0

پرونده غرب درمسئله حقوق بشر سياه است

 
alifanoodi
alifanoodi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1391 
تعداد پست ها : 17248
محل سکونت : خراسان جنوبی

پرونده غرب درمسئله حقوق بشر سياه است

پرونده غرب درمسئله حقوق بشر سياه است

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: پرونده غربی ها در مسایل حقوق بشری سیاه است.

به گزارش پایگاه اراده ملی از واحد مرکزی خبر، کاظم جلالی در برنامه گفتگوی ویژه خبری دوشنبه شب شبکه دو سیما در پاسخ به چرایی سکوت سیاستمداران و رسانه های غربی در قبال نسل کشی در فلسطین افزود: در دنیای ما برای صیانت از حقوق حیوانات کنوانسیون وجود دارد و تلاش هایی انجام می شود اما در منطقه مظلوم غزه صحنه هایی آفریده می شود که دیدن آن برای انسان بسیار سخت است .

وی افزود: از غربی ها انتظاری نداریم زیرا پرونده آنان در مسایل حقوق بشری و حمایت از رژیم صهیونیستی سیاه است اما در کشورهای اسلامی عجیب است که سازمانی مانند سازمان همکاری های اسلامی که بزرگترین و پرعضو ترین سازمان پس از سازمان ملل متحد و جنبش عدم تعهد است تا کنون حرکت خاصی را در این باره انجام نداده است.

جلالی گفت: دولت های عربی هم یا در سکوتند و یا در برخی موارد جانبداری هم می کنند.

وی افزود: اصل ماجرا به جریان قدرت در عرصه بین المللی بر می گردد که این رژیم ها تلاش می کنند خود را با قدرت های بین المللی هماهنگ کنند البته برخی اختلافات هم در درون آنها به وجود آمده است .

پرونده غرب درمسئله حقوق بشر سياه است

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: از طرفی جای خوشحالی است که ملت ها در صحنه هستند و وجدان آنها در مقابل این جنایات بیدار است لذا مردم چه در کشورهای اسلامی و چه غیر آن از دولتها جلوتر هستند.

جلالی افزود: نظام های عربی که در منطقه ما هستند برآمده از آرای مردمی نیستند لذا طبیعی است و منافع مردم و مسلمانان را تعقیب نمی کنند به همین علت این کشورها خود را با نظام بین المللی هماهنگ می کنند.

وی گفت: اختلافات طایفه ای از جمله جریان داعش هم که با سناریویی در کشورهای اسلامی وجود دارد، یک جریان خود ساخته سلفی است .

جلالی افزود: این سناریوها مکمل هم هستند از طرفی گروه داعش در عراق و از طرفی رژیم صهیونیستی در غزه جنایت می کنند و به نوعی هم پوشانی می کنند .

وی گفت: دولت های اسلامی در یک مقطع کوتاهی علیه اسرائیل جنگیدند اما بعد آن را کنار گذاشتند.

جلالی ادامه داد: رژیم صهیونیستی می خواهد همیشه اختلاف میان گروه های فتح و حماس باشد و در پی صلح و امنیت نیست.

وی افزود: نگاه کشورهای اسلامی هم مبتنی بر بقای حکومت خودشان است.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران همزمان ریاست دو سازمان مهم بین المللی را بر عهده دارد یکی جنبش عدم تعهد و دیگری ریاست اتحادیه بین المجالس اسلامی است که در هر دو ، اقداماتی انجام شد .

جلالی افزود: تشکیل اجلاس در سطح همه روسای مجلس کشورهای اسلامی زمان بر است و اکنون غزه در وضعیت نامناسبی است و باید اقدامات فوری انجام شود.

وی گفت: در رایزنی هایی که انجام شد امروز اجلاس تروئیکای بین المجالس در تهران برگزار می شود که علاوه بر سه رئیس مجلس ایران، سودان و مالی رئیس مجلس ترکیه، قطر، سوریه، نائب رئیس الجزایر، هیئت عالی رتبه از لبنان و نائب رئیس مجلس عمان هم در آن شرکت می کنند.

جلالی افزود: مشاوره روسای مجالس، صدور بیانیه و یافتن راهکارهایی برای پایان دادن به این بحران از دستور کارهای این اجلاس است.

وی اضافه کرد: رژیم صهیونیستی از طولانی شدن جنگ ترس دارد به همین علت در پی یافتن میانجی است.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: نباید به رژیم صهیونیستی جایزه داد تا این جنگ پایان یابد از طرف دیگر اوضاع انسانی در غزه بد است.

جلالی ادامه داد: حدود 110 نوع داروی مورد نیاز ضروری در غزه به پایان رسیده است و حدود 450 نوع دارو هم در حدود دو هفته آینده به پایان می رسد و این در حالی است که گذرگاه رفح بسته و غزه در محاصره کامل زمینی ، دریایی و هوایی است.

وی گفت: تلاش می کنیم کمک های کشورهای اسلامی به وسیله روئسای مجالس آنها تجمیع شود و به طریقی به دست مردم غزه برسد.

جلالی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاریخچه تشکیل رژیم صهیونیستی گفت: دولت های عربی در دوره ای با این رژیم مبارزه کردند تا زمانیکه آنها در کمپ دیوید با رژیم صهیونیستی قرارداد صلح بستند.

وی ادامه داد: پس از آن برخی از گروه های عربی و فلسطین سردمدار مبارزه با این رژیم شدند و این گروه ها در اسلو قرارداد صلح امضا کردند که در این مقطع انقلاب اسلامی رخ داد و معادله را کاملا برهم زد.

جلالی گفت: امام راحل با اعلام روز جهانی قدس، پرچم مبارزه با رژیم صهیونیستی را به دست تک تک امت اسلامی داد و این موضوع موجب شد همه مسلمانان نسبت به مردم فلسطین احساس مسئولیت کنند.

وی افزود: روز قدس نماد زنده بودن مسئله فلسطین در میان امت اسلامی است و با این پشتیبانی، مقاومت نیز تقویت می شود.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت در راهپیمایی روز قدس حداقل کاری است که می توان برای مردم مظلوم فلسطین انجام داد.

پرونده غرب درمسئله حقوق بشر سياه است

رئیس مرکز پژوهش های استراتژیک فلسطین نیز در ارتباط تصویری از بیروت در پاسخ به این پرسش که ریشه خشونت طلبی در رژیم صهیونستی چیست ؟گفت : راهبرد و ماهیت صهیونیزم جهانی ، نژاد پرستانه است افزون بر آن آنها حقوق همه مردم را نادیده می گیرند و ماهیت آنها خود برتر بینی و تحقیر دیگران است .

ولید محمد علی افزود:آنها از اسلام آمریکایی و طالبانی بهره برداری کردند و گفتند ما با این ها در یک سنگر هستیم.

وی ادامه داد: گروه های تکفیری هم مشابه آنها فکر و به اسم اسلام وحشی گیری می کنند و در خدمت صهیونیست ها هستند .

محمد علی گفت: پیروزی های پیاپی و ادبیات مقاومت، معادلات غربی ها را در تشکیل رژیم صهیونیستی بر هم زد و صهیونیست ها با ماشین جنگی خود نتوانستند ارتش بدون شکست باشند .

وی افزود: رژیم صهیونیستی دیگر نمی تواند از خود دفاع کند و تنها راه حمایت از او گروه های تکفیری و رژیم های دیکتاتور منطقه هستند که از افراطی گری حمایت می کنند و این سیاست انگلیس پیر است که در منطقه پیاده می شود .
رئیس مرکز پژوهش های استراتژیک فلسطین گفت: دشمن ما صهیونیست ها هستند، مصر هم که تنها دروازه عربی برای غزه است به نفع صهیونیست ها عمل می کند.

محمدعلی افزود: ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان ادبیات مقاومت را قبول ندارد و دشمن مقاومت فلسطین است .

رئیس مرکز پژوهش های استراتژیک فلسطین گفت: جنبش مقاومت موجب شد تا 64 درصد جوانان صهیونیستی مهاجر که به سرزمین های اشغالی آمدند به فکر برگشتن به کشورهای خود هستند و دیگر نمی خواهند پول های خود را در سرزمین های اشغالی سرمایه گذاری کنند.

پرونده غرب درمسئله حقوق بشر سياه است

 

182.85 مگابايت دانلود فایل تعداد دانلود: 11
 

 

جمعه 24 مرداد 1393  4:20 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها