0

دریافت ریموت کنترل برای دستگاه های IOS

09303495228
09303495228
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 8721

آیفون شما از بسیاری از ریموت کنترل ها کوچک تر است و می تواند به عنوان یک ریموت کنترل به خودی خود عمل کند. پس چرا شما نیاز به یک ریموت کنترل برای آی فون خود (یا سایر دستگاه های iOS) دارید؟

ریموت کنترل

چند ماه پیش من می خواستم به این ایده فکر می کردم مسخره به نظر می رسید. اما معلوم شد که اضافه کردن یک ریموت کنترل بلوتوث به دستگاه های IOS به من توانایی حل برخی از مشکلات جالب را میدهد و دستگاه های IOS من را بیشتر از قبل مفید می کند. اگر شما تا  به حال هرگز ریموت کنترلی را برای دستگاه های IOS خودتان در نظر نگرفته اید ، من می خواهم به شما چهار کاربردی که ممکن است ذهنیت شما را تغییر دهد نشان دهم.

ریموت کنترل شاتر

ریموت کنترل

مدت ها قبل از اینکه در بین مردم اصطلاح “selfie” عکس سلفی مورد استفاده قرار بگیرد، مردم دوربین خود را بر روی سه پایه قرار می دادند، تایمر را تنظیم میکردند و در مقابل دوربین به سرعت بر میگرشتند تا در یک شات گروهی ظاهر شوندئ یک عکس گروهی داشته باشند. شما نیز می توانید دستگاه های iOS خود را بر روی سه پایه قرار دهید و اما در نرم افزار دوربین ساخته شده در iOSتایمر وجود ندارد. نگران نباشید: استفاده از یک دکمه بر روی ریموت کنترل به راحتی میتواند پنهان شود و شما عکس (یا تعداد زیادیعکس) را با دستگاه های iOS خود بگیرید.

کنترل پخش رسانه ای (پلی بک مدیا)

شاید آیفون شما در سراسر اتاق به دستگاه های دیگر متصل باشد، مثلا متصل به استریو یا بلندگو تقویت شده. یا شاید شما در حالتی که به پشت بر روی نیمکت بر سر میز قهوه تکیه زده اید در حالی که یک ویدیو از iPad خود بر روی اپل تلویزیون (Apple TV) شما از طریق AirPlay  درحال پخش است. ریموت به شما اجازه توقف، پخش، تنظیم صدا، و یا از یک لحاظ دیگر که دستگاه رسانه ای (مدیا)شما دور دستتان است کنترل کنید.

کنترل ارائه سخنرانی

ریموت کنترل

وقتی که شما در حال ارائه سخنرانی با استفاده ازنرم افزارهای کی نوت و یا پاورپوینت در دستگاه iOS خود هستید – بخصوص زمانی که به یک صفحه نمایش بیرونی اصطلاحا تترینگ کردید و متصلید -  شما ممکن است مایل باشید در این هنگام اجازه حرکت بدون اینکه درست در کنار آن دستگاه قرار داشته باشید در ارائه سخنرانیتان داشته باشید. برخی از ریموت کنترل های دستگاه های iOS این قابلیت را ارائه می دهند.

فعال کردن سیری در ماشین

من به تازگی یک ماشین مستعمل را خریداری کردم که دارای داستگاه صوتی بلوتوثی است، اما به اندازه کافی جدید برای داشتنتکنولوژی سیری Eyes Free نیست. پس، در حالی که من می توانم با استفاده از میکروفون خودرو از سیری سؤالاتم را بپرسم و از طریق بلندگوهای خودرو پاسخ رادریافتکنم، من برایفشاردادندکمهصفحهاصلیمی خواهم گوشی که در جیب من (یا هر جا که من آن را گذاشته ام) وارسی کنم. اگر من یک ریموت کنترل بلوتوثی نصب شده در یک محل مناسب (مثل بر روی فرمان) داشتم، من می توانم سیریرا بدون هیچ گونه وقتی را تلف کنم و بدون اینکه چشم من از جاده خارج شود فعال کنم. (این عمل حتی اگر ماشین شما بلوتوث ندارد کارمیکند، اما تا زمانی که آیفون شما به اندازه کافی نزدیک به شما باشد و صدای خود را به وضوح بلندکنید تا به آن برسد.)

انتخاب مدل ریموت کنترل ها

ریموت کنترل

تمام ریموت کنترل های بلوتوثی درiOS مثل کیبورد شبیه سازی شده اند،که هردکمه نقش یک کلید از صفحه کلید را ایفا می کند. اما تعداد دکمه ها،ودر نتیجه کلید ها، محدوداست. (البته، شما میتوانید، ازیک صفحه کلید کامل بلوتوثی به عنوان یک ریموت کنترل استفاده کنید، اما اندازه وشکل آن معمولا نمیتواند مناسب برای چنین کارهاباشد.) ریموت کنترلهای مختلف دارای ترکیبات مختلفی ازکلیدهای مجازی هستند،که بدان معنی است که هر ریموت کنترل برای کاری مناسب است. بنابراین،هنگامی که شما یک کار را انتخاب کرده اید، مطمئن شوید که این ریموت کنترل انتخابی شما از کلیدهای مربوطه پشتیبانی میکند. به طورکلی، ریموت کنترل ها به چند دسته تقسیم میشوند:

ریموت کنترل چند رسانه ای (مالتی مدیا)

ریموت کنترل طراحی شده برای چندرسانه ای به طور معمول دارای دکمه های بالا / پایین ولوم صدا، قبلی / بعدی آهنگ یا ترک، پخش / مکث، و دکمه قطع صدا می باشد. (هنگامی که در برنامه دوربین هستیم، دو بار زدن دکمه بالای ولوم صدا به عنوان شاتر عمل می کند.) همچنین ممکن است یک دکمه صفحه اصلی (برای فعالسازی سیری)،یک دکمه مخفی / نمایش صفحه کلید (برای زمانی که تایپ صفحه نمایشی (On-Screen) ضروری است، چرا که بدون آن، دستگاه iOS  شما بعنوان یک صفحه کلید کامل فرض می شود که شما قادر به تایپ کردن نبودید)، و دکمه هایی دیگر را داشته باشد. مثالها یی از این دسته عبارتند از:  Satechi Bluetooth Multi-Media Remote ($۳۵) و iStabilizer Shutter Remote for iOS ($۴۰) .

ریموت کنترل چند حالته

اگر شما می خواهید که قادر به انجام بیش از یک کنترل بر روی دستگاه های رسانه ای خود  بدون اضافه کردن دکمه ها ی بیشتر، باشد،  شما می توانید یک ریموت کنترل پیشرفته تر که حالت های متعددی را ارائه می دهد، انتخاب کنید. به عنوان مثال، حالت های چند رسانه ای، حالت ارائه سخنرانی (که در آن دکمه ها می توانند ارائه سخنرانی از طریق نرم افزارهای کی نوت و یا پاور پوینت، کنترل کنند)، و حالت در دسترس (که در آن دکمه ها بین برنامه ها، آیکون ها، و صفحات، با بازخورد VoiceOver  اختیاری حرکت می کند). شما با استفاده از نوار کشویی (اسلایدر) و یا با نگه داشتن یک دکمه خاص زمانی که پاور ریموت کنترل را روشن می کنید، تغییر حالت را ایجاد کنید. نمونه ها شامل  Satechi Bluetooth Smart Pointer ($۶۰) و AirTurn Digit II($40) می شوند.

ریموت کنترل شاتر

بعضی از ریموت کنترل ها در iOS فقط یک دکمه دارند، که به عنوان یک شاتر از راه دور عمل می کنند. به عنوان مثال، ریموت کنترل App-Enhanced HomeSpot Low Energy Shutter(20 دلار) و ShutterBall (25دلار) در این دسته قرار می گیرند.

ریموت کنترل سیری تنها

یک نمونه ریموت دیگر برای iOS که آن نیز تنها دارای یک دکمه می باشد، اما برای عکس گرفتن نیست، می شناسیم. موبایل هوم ( Mobile Home ) (79 دلار) این خصوصیت را دارد که تنها دارای یک دکمه بزرگ خانه ( Home)، برای فعال کردن سیری در ماشین شما است.

با دقت کردن و وارسی این دلایل ممکن است شما هم به این علل صحه گذارید و برای گوشی خود یک ریموت کنترل یا کنترل از راه دور تهیه کنید و کارایی خود را بالاتر ببرید.

پنج شنبه 13 شهریور 1393  9:49 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها