0

خودتان را چقدر می‌شناسید؟

 
fatemexry
fatemexry
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1393 
تعداد پست ها : 5428
محل سکونت : خراسان جنوبی

خودتان را چقدر می‌شناسید؟

 

قرار نیست همین که به دوره نوجوانی و جوانی رسیدید و سن و سال‌تان برای ازدواج مناسب بود، دست به کار شوید و دنبال شریک زندگی‌تان بگردید. البته درست است که سن و سال یکی از مهم‌ترین معیارها برای داشتن ازدواجی موفق است ولی همه چیز نیست؛ به این معنی که تمام دخترها و پسرهایی که به سن ازدواج می‌رسند، آماده پذیرش این مسئولیت نیستند و بواقع نمی‌توانند در زندگی مشترک‌شان موفق شوند.
خودتان را چقدر می‌شناسید؟
پس اگر شما هم به فکر ازدواج افتاده‌اید یا می‌خواهید همسر آینده‌تان را انتخاب کنید، اول با خودتان روراست باشید؛ فکر کنید واقعا آماده ازدواج و زندگی با همسرتان زیر یک سقف هستید یا نه؟ با خودتان خلوت کنید و ببینید چه انتظاری از زندگی مشترک دارید و با چه هدفی می‌خواهید این مسیر نو و ناشناخته را آغاز کنید؟ متخصصان و مشاوران هم این نظر را تائید می‌کنند و می‌گویند پیش از ازدواج باید خودتان را بهتر بشناسید و به طور دقیق نیازها و اهداف‌تان را تعیین کنید تا بتوانید زندگی مشترک موفقی داشته باشید.

چرا ازدواج می‌کنید؟

تا به حال این سوال را از خودتان پرسیده‌اید؟ این که چرا و برای چه ازدواج می‎کنید؟ اگر پرسیده‌اید که چه بهتر اما اگر هنوز به فکر نیفتاده‌اید یا تلاش کرده و پاسخی برای آن پیدا نکرده‌اید، همین الان صادقانه به این سوال فکر کنید و به خودتان پاسخ دهید و بدون تعارف، دلایلی را که باعث شده وارد این مسیر شوید، مشخص کنید. حتی بد نیست فهرستی از مزایا و معایب طرف مقابل و همسر آینده‌تان تهیه کنید و خوبی‌ها و بدی‌های رابطه‌تان و زندگی مشترکی را که قرار است در آینده داشته باشید، بنویسید.
اگر قرار است خودتان را مجبور (لطفا به کلمه مجبور دقت کنید) به ازدواج کنید، بهتر است همین الان مسیرتان را تغییر داده و به زندگی مجردی‌تان ادامه دهید. اگر می‌خواهید همسر آینده‌تان را وادار به این کار کنید نیز بدانید چنین ازدواجی به نفع هیچ یک از شما دو نفر نخواهد بود. پس به هیچ وجه مرتکب چنین خطاهایی نشوید و یادتان باشد برای فرار یا اجتناب از چیزی، تن به ازدواج ندهید که این نوع ازدواج نمی‌تواند عامل خوشبختی‌ شما باشد.

ازدواج موفق یا عروسی باشکوه؟

جشن عروسی، کیک دو طبقه، گل‌های رنگارنگ، لبخندها و تبریک‌ها و... همه اینها بسیار باشکوه، هیجان‌انگیز و دوست‌داشتنی است، اما یادتان باشد منظور از ازدواج و تشکیل زندگی مشترک فقط همین‌ها نیست. زندگی و یک عمر همراه شدن با فردی دیگر، موضوعی بسیار مهم‌تر و البته طولانی‌تر از این مهمانی‌هاست و برای همین بیشتر باید به آن فکر کنید؛ البته بدون هیجان و با تعقل و تأمل.
یادتان باشد مراسم عروسی فقط یک روز است، اما ازدواج باید یک عمر پایدار بماند و همین موضوع اهمیت انتخاب همسری مناسب را بیشتر و بهتر نشان می‌دهد. البته یادتان باشد، این یک عمر زندگی هم باید کیفیت داشته باشد؛ یعنی این که هدف فقط زندگی کردن در کنار و همراه با فردی دیگر نیست. این دو نفر باید کنار هم و همراه هم زندگی شاد، شیرین و موفقی را تجربه کنند؛ در کنار هم رشد کنند و به ایده‌آل‌های خود برسند.
پس از همین امروز درباره 50ـ40 سال آینده‌تان خوب فکر کنید و حداقل به همین اندازه که برای برنامه‌ریزی مراسم عروسی و نامزدی وقت می‌گذارید، به داشتن زندگی موفق در آن سال‌ها هم فکر و برایش برنامه‌ریزی کنید.

چقدر هزینه می‌کنید؟

یادتان باشد گاهی برای داشتن رابطه‌ای موفق، بسیار بیشتر از آنچه انتظار می‌رود هزینه می‌کنیم و همین موضوع می‌تواند کم‌کم مشکلاتی را پیش روی ما قرار دهد. به عنوان نمونه زن و شوهرهایی که پس از ازدواج براحتی شغل قبلی، دوستان‌شان و حتی خانواده را کنار می‌گذارند و برای داشتن یک زندگی مشترک با همسری که انتخاب کرده‌اند، از همه اینها می‌گذرند، باید دقت کنند هزینه زیادی برای زندگی مشترک‌شان پرداخته‌اند که شاید بعد از گذشت چند سال خیلی منطقی به نظر نرسد.
پس از همین امروز که دارید برای تشکیل زندگی مشترک برنامه‌ریزی می‌کنید، به فکر باشید و بدانید هر چیزی باید سر جای خودش باشد.

دوشنبه 10 شهریور 1393  12:31 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها