0

جدال تاریخی فدرر و جوکوویچ در فینال

 
sajjadsaleh
sajjadsaleh
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1392 
تعداد پست ها : 360
محل سکونت : خراسان جنوبی

جدال تاریخی فدرر و جوکوویچ در فینال

راجر فدرر سوییسی و نواک جوکوویچ از صربستان با برتری برابر حریفانشان به دیدار نهایی مسابقات تنیس مردان ویمبلدون راه یافتند.

به گزارش بانک ورزش، در مرحله نیمه‌نهایی گرنداسلم 25 میلیون پوندی ویمبلدون، ابتدا جوکوویچ سید نخست بازیها در دیداری سخت و نزدیک با نتیجه 1-3 از سد گریگور دیمیتروف جوان گذشت. دیمیتروف بلغاری نمایش خوبی ارائه کرد و در تای بریک ست چهارم سه فرصت پی‌در‌پی برای به تساوی کشاندن مسابقه و پنج سته کردن آن را از دست داد. پس از این دیدار نوبت به فدرر بخت چهارم تورنمنت و قهرمان هفت دوره مسابقات رسید تا در سه ست متوالی و با نتایج 4-6 4-6 4-6 میلوش رائونیچ کانادایی را مغلوب کند. این نهمین فینال راجر فدرر 32 ساله در ویمبلدون محسوب می‌شود. او در فینال‌ها، تنها یک بار در سال 2008 برابر نادال شکست خورد و در سال 2012 نیز قهرمانی در لندن را با برتری برابر اندی ماری تجربه کرده است. جوکوویچ هم پس از پیروزی برابر نادال در سال 2011، دومین فینال خود را ثبت می‌کند.

فدرر و جوکوویچ روز یکشنبه جدالی بزرگ در ویمبلدون خواهند داشت. نوله در صورت پیروزی هفتمین عنوان گرند اسلمش را ثبت کرده و جایگاه شماره یک جهان را از نادال پس می‌گیرد. فدرر نیز با برد در فینال، هجدهمین عنوان جایزه بزرگ (گرند اسلم) خود را کسب خواهد کرد. رکوردی که دست‌یابی نادال و سایر تنیس‌بازان مرد به آن را سخت‌تر می‌کند.

لازم به ذکر است، فینال زنان ویمبلدون از ساعت 17:30 دقیقه امروز به وقت ایران، بین پترا کویتووا از جمهوری چک و جنی بوشارد از کانادا برگزار می‌شود.

 

منبع : بانک ورزش

      

برای ورود به وبلاگ  بالا روی تصویر کلیک کنید

سه شنبه 17 تیر 1393  9:30 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها