0

بررسی جنایت های تازه رژیم صهیونیستی در شجاعیه غزه

 
alifanoodi
alifanoodi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1391 
تعداد پست ها : 17248
محل سکونت : خراسان جنوبی

بررسی جنایت های تازه رژیم صهیونیستی در شجاعیه غزه

بررسی جنایت های تازه رژیم صهیونیستی در شجاعیه غزه

کارشناس آگاه به مسائل غرب اسیا، کشتار مردم فلسطین در غزه به دست نظامیان صهیونیست را شکستی اخلاقی و نظامی برای آن رژیم دانست.

به گزارش پایگاه اراده ملی از واحد مرکزی خبر ، هادی محمدی، در برنامه گفتگوی ویژه خبری یک شنبه شب شبکه دوم سیما، با توجه به محاصره غزه، این سرزمین را یک زندان بزرگ دانست و گفت: رژیم صهیونیستی تلاش می کند خود را متمدن معرفی و عملیات نظامی را نیز بر مبنای منطق معرفی کند ولی در شرایط ویژه ماهیت خود را از جمله در مناطقی مانند صبرا و شتیلا، قانا و غزه نشان می دهد.

وی افزود: نخست وزیر رژیم صهیونیستی علت حمله به غزه را پرتاب موشک ذکر می کند ولی صحنه های رقت باری که بر اثر حملات هواپیماها، کشتی ها و توپخانه این رژیم در غزه به وجود آمده است نشان می دهد که آنها ضد مردم وارد جنگ شده اند.

محمدی گفت: این اقدامات ضد بشری و جنایت علیه بشریت هستند در حالی که مدعیان حقوق بشر اقدامی نمی کنند، سازمان ملل هم که دبیرکل آن 80 تا 90 درصد اهداف را مردم دانسته، ساکت است.

وی در ادامه به علل حمله رژیم صهیونیستی به غزه در این مقطع زمانی هم اشاره و افزود: رژیم اشغالگر قدس با موضوعات مختلفی در صحنه بین المللی روبرو شده که از جمله آنها مذاکرات هسته ای ایران و 5+1 است که احساس می کند از قافله اولویت ها عقب مانده است.

محمدی گفت: مذاکرات سازش با میانداری امریکا به دلخوری و درگیری وزیر امور خارجه امریکا و این رژیم منجر و مقصر رژیم صهیونیستی شناخته شد در این حال اتحادیه اروپا انتقادات جدی به ادامه شهرک سازی وارد کرده است.

وی گفت: امریکا هم به تدریج در موضوع های منطقه ای منافع خود را بازتعریف کرده و ایران را به عنوان مهمترین بازیگر و با ثباترین کشور منطقه شناخته و همه این مسائل باعث نگرانی شدید مقامات رژیم صهیونیستی شده است.

بررسی جنایت های تازه رژیم صهیونیستی در شجاعیه غزه

حسین رویوران، کارشناس غرب آسیا نیز در این گفتگو با اشاره به محاصره بودن غزه از سال 1386 گفت: مردم غزه دسترسی به غذا و داروی کافی ندارند و از نظر درمان های تخصصی با کمبودهای جدی مواجه هستند.

وی افزود: آنها می گویند چه با گرسنگی بمیریم چه با جنگ، پس بهتر است تا رفع محاصره جنگ ادامه یابد.

رویوران گفت: گذرگاه رفح در سال گذشته از 365 روز، 300 روز بسته بود به گونه ای که نه مصر به تعهداتش در قبال مردم غزه پایبند بود و نه رژیم صهیونیستی بقیه گذرگاهها را باز کرد.

وی تصریح کرد: رژیم صهیونیستی به بهانه کشته شدن سه شهرک نشین صهیونیست، شمار زیادی از مردم فلسطین را کشت از این رو طبیعی است که مردم غزه از خود دفاع کنند.

این کارشناس خواسته مردم غزه را رفع کامل محاصره دانست و گفت: این خواسته مطابق با قانون و مقررات بین المللی است.

وی با اشاره به نزدیکی روز جهانی قدس گفت: اقداماتی مانند روز جهانی قدس که به ابتکار امام خمینی (ره) ایجاد شد، در جهت وحدت و تحول فکری در جامعه اسلامی بود ولی صهیونیست ها و همراهانشان با ایجاد گروههای تکفیری سعی کردند تا تضاد بین مسلمانان و خود را به درون جامعه اسلامی منتقل کنند.رویوران افزود: با این حال مقاومت، رژیم صهیونیستی را با بحران مواجه کرده و کشتن مردم توسط این رژیم هم یک شکست و افتضاح بین المللی است.

وی گفت: با وجود محدودیت های ایجاد شده برای مردم غزه، آنها با اراده خود توانستند تا حدود 140 کیلومتری مناطق اشغالی اقدام به آتش باری کنند و افرادی را از راه دریا برای ماموریت اعزام کنند.

رویوران افزود: با وجود مجوز کابینه رژیم صهیونیستی، آنها نتوانستند بیش از 500 متر نفوذ کنند زیرا در همان ابتدای عملیات زمینی، مبارزان فلسطینی از راه تونل به پشت سر آنها رفته و 2 تانک و یک نفربر رژیم صهیونیستی را منهدم کردند.

وی گفت:‌در جنگ نامتقارن، عنصر اول ابتکار است البته نکته مهم آن است که فلسطینی ها از مرز ترس گذشته و از مرگ نمی ترسند در حالی که طرف دیگر این گونه نیست.

بررسی جنایت های تازه رژیم صهیونیستی در شجاعیه غزه

 

154.39 مگابايت دانلود فایل تعداد دانلود: 11
 

 

جمعه 24 مرداد 1393  4:20 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها