0

توجیهات نتانیاهو درباره علت پذیرش آتش‌بس با حماس

 
karkas074
karkas074
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 2109
محل سکونت : Qom

توجیهات نتانیاهو درباره علت پذیرش آتش‌بس با حماس

(بسم الله الرحمن الرحیم)

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در توجیه تصمیم خود برای پذیرش آتش‌بس با حماس به وجود «تهدیدات مختلف» اشاره کرد و حتی کوشید با ذکر نمونه‌ای از اقدامات آمریکا در فلوجه، اقدام خود را درست جلوه دهد.

 

به نقل از پایگاه خبری «عاروتص شوع»، «بنیامین نتانیاهو» در گفت‌وگو با کانال 2 تلویزیون اسرائیل به توجیه علت تصمیم خود برای پذیرش آتش‌بس با حماس و مخالفت با ادامه درگیری پرداخت و مدعی شد: «هنوز این احتمال وجود دارد که در نهایت، حماس را «سرنگون» کنیم.»

وی در ادامه ادعاهای خود افزود: «امروز، وقتی به اطرافم نگاه می‌کنم، القاعده را در مرز می‌بینم، داعش در مرزهای اردن و لبنان می‌تازد، در لبنان، حزب‌الله است که ایران از آن حمایت می‌کند، خود ایران نیز هست. با توجه به این تهدیدات مختلف، ما در کابینه هدفی تعیین کردیم و آن وارد کردن ضربه سنگین به حماس بود که این کار را با کشتن فرماندهان ارشد و تخریب تونل‌ها انجام دادیم. من تصمیم گرفتم همه منابع‌مان را در این عرصه صرف نکنم.»

نتانیاهو برای توجیه تلاش‌های وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در نوار غزه، گفت: «باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا اخیرا در حال یکپارچه کردن ائتلاف بین المللی علیه داعش است که اندازه آن نصف حماس است.»

وی ادامه داد:‌ «زمانی که تهدید تونل‌ها بر طرف شد، اسرائیل نیروهای خود را از غزه خارج کرد چراکه نمی‌خواهم سربازان ما کشته یا ربوده شوند. چرا باید وارد غزه شوم؟ اگر می‌توانم از هوا به آنها ضربه بزنم و بدون به خطر انداختن جان سربازان، به آنها آسیب برسانم، چرا باید وارد غزه شوم.»

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه توجیه تصمیم خود برای پذیرش آتش‌بس با حماس، به نمونه‌ای از اقدام مشابه آمریکا اشاره کرد و گفت: «آمریکا در گذشته با شرایط مشابهی روبرو شد؛ در فلوجه عراق. فلوجه یک دهم غزه است. آمریکا با تروریست‌ها جنگید و هزاران عراقی کشته شدند اما بعد از اینکه آمریکا از فلوجه خارج شد، تروریست‌ها بار دیگر کنترل آن را به دست گرفتند. برای جلوگیری از رخداد این اتفاق در غزه، بعد از اینکه حماس «سرنگون‌» شد،  باید در آنجا بمانیم و این کار بسیار پزهزینه خواهد بود.» نتانیاهو در بخش دیگر سخنان خود مدعی شد، حماس منزوی شده و قادر نیست بار دیگر مجهز به سلاح شود.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، نتانیاهو در گفت‌‌وگو با کانال 1 تلویزیون اسرائیل نیز اظهار داشت، زمانی که انتخابات دوره بعد برگزار شود، وی برای چهارمین بار نامزد انتخابات نخست‌وزیری می‌شود.

بر اساس این گزارش، گمانه‌زنی‌هایی درباره آینده سیاسی نتانیاهو وجود دارد چراکه او به خاطر پذیرش آتش‌بس‌ با حماس، با انتقادات فزاینده از سوی رقبای بالقوه خود روبرو شده و همین طور بر اساس نظرسنجی که انجام شده، محبوبیت او با کاهش 50 درصدی، به 36 درصد رسیده است.

اللهم عجل لولیک الفرج

یک شنبه 9 شهریور 1393  9:29 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها