که ۲۴ تیم شرکت کننده در چهار گروه ۶ تیمی با یکدیگر رقابت خواهند کرد. در پایان دور مقدماتی از هر گروه چهار تیم برتر به مرحله دوم صعود می‌کنند.

تیم‌های شرکت کننده پس از پایان دور مقدماتی دو روز استراحت خواهند کرد و رقابت‌های مرحله دوم قهرمانی جهان از چهارشنبه، ۱۹ شهریور در دو گروه E و F پیگیری خواهد شد که به مدت شش روز ادامه خواهد داشت.  در این مرحله هشت تیم برتر گروه‌های اول و چهارم گروه E و هشت تیم برتر دو گروه دوم و سوم گروه F را تشکیل می دهند. در این مرحله تیم‌هایی که در مرحله نخست با یکدیگر بازی داشتند، نتیجه همان بازی برایشان محسوب می‌شود. بنابر این تیم‌های صعود کننده در این مرحله تنها چهار بازی خواهند داشت.

در پایان مرحله دوم از هر گروه سه تیم برتر به مرحله سوم صعود می کنند تا شش تیم برتر این رقابت را مشخص کنند. این شش تیم نیز مسابقات خود را در دو گروه G و H پیگیری می کنند. تیم‌های اول و دوم هر گروه به مرحله نیمه نهایی صعود می‌کنند و تیم‌های سوم دو گروه نیز برای مقام‌های پنجم و ششم جهان با یکدیگر در مرحله نیمه نهایی مسابقه ‌می‌دهند.

تیم‌های اول و دوم گروه‌های G و H در مرحله نیمه نهایی به صورت ضربدری با یکدیگر مسابقه می‌دهند تا تیم‌های پیروز این مرحله به دیدار نهایی و تیم‌های بازنده به دیدار رده‌بندی صعود کنند.

 

خدایا دلم به سان قبله نماست...وقتی عقربه اش به سمت "تو"می ایستد آرام می شود

"ان الله مع الصابرین ...همانا خداوند با صابرین است"

یک شنبه 16 شهریور 1393  10:03 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها