0

نگاه محوری به مسجد تنها توجه به عمارت نیست

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

نگاه محوری به مسجد تنها توجه به عمارت نیست


خبرگزاری شبستان: امام جماعت مسجد علی بن الحسین(ع) بر لزوم داشتن نگاه همه جانبه به مساجد تاکید کرد و گفت: نگاه محوری به مسجد تنها توجه به عمارت و کاشی و ظاهر مسجد نیست.نگاه محوری به مسجد تنها توجه به عمارت نیست

 

حجت الاسلام حاتم پوری، امام جماعت مسجد علی بن الحسین(ع) با اشاره به وظیفه خطیر روحانیت بویژه ائمه جماعات در راهنمایی و ارشاد مردم که مورد تاکید رییس جمهور در اجلاس روز جهانی مسجد بود به خبرنگار حوزه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان گفت: ائمه جماعات باید نگاهشان به مسجد همان نگاهی باشد که پیامبر گرامی اسلام(ص) به مسجد داشتند یعنی باید مسجد محور همه امور در جامعه باشد.

 

 

وی با اشاره به اینکه مهم ترین اولویت امام جماعت باید رسیدگی به امور مسجد باشد و اگر کارهای دیگری دارد باید در اولویت بعدی قرار گیرد، بیان کرد: ائمه جماعات و مسئولین نظام، فرهیختگان و اساتید دانشگاه باید نگاه ویژه به مسجد داشته باشند.

 

 

حجت الاسلام حاتم پوری تصریح کرد: اینکه امام جماعت در مسجد فقط به اقامه نماز بپردازد، هنر نیست. کار امام جماعت در مسجد نباید تنها اقامه نماز جماعت باشد بلکه باید مسجد را محلی برای رسیدگی و حل و فصل مشکلات و امور مردم بداند.

 

 

امام جماعت مسجد علی بن الحسین(ع) ادامه داد: اگر به عنوان یک مسلمان، نگاه ویژه ای به  مسجد داشته باشیم هیچ مشکلی در کشور نخواهیم داشت. اما اگر مسجد در اولویت های بعدی قرار گیرد و توجه همه معطوف به حواشی باشد و درگیر اختلافات باشیم دیگر نباید انتظار داشت که مردم از مسجد فاصله نگیرند. اینکه رییس جمهور در جمع ائمه جماعات می فرمایند: توقع جامعه از روحانیت و مساجد تنها برای خواندن نماز نیست و مسجد جای تعلیم و تعلم است همان تعلیم و تعلمی که پیامبر ان از هزار سال عبادت بالاتر می داند، باید مورد توجه همگان باشد.

 

 

وی خاطر نشان کرد: باید نگاه محوری و همه جانبه به مسجد وجود داشته باشد و این توجه و نگاه فقط به تعبیر رییس جمهور توجه به عمارت و کاشی و ظاهر مسجد نباشد بلکه باید به بعد فرهنگ سازی مسجد توجه شود و مسجد در موضوعات عقیدتی، اجتماعی، فرهنگی و  اقتصادی محور باشد. همواره باید این جمله امام خمینی(ره) را یادآوری کنیم که انقلاب ما برای اداره مساجد بوده است.

سه شنبه 11 شهریور 1393  5:24 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها