0

جنون استفاده از تلفن همراه حادثه آفرید

 
fateme74
fateme74
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : تیر 1392 
تعداد پست ها : 3243
محل سکونت : خراسان جنوبی

جنون استفاده از تلفن همراه حادثه آفرید

جنون استفاده از تلفن همراه حادثه آفرید

Text-and-Drive

ظاهرا افرادی که به استفاده از تلفن همراه معتاد شده‌‌اند، در هر مکانی از این ابزار استفاده می‌کنند و این امر می‌تواند در پاره‌ای از مواقع، بسیار خطرآفرین باشد. آخرین نمونه از این مشکلات در استفاده یک زن آمریکایی از تلفن همراه در حال رانندگی مشاهده شد و بار دیگر جنون استفاده از تلفن همراه حادثه آفرید، ضرورت وضع قوانین بازدارنده برای این امر در تمام کشورهای جهان به‌شدت احساس می‌شود و به نظر می‌رسد که باید شاهد اجبارهای فرهنگی دراین‌باره باشیم.

به گزارش سافت گذر به نقل ازمجله آی تی؛ ماجرا ازاین‌قرار است که این زن در هنگام رانندگی به ارسال پیام با تلفن همراه خود دست زده است ولی در یک چشم به هم زدن با گارد کنار جاده تصادف کرده است، البته این تصادف به‌هیچ‌عنوان عادی نبوده است و میله گارد ریل داخل بدن این زن شده و تن او را کاملا سوراخ کرده است.

البته این خانم به‌طور معجزه‌آسایی زنده مانده و حتی آسیب بسیار جدی ندیده است ولی این موضوع که او در حال استفاده از تلفن همراه بوده است موجب شده تا موجی از نگرانی درباره افزایش روزافزون این حوادث به ‌وجود بیاید. یکی از نکات جالب این ماجرا این است که این راننده حتی از پیام متنی استفاده نمی‌کرده است و در حال گذاشتن پیام صوتی بوده است و تنها برای چک کردن گوشی خود جهت اطمینان از ارسال پیام، از جاده چشم برداشته است و همین زمان بسیار کوتاه و چندثانیه‌ای موجب شده است تا این رخداد به وقوع بپیوندد.

نکته‌ای که در این حادثه باید توجه ویژه‌ای به آن داشت این است که اگر این راننده به‌جای کناره جاده به چند عابر یا ماشین‌های دیگر زده بود آنگاه چه اتفاقی می‌افتاد. فرهنگ مصرف ابزارهای دیجیتال و به‌خصوص تلفن‌های همراه هوشمند، هنوز آن‌طور که بایدوشاید در سطح جهانی رواج نیافته است و همین امر نیز می‌تواند در مدتی کوتاه به رخدادهایی فاجعه‌بار منجر شود.

نمونه این امر در کشور ما نیز رخ داد و دو نفر که در حال فیلم‌برداری از خود بودند با تصادفی شدید روانه بیمارستان شدند ولی نکته ناراحت‌کننده این بود که این دو خانم جوان نه‌تنها از کار خود عبرت نگرفتند بلکه در بیمارستان نیز مانند قهرمانان از خود عکس گرفته و در شبکه اینترنت منتشر کردند.

متأسفانه فرهنگ مصرف فناوری‌های دیجیتالی در ایران و بسیاری از نقاط جهان جای خود را به بی‌فرهنگی و استفاده نادرست داده است و این امر موجب شده است تا ضد فرهنگ جای فرهنگ را بگیرد. برای شروع کافی است از خودمان آغاز کنیم و تن به استفاده نادرست از فناوری ندهیم و ابزاری که قرار است خودروی ما را تبدیل به یک وسیله راحت کند را برای تبدیل ماشین به سفینه مرگ نکنیم.

 

چهارشنبه 12 شهریور 1393  11:23 AM
تشکرات از این پست
papeli mehdi0014
دسترسی سریع به انجمن ها