0

عکسهای کمیاب(14)/ تشکر از قاتل هلند

 
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

عکسهای کمیاب(14)/ تشکر از قاتل هلند

مسابقه تیم های هلند و ایتالیا در جام ملتهای اروپا در سال 2000، یکی از عجیب ترین بازی های دوره های اخیر جام ملتهای اروپا بوده است.

 در آن بازی شگفت انگیز، هلندی ها در زمین خودشان، در طول 90 دقیقه دو بار صاحب ضربه پنالتی شدند. پنالتی اول را فرانک دی بوئر زد و تولدو، دروازه بان ایتالیا، آن را مهار کرد، پنالتی دوم که در وقتهای اضافه هم بود را نیز پاتریک کلایورت برخلاف جهت حرکت تولدو، به زیبایی روانه دروازه ایتالیا کرد اما از بخت بد هلندی ها، ضربه زیبای کلایورت به دیرک عمودی دروازه خورد تا ایتالیا با قانون گل طلایی که آن زمان وجود داشت حذف نشود!
 

 

ایتالیا در آن بازی حدود صد دقیقه ده نفره بازی کرد ولی تا دقیقه 120 با درخشش تولدو و مدافعان به خوبی دروازه اش را بسته نگاه داشت. با اینکه ایتالیایی ها معمولاً در ضربات پنالتی ضعیف عمل می کنند، اما انها در آن بازی تاریخی، در پیش چشم ده ها هزار هلندی، موفق شدند هلند را 3-1 از پیش روی خود بردارند و به فینال یورو 2000 برسند.


بوسه نستا و تشکر وی از فرانچسکو تولدو
فرانچسکو تولدو، در مجموع با مهار سه پنالتی، ستاره تیم ملی ایتالیا در این بازی زیبا بود. ایتالیایی ها در فینال 2 بر 1 مغلوب فرانسه شدند.

شنبه 15 شهریور 1393  7:31 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها