0

عرضه مجموعه ۳۰ سال سینمای دفاع مقدس هم‌زمان با جشنواره مقاومت

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

عرضه مجموعه ۳۰ سال سینمای دفاع مقدس هم‌زمان با جشنواره مقاومت

مدیرعامل مؤسسه رسانه‌های تصویری خبر داد
عرضه مجموعه ۳۰ سال سینمای دفاع مقدس هم‌زمان با جشنواره مقاومت

مدیرعامل مؤسسه رسانه‌های تصویری از عرضه مجموعه ۳۰ سال سینمای دفاع مقدس هم‌زمان با سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت خبر داد.

خبرگزاری فارس: عرضه مجموعه ۳۰ سال سینمای دفاع مقدس هم‌زمان با جشنواره مقاومت
  •  

به گزارش خبرگزاری فارس،حسین مسافرآستانه مدیر عامل موسسه رسانه های تصویری گفت: انتخاب بهترین آثار در مقاطع مختلف و در نهایت دست یابی به آن آثار و فراهم آوردن زمینه و امکانات لازم برای ارتقاء کیفیت آن آثار و ثبت آنها در یک پکیج که قابل ارائه برای عموم علاقمندان داشته باشد را بر عهده گرفتیم. کار بسیار سختی انجام شد .جمعی از مطلعین و متخصصین و آگاهان سینمای دفاع مقدس اعم از تهیه کنندگان و کارگردانان گرد هم امدند تا به ارزیابی آثار سی سال دفاع مقدس بپردازند.

وی افزود: برگزاری جشنواره فیلم مقاومت فرصتی ایجاد کرد تا دبیر محترم جشنواره دفاع مقاومت زمینه مساعدی را برای جمع اوری بهترین آثار دفاع مقدس در سی سال گذشته فراهم بیاورد. دبیر جشنواره این وظیفه را به عهده موسسه رسانه های  تصویری گذاشته و در واقع موسسه رسانه های تصویری بررسی آثار جنگ در سی سال گذشته را پذیرفت.

وی ادامه داد: به عبارتی انتخاب بهترین آثار در مقاطع مختلف و در نهایت دست یابی به آن آثار و فراهم آوردن زمینه و امکانات لازم برای ارتقاء کیفیت آن آثار و ثبت آنها در یک پکیج که قابل ارائه برای عموم علاقمندان داشته باشد را بر عهده گرفتیم. کار بسیار سختی انجام شد. جمعی از مطلعین و متخصصین و آگاهان سینمای دفاع مقدس اعم از تهیه کنندگان و کارگردانان گرد هم امدند تا به ارزیابی آثار سی سال دفاع مقدس بپردازند.

مسافر آستانه بیان کرد: در مجموع ده عنوان فیلم سینمایی برگزیده از مقاطع مختلف تاریخی در سی سال گذشته انتخاب شد. اما سختی کار بعد از انتخاب فیلم ها دوباره شروع شد.

او ادامه داد: بسیاری از آثار منتخب قابلیت دسترسی و دستیابی نداشتند. خیلی از این اثار به سختی تهیه شد ولی در نهایت کیفیت لازم را برای ارائه نداشتند. بنابراین ما دوباره با مشاوره چند آثار را علی رغم میل باطنی کنار گذاشتیم و آثار دیگری را مشابه آن آثار جایگزین کردیم. البته در صدد هستیم تا بعدها در صورت دستیابی به نسخه‌های قابل توجه از آن آثار ، این مجموعه سینمای دفاع مقدس را ترمیم کنیم.

مسافراستانه ادامه می‌دهد:اما بیشترآثار انتخاب شده می بایست دوباره مراحل فنی را پشت سر گذاشته و برای کیفیت صدا و تصویر کار فنی رویشان انجام شود. اسکن شوند تا نسخه قابل دیدن آن برای عموم علاقمندان آماده شوند. چند نسخه از این آثار منتخب مراحل اسکن  و بازسازی را پشت سر گذشته و نسخه های دیگری در حال گذراندن مراحل تصحیح کیفیت هستند.

مدیر عامل رسانه‌های تصویری در پایان صحبت‌هایش گفت: امیدوار هستم همزمان با برگزاری جشنواره مقاومت پکیجی قابل توجه از منتخبین سی سال دفاع مقدس را به علاقمندان ارائه دهیم. فیلم های انتخاب شده از بین کارگردان‌های مربوط به جنگ از جمله ابراهیم حاتمی کیا و رسول ملاقلی پور است. 

سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با رویکرد مقاومت، بصیرت و شکوفایی در گستره «سینمای ایران» و «سینمای بین الملل» در قالب بخش‌های مختلف فیلم های سینمایی، سینمایی ویدیویی، کوتاه، مستند، چشم‌انداز سینمای مقاومت ایران، نشست‌های تخصصی و بزرگداشت سینماگران عرصه انقلاب و دفاع مقدس و برنامه‌های جانبی همزمان با هفته گرامیداشت دفاع مقدس در ایران و چند کشور جهان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

دوشنبه 10 شهریور 1393  10:42 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها