0

زمان عرضه نهایی خودروهای بدون راننده گوگل

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

زمان عرضه نهایی خودروهای بدون راننده گوگل

تازه‌های دنیای فناوری
زمان عرضه نهایی خودروهای بدون راننده گوگل

گوگل می‌گوید عرضه خودروهای بدون راننده خود را سه سال به تعویق انداخته تا پس از رفع پاره‌ای از مشکلات آنها را در سال 2017 روانه بازار کند.

خبرگزاری فارس: زمان عرضه نهایی خودروهای بدون راننده گوگل
  •  

به گزارش فارس به نقل از اینفرس، گوگل برای تکمیل طراحی این خودروها با مشکلات عدیده ای روبروست. از جمله این مشکلات می‌توان به دستور مقامات ایالت کالیفرنیا به اضافه شدن فرمان به این خودروها اشاره کرد. استدلال این مقامات آن است که خودروهای یاد شده بدون وجود فرمان امنیت کاربران را به خطر می‌اندازند. اما گوگل معتقد است تنها نصب یک دکمه برای صدور فرمان حرکت در خودروهای یاد شده کافی است.

برخی کارشناسان هم می‌گویند اگر چه این خودروها در اتوبان‌ها و بزرگراه‌ها عملکرد خوبی داشته‌اند، اما نمی‌توان مطمئن بود که در شرایط دشوار و ترافیک‌های سنگین هم به خوبی عمل کنند. یکی دیگر از مشکلات جدی مربوط به احتمال وقوع نقص فنی در زمان حرکت این خودروهاست.

این مشکلات ممکن است عملکرد اجزای رایانه‌ای این خودروها را دچار مشکل کرده و موجب شود تا جان رانندگان به خطر بیفتد. همچنین مشخص نیست آیا این خودروها قادر به درک دقیق علائم راهنمایی و رانندگی و چراغ های راهنمایی هستند یا خیر. خودروهای مذکور همچنین برای حرکت به شدت وابسته به نقشه‌های گوگل هستند و وقوع اشتباه در این نقشه ها در مورد جهت حرکت اتومبیل ها و ... هم ممکن است خطراتی را در پی داشته باشد.

حال باید منتظر ماند و دید آیا گوگل تا سال 2017 قادر به رفع همه این مشکلات و چالش ها خواهد بود یا خیر. البته دیگر شرکت‌های خودروسازی نیز با چنین چالش‌هایی مواجه هستند.

انتهای پیام/آ

 

دوشنبه 10 شهریور 1393  1:18 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها