0

جنگ عراق عليه ايران از نگاه مطبوعات جهان[101

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

جنگ عراق عليه ايران از نگاه مطبوعات جهان[101

گزارش عراق در مورد تحويل اسلحه به حزب " الدعوه" و تكذيب آن توسط جنبش امل
زبان اصلي:عربي. شماره:000019
منبع:النهار
‌٢٨/٢/١٣٥٩- ‌١٨-5-1980
مترجم:نعمت‌الله سليمانيخواه
منبع خبر خبرگزاري عراق روز گذشته يك لبناني ساكن بغداد به نام " ناصيف ابراهيم" را به انتقال اسلحه از جنبش شيعي " امل" لبنان به حزب سري و شيعي " الدعوه" در عراق متهم كرد.

خبرگزاري رسمي عراق آنچه را كه در يك مصاحبه مطبوعاتي با ناصيف ابراهيم عنوان شده بود منتشر ساخت. وي در اين مصاحبه گفت كه پيش از اينكه در سال ‌١٩٧٦ براي كار وارد بغداد شود عضو " سازمان كمونيستي امل" بوده است تا اينكه با يك " مزدور " حزب " الدعوه" به نام حاج حامد آشنا شد و وي او را به انتقال اسلحه از جنبش " امل" در بيروت به حزب " الدعوه" در بغداد مامور ساخت.

ابراهيم طي مصاحبه با روزنامه‌اي كه خبرگزاري عراق نام آن را ذكر نكرد تعريف كرد كه وي با اتومبيل شخصي خود عازم لبنان شد و در آنجا با يكي از مزدوران حزب الدعوه و با شماري از اعضاي جنبش " امل" تماس گرفت و سلاح‌هايي شامل سلاح كمري، بمب دستي و مقاديري مواد منفجره دريافت كرد.

وي افزود مزدور حزب‌الدعوه در لبنان كه با وي تماس گرفته است به خاطر شركت داشتن در آشوب‌هاي سال گذشته از عراق تبعيد شده بود. وي سلاح‌ها را به عراق برد و در منطقه كاظمين، بغداد در قبال مبلغ ‌١٦٠٠ دينار عراق به حاج حامد تحويل داد.

در بيروت نبيه بري وكيل مجلس و رييس شوراي فرماندهي جنبش " امل"، خبر خبرگزاري عراق را تكذيب كرد وگفت:" افتراي محض بوده و بي‌پايه است و اصلا نبايد به آن توجه كرد."

پنج شنبه 25 آذر 1389  1:59 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها