0

نقش داعش در تنش های ایران و عربستان

 
architect0811
architect0811
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1391 
تعداد پست ها : 6050
محل سکونت : همدان

نقش داعش در تنش های ایران و عربستان

نقش داعش در تنش های ایران و عربستان

 
سفر معاون وزیر خارجه ایران به جده عربستان نشان دهنده آغاز بهبود روابط بین ایران و عربستان می باشد.

 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، پایگاه اینترنتی "کانال4" (Channel4) در مقاله ای به بررسی روابط ایران و عربستان و نقش داعش در تغییر معادلات سیاسی منطقه پرداخته است.

 

 

بر اساس این گزارش، ایران به عنوان مرکز تشیع در جهان اسلام و عربستان به عنوان مرکز اسلام اهل تسنن(وهابی)، دو قدرتی هستند که علیرغم مشترکات دینی مانند پیامبر مشترک و کتاب آسمانی مشترک سالهاست با یکدیگر در تعارض هستند.اما وحشی گری عریان داعش و تجاوزات بیشمار این گروه به (جان و ناموس) ساکنین منطقه باعث شده که دو رقیب قدیمی به یکدیگر نزدیک شده و روابط خود را بهبود بخشند.

 

 

سفر معاون وزیر خارجه ایران به جده عربستان نشان دهنده آغاز بهبود روابط بین ایران و عربستان می باشد. هم ایران و هم عربستان در سوریه حضور دارند؛ ایران طرفدار اسد بوده و عربستان طرفدار مخالفین اسد و گروه های معارض سوری می باشد و امید می رود که از سرگیری روابط بین ایران و عربستان به حل مشکل سوریه توسط این دو کشور کمک کند.

 

 

به وضوح ایران داعش را تهدیدی برای تمام منطقه می داند و به این دلیل است که چنین تغییر بزرگی (ارتقای روابط با عربستان) را برای مقابله با این تهدید لازم می داند.

 

 

 

 

چهارشنبه 12 شهریور 1393  6:38 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها