0

همه فيلم‌ها ميلياردي شدند

 
mahdisafi
mahdisafi
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : فروردین 1389 
تعداد پست ها : 168
محل سکونت : تهران

همه فيلم‌ها ميلياردي شدند

نگاهي به رقم فروش فيلم‌هايي كه هم اكنون بر پرده سينماهاي تهران و شهرستان‌ها روزگار مي‌گذرانند، نشان مي‌دهد كه همه فيلم‌ها فارغ از ژانر و مضمون و بازيگرانشان، در فهرست باشگاه ميلياردي‌هاي سينمايي جاي گرفته‌اند.
آيا شيار143 ادامه‌دهنده فروش ميلياردي سينماها مي‌شود؟

همه فيلم‌ها ميلياردي شدند

نگاهي به رقم فروش فيلم‌هايي كه هم اكنون بر پرده سينماهاي تهران و شهرستان‌ها روزگار مي‌گذرانند، نشان مي‌دهد كه همه فيلم‌ها فارغ از ژانر و مضمون و بازيگرانشان، در فهرست باشگاه ميلياردي‌هاي سينمايي جاي گرفته‌اند.
 
شايد خيلي‌ها اين تصور را داشتند كه اكران فيلم شهر موش‌ها 2، فروش ساير آثار روي پرده را با مخاطره روبه‌رو كند اما تجربه روزهاي
 
اخير نشان داد كه حتي اكران نوستالژي محبوب شهر موش‌ها هم نمي‌تواند جلوي ميلياردي شدن ساير گزينه‌هاي اكران را بگيرد.  

فروش 10 ميلياردي سينما در كمتر از دو ماه
هر چند سال 91 و در امتداد آن سال 92، زمان خوشي براي گيشه‌هاي سينماي ايران نبود اما فروش خوب فيلم‌هاي سينمايي در سال جاري خبرهاي خوبي را براي دوستداران هنر هفتم به دنبال دارد. اعداد و ارقام فروش سينماها در همان روزهاي پاياني اسفند سال 92 كه «چ»، «معراجي‌ها» و «طبقه حساس» و «خط ويژه» در كنار «با ديگران» به عنوان گزينه‌هاي اكران نوروزي بر پرده سينماها جاي گرفتند، نويددهنده آغاز خوشي در روزهاي جديد گيشه بود. در ادامه اين روند و روزهاي پاياني فروردين امسال بود كه خبري در خصوص فروش 9 ميلياردي گزينه‌هاي اكران نوروز در كمتر از يك ماه بر خروجي خبرگزاري‌ها نشست، اما پايان راه نبود. هر چند «اشباح»، «متروپل» و «پنج ستاره» به عنوان گزينه‌هاي اكران دوم بهار نتوانستند ادامه‌دهنده خوبي براي فروش گزينه‌هاي نوروزي باشند اما «ردكارپت» به عنوان گزينه اكران ماه رمضان نقطه عطفي در حال و هواي آن روزهاي سالن‌هاي سينمايي شد.
«كلاشينكف» با هنرنمايي عطاران در همان روزهاي ابتدايي فروش توانست ركوردهاي تازه‌اي را خلق كند و در ادامه اين روزها، با رقم بيش از 3ميلياردي فروش، روزهاي پاياني اكرانش را بر پرده سينماها پشت سر مي‌گذارد. «امروز» رضا ميركريمي به‌رغم ريتم كند و تم خاصش به مدد تيزرهاي تلويزيوني توانست ركورد ميلياردي شدن را بزند و در اين ميان «فرشته‌ها با هم مي‌آيند» با فروش 850 ميليون توماني هم در روزهاي باقي‌مانده از اكرانش در آستانه ميلياردي شدن قرار دارد. فروش فيلم‌هاي نامبرده در نهايت باعث شده است كه فروش فيلم‌هاي سينماي ايران در اكران كمتر از دو ماه اخير به حدود 10 ميليارد تومان برسد كه آمار بسيار قابل توجهي در سال‌هاي اخير است.
فروش خوب گزينه‌هاي گيشه در حالي است كه معرفي نام گزينه‌هاي اكران دوم عيد فطر و پس از آن هم خبرهاي خوشي از ادامه اين روند مي‌دهد. حضور «آرايش غليظ» و «آتش‌بس2» در اكران دوم عيد فطر و پس از آن اكران فيلم‌هايي مانند «شيار 143» و «رستاخيز» نشان از ادامه روزهاي خوش گيشه سينما‌هاست. فيلم شيار 143 كه بهترين فيلم از نظر تماشاگران سي و دومين جشنواره فيلم كشور بود، يكي از مهم‌ترين اميدهاي فتح گيشه پاييزي است و بايد منتظر ماند و ديد در ميان باشگاه ميلياردي‌هاي سال 93، كدام يك از فيلم‌ها مي‌توانند ركورد فروش فيلم‌هاي سينماها را در سال جاري بزنند.

 

شنبه 15 شهریور 1393  6:55 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها