0

هتل لوکس چرخ دار به ایران می آید + تصاویر

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

هتل لوکس چرخ دار به ایران می آید + تصاویر

 قطار لوکس «عقاب طلایی دانوب» که در اروپا با عنوان «هتلی روی چرخ‌ها» شناخته می‌شود، اکتبر امسال به ایران می‌رسد، تا به حال نیز نزدیک به 700 نفر از گردشگران اروپایی و استرالیایی بلیت قطاری را که در مسیر «جواهرات پارسی» سفر می‌کند، رزرو کرده‌اند.

رفت‌وآمد ریلی بین ایران و دیگر کشورها تا کنون بسیار محدود بوده است، جدا از این موضوع، قطارهای خارجی تا کنون اجازه‌ی ورود به ایران را نداشته‌اند.

«عقاب طلایی دانوب» نخستین قطار از قاره‌ی اروپا است که موفق شده این مجوز را از راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با هماهنگی یک شرکت گردشگری ایرانی‌ بگیرد. «عقاب طلایی دانوب» در اروپا حکم یک هتل پنج ستاره را دارد که روی چرخ حرکت می‌کند و مسافرانش بدون ترک کردن قطار، تا پایان سفر همراه آن هستند تا نقاط جذاب دنیا را ببینند.

قطار لوکس «عقاب طلایی دانوب» عضو باشگاه‌ قطارهای لوکس دنیا است و با تنظیم سفرنامه‌ای برای ایران با نام‌ «جواهرات پارسی» که از ماه اکتبر امسال اجرا می‌شود،‌ ایران را به فهرست مقاصد باشگاه قطارهای لوکس دنیا اضافه کرده است.

شرکت گردشگری ایرانی «پاسارگاد تورز‌» سال گذشته، نخستین توافق را با مدیران این قطار خصوصی اروپایی انجام داد و قرار شد، آن‌ها دست‌ کم 100 مسافر را پاییز 2014 به ایران بیاورند‌؛ اما توافق‌هایی که مدیران این شرکت اروپایی با راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور داشتند و مجوزهایی که برای انجام سفرهای ریلی از مجارستان تا ایران دریافت کردند و همچنین حجم استقبال مشتاقان دیدن ایران باعث شده است که این قطار تا این لحظه 10 برنامه‌ی زمانی را به مقصد ایران به‌صورت رفت‌وبرگشت،‌ تنظیم و در جدول زمانی سفرهای خود اعلام عمومی کند. به گفته‌ی ابراهیم پورفرج، مدیر این شرکت گردشگری ایرانی، تا کنون نزدیک به 700 نفر برای سفر با این قطار در مسیر جواهرات پارسی، درخواست داده‌اند.

قطار «عقاب طلایی دانوب» که خدماتش برای مسافران در سطح یک هتل پنج ستاره است، 14 اکتبر 2014 از شهر بوداپست در مجارستان حرکت می‌کند و پس از عبور از کشورهای رومانی‌، بلغارستان و ترکیه، به ایران می‌رسد.

در سفرنامه‌ی این قطار با یادآوری این‌ نکته که «عقاب‌ طلایی دانوب» اولین قطار خصوصی اروپایی است که تا کنون اجازه‌ی ورود به ایران را پیدا کرده، نوشته شده است: «قطار پس از دانوب، بسفر، استانبول به سرزمین باستانی ایران وارد می‌شود» و در ادامه، تجربه‌ی این سفر را به کسانی پیشنهاد کرده که دنبال دریافت احساس متمایز از ماجراجویی و تجربه‌ی سفرهای فوق‌العاده هستند.

سفرنامه‌ی «جواهرات پارسی» با توجه به خطوط ریلی ایران و شهرهای باستانی گردشگری، در دو برنامه‌ی مجزا به‌صورت رفت‌وبرگشت تنظیم شده است؛ در سفرنامه‌ی نخست که مبدأ آن شهر بوداپست مجارستان است، قطار از غرب ایران و مرز «رازی» به کشور وارد می‌شود و از شهرهای زنجان‌، یزد‌، اصفهان‌، شیراز و محوطه‌ی تاریخی پرسپولیس گذر می‌کند و سرانجام در تهران متوقف می‌شود، مسافران این قطار، ایران را با هواپیما ترک خواهند کرد. در سفرنامه‌ی دوم‌، مسافران با هواپیما به تهران می‌آیند و مسیر را در ایران با قطار ادامه می‌دهند، آن‌ها با گذر از تهران‌، مشهد‌، کرمان‌، شیراز‌، محوطه‌ی تاریخی پرسپولیس،‌ اصفهان و زنجان، از مرز رازی با قطار خارج می‌شوند.

اجرای این سفرنامه با رفت‌وبرگشت این قطار طبق جدول زمان‌بندی «عقاب طلایی دانوب» تا دسامبر سال 2015 ادامه خواهد داشت. قطار در طول سفر در هریک از شهرهای باستانی ایران توقف می‌کند تا گردشگران، «جواهرات پارسی» را در مشهد‌، یزد‌، اصفهان‌، کرمان‌، محوطه‌ی پرسپولیس‌، شیراز‌، تهران و زنجان ببینند.

سفر با «عقاب طلایی دانوب» در «مسیر جواهرات پارسی» حدود 15 روز طول می‌کشد و هزینه‌ی آن با توجه به نوع کوپه، زمان و نوع سفرنامه، بین 13 هزار تا 38 هزار دلار است.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

چهارشنبه 12 شهریور 1393  8:56 PM
تشکرات از این پست
borkhar
دسترسی سریع به انجمن ها