0

اصلی ترین عامل تاثیرگذار بر بهای طلا چیست؟

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158652
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

اصلی ترین عامل تاثیرگذار بر بهای طلا چیست؟

 

اخبار,اخبار اقتصادی ,قیمت طلا

 

اخبار اقتصادی - اصلی ترین عامل تاثیرگذار بر بهای طلا چیست؟

بهای طلا طی روزهای اخیر به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

به گزارش خبرآنلاین، در هفته ای که تنش های سیاسی میان روسیه و غرب بر سر اوکراین به مباحث استراتژیک نظامی نیز کشیده شده و حتی ناتو را نیز از نظر لفظی درگیر کرده، بهای طلا در بازارهای جهانی از پنج شنبه گذشته تاکنون از 1289 دلار برای هر اونس به 1261 دلار رسیده است. بنابراین می توان گفت که اگرچه ناآرامی های اوکراین و دیگر ناآرامی ها در مناطقی مانند عراق بر بازار طلا بی تاثیر نیستند اما عامل مهم تری در این بازار نقش آفرینی می کند.

انتشار داده های تازه در مورد اقتصاد آمریکا در هفته گذشته که از بهبود بخش تولید این اقتصاد حکایت داشت کافی بود تا بهای طلا به میزان قابل توجهی کاهش یابد. برای مثال بهای طلا در روز دوم سپتامبر طی تنها یک روز به میزان 22 دلار برای هر اونس کاهش یافت. بهبود شرایط اقتصادی آمریکا باعث می شود که سرمایه گذاران به جای اینکه در بازاری مانند طلا سرمایه گذاری کنند در بازارهای سودده تری مانند بازار مالی آمریکا سرمایه گذاری کنند به خصوص که اکنون اطمینان آن ها نسبت به این بازارها افزایش یافته است. 

 

از ابتدای سال جاری میلادی یعنی زمانی که بهای هر اونس طلا حدود 1200 دلار بود کارشناسانی مانند نوریل روبینی و مجله اکونومیست پیش بینی کرده بودند که امسال بهای طلا روندی نزولی به خود بگیرد با این حال رخدادهایی پیش بینی نشده که باعث افزایش ناامنی جهانی شدند بهای طلا را افزایش دادند اما بهبود شاخص های اقتصاد آمریکا و همچنین سیاست های فدرال رزرو مبنی بر کاهش شدت سیاست های پولی انبساطی این نهاد از جمله عواملی هستند که همچنان بهای طلا را رو به پایین سوق می دهند.

اخبار اقتصادی - خبرآنلاین

 

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

یک شنبه 16 شهریور 1393  6:51 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها