0

ریشه های دور تازه ماجراجویی رژیم صهیونیستی

 
alifanoodi
alifanoodi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1391 
تعداد پست ها : 17248
محل سکونت : خراسان جنوبی

ریشه های دور تازه ماجراجویی رژیم صهیونیستی

ریشه های دور تازه ماجراجویی رژیم صهیونیستی

گفتگوی ویژه خبری چهارشنبه 18 تیر 93

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به درگیریهای اخیر در فلسطین اشغالی گفت: اشتباه راهبردی صهیونیست ها موجب شد همه نگاهها در روز قدس معطوف به موضوع فلسطین شود.

سعدالله زارعی در برنامه چهارشنبه شب گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: اکنون صهیونیست ها در بعد امنیتی، سیاسی و نظامی شکست خورده اند و درحالی که حرف صهیونیست ها در بعد نظامی پایان یافته حرف های جبهه مقاومت آغاز شده است.

وی افزود: رژیم صهیونیستی 20 میلیارد دلار برای سپر دفاع موشکی به نام گنبد آهنی هزینه کرد اما این سپر دفاعی فقط 22 درصد از موشک های مقاومت را در این چند روز رهگیری کرده است.

زارعی افزود: صهیونیست ها با توجه به تنش های منطقه و دو دستگی میان سران عرب فکر می کردند می توانند به فلسطینیان ضربه بزنند و پرونده مقاومت را ببندند اما مقاومت فلسطینیان با آمادگی کامل واکنش دادند.

ریشه های دور تازه ماجراجویی رژیم صهیونیستی

وی افزود: مقاومت فلسطینیان نشان داد آنها می توانند از خود دفاع کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: کابینه نتانیاهو در بعد داخلی نیز با مشکلات فراوانی از جمله مناسبات با آمریکا و تشدید اختلاف رژیم صهیونیستی با اروپا روبروست که این موجب شده است وی خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام شده است.

وی افزود: برگزاری انتخابات زودرس از جانب نتانیاهو نشان دهنده فروپاشی درونی رژیم صهیونیستی است و حمله به فلسطینیان حکایت از تلاش آنها برای بازسازی قدرتشان دارد.

ریشه های دور تازه ماجراجویی رژیم صهیونیستی

عبدالعلی توکلی پژوهشگر نیز در این برنامه گفت: با توجه به فروپاشی هیمنه رژیم صهیونیستی در جنگ های 22 روزه و 33 روزه و اتحاد فتح و حماس، این رژیم را وادار به حمله به فلسطینیان کرد که بی شک عملیاتی انتحاری برای رژیم صهیونیستی بشمار می رود.

وی گفت: جنایات صهیونیست ها محکوم به شکست و مقاومت پیروز قطعی درگیریهای اخیر است .

توکلی افزود: صهیونیست های ساکن سرزمین های اشغالی دیگر خود را بومی این منطقه نمی دانند و فلسطینیانی که در طول تاریخ در این سرزمین ساکن هستند مانند ویتنامی پیروز می شوند.

وی گفت: رژیم صهیونیستی در دو جبهه کرانه باختری و نوار غزه گرفتار شده است و آنها پیش از شکست نظامی از نظر روحی و روانی شکست خورده اند .

ریشه های دور تازه ماجراجویی رژیم صهیونیستی

وی افزود: بسیاری از اعراب و کشورهای اسلامی در مسئله فلسطین عملکرد ضعیفی دارند که این مشکل فلسطین است .

وی گفت: برخی حکومت های عربی وابسته به آمریکا و غرب هیچگاه نمی توانند غم فلسطین داشته باشند و این حکومت ها به ظاهر اسلامی هستند.

وی گفت: باید در روز قدس و نهضت این روز برای متوجه کردن اذهان مردم به مسئله فلسطین استفاده کرد زیرا نمی توانیم از دولت های مرتجع منطقه برای حمایت از فلسطین انتظاری داشته باشیم.

ریشه های دور تازه ماجراجویی رژیم صهیونیستی

 

171.01 مگابايت دانلود فایل تعداد دانلود: 9

 

 
جمعه 24 مرداد 1393  4:19 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها