0

رئیس جمهور : خدمت به مشهد خدمت به 25 ميليون زائراست

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

رئیس جمهور : خدمت به مشهد خدمت به 25 ميليون زائراست

خراسان مرکز تمدن ايراني اسلامي است
 
 
خدمت به مشهد خدمت به 25ميليون زائراست

رييس جمهور که در هشتمين سفر استاني دولت يازدهم به مشهد مقدس سفر کرده است، روز گذشته با تاکيد بر اين که مشهد در طول سال پذيراي 25 ميليون زائر است، تاکيد کرد: البته در استان خراسان و شهر مشهد دولت هر خدمتي که انجام دهد تنها خدمت به مردم استان نيست، خدمت به سراسر ايران و به معناي خدمت به همه ايرانيان، شيعيان و عاشقان خاندان رسالت و اهل بيتي است که در طول سال به زيارت اين مرقد شريف توفيق پيدا مي کنند. به گزارش خراسان و ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني که روز گذشته در اجتماع با شکوه مردم مشهد در صحن جامع رضوي سخن مي گفت، اظهارکرد: خراسان سرزمين توسعه، مرکزيت تمدن ايراني و تمدن اسلامي و تمدني است که نشات گرفته از خاندان رسالت است، در شرق ايران و در خراسان بزرگي که امروز شامل چندين کشور بزرگ است. وي همچنين با اشاره به سفر امام رضا (ع) به ايران وتحولات سياسي، تاريخي وفرهنگي دوران مامون و تاثير آن بر کشورمان افزود: امام هشتم راهي را بر مبناي تدبير امامت برگزيد و انتخاب کرد، او از شعار افراطيون و تندروان نترسيد که بگويند چرا امام هشتم در برابر دعوت يک خليفه تسليم شده است، که او تسليم نشده بود و نه آنکه در برابر آن پيام دعوت، جواب رد را انتخاب کرد که آن زمان مي توانست موجب خونريزي در دنياي اسلام و علويان در برابر عباسيان و عرب آن زمان در برابر ايرانيان شود. شرايط بسيار سخت و سنگيني در دنياي اسلام بود. وي همچنين گفت: خراسان سرزمين ادب، شعرا، تاريخ، فردوسي، رودکي، بيهقي و سرزمين ايستادگي، سرزمين مرجعيت و آيت ا... هايي همچون وحيد خراساني و آيت ا... سيستاني، سرزمين فرهيختگان، دانشگاهيان و حوزه علميه و سرزمين رهبري نهضت اسلامي در اين شهر(مشهد) توسط مقام معظم رهبري است. به گزارش ايسنا، دکتر روحاني در بخش ديگري از سخنان خودبا اشاره به اقدامات انجام شده در 3 ماهه نخست سال گفت: امروز از کنار مضجع شريف امام هشتم(ع) اعلام مي کنم که از رکود عبور کرده ايم. به گزارش خراسان و ايسنا، حجت الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني افزود: محاسبات سه ماهه اول سال 93 به ما اعلام مي کند که دولت از رکود عبور کرده است و امروز روزي است که بايد براي رونق دست به دست هم بدهيم.

 

اختصاص 10 ميليارددلار براي موضوع آب طي 4 سال

رئيس جمهور همچنين با اشاره به برخي از اقدامات دولت يازدهم در حوزه اقتصادي، به موضوع آب اشاره کرد و افزود: درباره معضل آب که معضل اصلي کشور ماست دولت قدم هاي بسيار بزرگي را در جهت مهار آب هاي مرزي و بهره وري آب برداشته  است. روحاني با اشاره به اين که دولت براي امسال و 4 سال آينده 10 ميليارد دلار براي آب اختصاص داده است، خاطرنشان کرد: علاوه بر بودجه و اعتبارات گذشته 2ميليارد دلار براي مهار و بهره وري آب و صرفه جويي و اجراي طرح هاي مختلف اختصاص داده ايم و همچنين طرح هاي آبي براي استان خراسان مدنظر ماست که از آن جمله مي توان به بهره برداري سه سد در استان خراسان تا پايان سال و ده ها طرح ديگر در جهت بهره وري آب اشاره کرد.

 

اختصاص بنزين يورو 4 براي مشهد

دکتر روحاني از اختصاص بنزين يورو 4 براي شهر مشهد در سال 93 خبر داد وتصريح کرد:استفاده از 200 دستگاه اتوبوس و راه اندازي بخشي از مترو جزو طرح هايي است که در سال 93 دولت آن را اجرايي خواهد کرد.

 

هرخدمتي به مردم خراسان خدمت به همه ايرانيان است

روحاني با اشاره به اين که دولت هر خدمتي را در استان خراسان انجام دهد در واقع به مردم در سراسر ايران خدمت کرده است؛ چرا که اين شهر سالانه پذيراي 25 ميليون زائر است، تصريح کرد: خدمت به مردم خراسان در واقع خدمت به همه ايرانيان، شيعيان و عاشقان خاندان رسالت است.وي با اشاره به صحبت هاي امام جمعه مشهد در رابطه با معضل حاشيه نشيني مشهد و بافت فرسوده اطراف حرم مطهر گفت: هيئت دولت در شهر مشهد تشکيل جلسه مي دهد و در دستور کارهيئت دولت مسئله بافت فرسوده اطراف حرم و حاشيه نشيني شهر مشهد قرار خواهد گرفت. رييس جمهور خاطرنشان کرد: در طول سه سال آينده قدم هايي را براي خدمت به مردم برخواهيم داشت و اين قول را در محضر حضرت ثامن الحجج مي دهيم و اميد است که شرمنده اين حضرت نباشيم؛ چرا که دولت از همه تلاش و توان خود در اين زمينه استفاده خواهد کرد.رييس جمهور در ادامه با بيان اين که 129 طرح عمراني براي استان خراسان فردا (امروز)در شوراي اداري اعلام مي شود، افزود: تمام اين طرح ها در سال 93 و 94 اجرا، تکميل و ان شاءا... افتتاح مي شود.

 

بايد همه قوا در کنار يکديگر باشند

روحاني در ادامه با بيان اين که امروز دولت و ملت ايران وظيفه سنگيني بر عهده دارند که براي اجراي آن بايد همه دست به دست هم دهيم و اختلافات را کنار بگذاريم، افزود: همگان بايد بدانيم که چنانچه مي خواهيم در زمينه هاي مختلف به توسعه علمي، اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي و به پيشرفت در جامعه برسيم بايد همه قوا در کنار يکديگر باشند.

 

بيشترين کمک براي نجات مردم عراق را ايران انجام داده است

به گزارش ايرنا، رييس جمهور در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به تحولات منطقه گفت: در شب ميلاد امام هشتم حضرت علي ابن موسي الرضا من به شما اعلام مي کنم که بيشترين کمک براي نجات مردم عراق ، جنوبش، غربش، شرقش، شمالش، کردهايش ، سني نشينانش و شيعه نشينانش را جمهوري اسلامي ايران و اين نظام مقدس داشته است. روحاني افزود: البته در عراق، مردم عراق و مرجعيت عراق بالاترين ايثار و تلاش و تدبير و فداکاري را انجام داده اند، اما اگر کمک ملت و دولت ايران نبود، امروز شاهد آن نبوديم که در عراق امنيت نسبي مستقر شود و بحمدا... کوچه و شهر و روستا و منطقه از دست تروريست ها، آدمکشان و وحشيان نجات پيدا کند.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

یک شنبه 16 شهریور 1393  8:03 AM
تشکرات از این پست
fateme74
fateme74
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : تیر 1392 
تعداد پست ها : 3243
محل سکونت : خراسان جنوبی

پاسخ به:رئیس جمهور : خدمت به مشهد خدمت به 25 ميليون زائراست

ان شاالله زیر سایه امام رضا ایران همیشه سربلند باشه

یک شنبه 16 شهریور 1393  9:03 AM
تشکرات از این پست
khodaeem1
دسترسی سریع به انجمن ها