0

پیش‌بینی حضرت امام(ره) درباره آینده انقلاب

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

پیش‌بینی حضرت امام(ره) درباره آینده انقلاب

پیش‌بینی حضرت امام(ره) درباره آینده انقلاب

حضرت امام خمینی(ره) با اشاره به سمت آقای رجایی فرمودند: اگر این گونه کار کنید، ۲۰ سال طول می‌کشد تا به نقطه صفر برسید و تازه پس از آن سازندگی‌تان را شروع کنید.

خبرگزاری فارس: پیش‌بینی حضرت امام(ره) درباره آینده انقلاب
  •  

به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، شهید دکتر محمد علی رجائی به سال 1312 در قزوین متولد شد و تحصیلات ابتدائی خود را در همان شهر به‌پایان رساند پس از آن راهی تهران شد. وی سپس به استخدام نیروی هوائی درآمد و هم‌زمان به ادامه تحصیل پرداخت و در سال 1332 دیپلم خود را دریافت نمود و پس از استعفای خود به استخدام وزارت فرهنگ درآمد.

رجایی به تدریس مشغول شد و پس از تدریس در شهرهای بیجار و خوانسار در رشته ریاضی به تهران آمد و در دانشسرای عالی تهران به ادامه تحصیل پرداخت و پس از اخذ لیسانس در رشته آمار موفق به اخذ فوق لیسانس در همان رشته گردید.

محمد علی رجائی مدت‌ها در زندان رژیم شاه زندانی بود و پس از تظاهرات انقلابی مردم ایران در روز عید غدیر سال 1357 از زندان آزاد گردید. وی پس از پیروزى انقلاب اسلامى و در سال 1358، مسئولیت وزارت آموزش و پرورش را به عهده گرفت و در زمان وزارت خود موفق به دولتى کردن کلیه مدارس شد.

در سال 1358 به‌ عنوان نخست وزیر به‌ مجلس معرفی گردید و پس از آن نیز به‌عنوان ریاست جمهوری انتخاب شد. شهید محمد علی رجائی در روز هشتم شهریور سال 1360 همراه با یار وفادار خود دکتر محمد جواد باهنر که در آن زمان نخست وزیر بود بر اثر انفجار بمب در ساختمان نخست وزیری به شهادت رسید.

خاطره پیش رو به روایت محمد حسین خوشنویسان است که از دیدار شهید رجایی با امام خمینی(ره) اینگونه می‌گوید:

 

چند نفر از مسوولین آموزش و پرورش بودیم که به همراه سرپرست وزارت آموزش گرورش یعنی جناب آقای رجایی رفتیم قم. در ابندای دیدار با امام، شهید رجایی گزارش مختصری از فعالیت های وزارت آموزش و پرورش داد. بعدش امام با اشاره به سمت آقای رجایی فرمودند: اگر این گونه کار کنید، بیست سال طول می کشد تا به نقطه صفر برسید و تازه پس از آن سازندگی تان را شروع کنید.

پاسداشت سالگشت شهادت رییس جمهور مکتبی «محمدعلی رجایی»/18

انتهای پیام/ب

 

چهارشنبه 12 شهریور 1393  10:54 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها