0

گوگل مجهز به پهباد شد + تصاویر

 
hamed21177
hamed21177
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : خرداد 1393 
تعداد پست ها : 1302
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

گوگل مجهز به پهباد شد + تصاویر

گوگل مجهز به پهباد شد + تصاویر

شرکت گوگل اعلام کرد که از حدود دو سال پیش تلاش کرده است پهبادی که به طور مستقل توانایی پرواز دارد را طراحی و تولید کند.


 پهباد گوگل در کوئینزلند، واقع در شمال شرقی استرالیا، مورد آزمایش قرار گرفته است و این در حالی است که گوگل غول جستجوگر اینترنتی، می‌گوید که نخستین پهبادش را آزمایش کرده است.

این شیئ پرنده توسط آزمایشگاه تحقیقاتی سری گوگل "گوگل اکس" در قالب طرحی به نام "پروژه بال" طراحی و آزمایش شده است. "گوگل اکس" خودروهای بدون سرنشین گوگل را نیز طراحی کرده است.
به نظر می‌رسد که گوگل مسیر شرکت آمازون را در پیش گرفته است که چندی پیش اعلام کرده بود که برای رساندن هرچه سریع تر کالا به مشتریانش قصد دارد نوعی پهباد به نام اکتوکوپتر تولید کند.

گوگل روز پنجشنبه ویدیوی پرواز آزمایش پهباد تازه‌اش را منتشر کرد. این پهباد می‌تواند مسیرهایی که از پیش برایش برنامه ریزی شده است را طی کند.

گوگل با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده است که فن آوری این پهباد شباهت زیادی به فن آوری خودروی بدون سرنشین گوگل دارد که بدون آنکه راننده دخالتی در هدایتش داشته باشد، قادر به تشخیص و پیمودن مسیر مورد نظر است.

شرکت آمازون می‌خواهد با این پهباد کالاهای مشتریان را در ظرف نیم ساعت به آنها تحویل بدهد، این پهباد به طور عمودی از زمین بلند می‌شود و با بال‌های ثابتش می‌تواند مانند یک هواپیما پرواز کند.


ری گوبرگ، سخنگوی شرکت گوگل، تاکید دارد که هنوز قدری زود است تا درباره ظرفیت‌های تجاری پهبادهای این شرکت صحبت شود.

گوگل در عین حال می‌گوید که این پهبادها می‌توانند وسیله‌ای موثر و مقرون به صرفه تر برای جابجا کردن کالا و رساندن آن به مصرف کننده باشند.

آمازون چندی پیش اعلام کرده بود که در نظر دارد برای ارسال هوایی کالا به مشتریانش، سرویسی جدید بنام پرایم ایر ایجاد کند.

بزرگ‌ترین شرکت اینترنتی توزیع کننده کالا در جهان وعده داده است که در آینده‌ای نه چندان دور، در ظرف نیم ساعت بسته‌های خریداری شده را به مشتریان تحویل بدهد.

پرواز ناوگان اکتوکوپترهای آمازون به مجوز اداره هوانوردی دولت فدرال نیاز خواهد داشت. این سازمان باید ایمنی پرواز احتمالی پیک‌های هوایی آمازون را تایید کند و ضوابطی را برای آن مقرر نماید.

منبع:yjc

شنبه 8 شهریور 1393  9:41 PM
تشکرات از این پست
hamid24
hamid24
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1393 
تعداد پست ها : 205
محل سکونت : همدان

پاسخ به:گوگل مجهز به پهباد شد + تصاویر

دیگه گوگل فقط پهپاد نداشت که جنسشم جور شد

راستی من نمیدونستم گوگل خودروی بدون سرنشین هم داره

شنبه 8 شهریور 1393  10:27 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها