0

بررسی فنی سونی اریکسون K530: نسل سوم پیشرفته

 
sepideh
sepideh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1388 
تعداد پست ها : 348
محل سکونت : لرستان

بررسی فنی سونی اریکسون K530: نسل سوم پیشرفته

مزایا :

• طراحی مناسب
• صفحه کلید ساده
• نسل سوم
• محل کارت حافظه (M2) Memory Stick Micro
• دوربین 2 مگاپیکسل
• قابلیت Blog
• بلوتوث با پروفایل A2DP
• نرم افزار پخش موسیقی با رادیو FM و RDS
• مرورگر Netfront
• نرم افزار جاوا برای پیش بینی هوا

معایب :

• در مقایسه با K610 ابداعات کمتری دارد
• صفحه نمایش وضوح QVGA ندارد
• فقط 16MB حافظه داخلی دارد
• کارت حافظه در بسته بندی قرار ندارد
• گوشی بدون سیم کارت روشن نمی شود
• EDGE ندارد
• دوربین آن فاقد LED است
• فقط در وضوح QCIF فیلمبرداری می کند
• نشانه ای برای تماس های نا موفق ندارد
• استفاده از نگهدارنده سیم کارت آسان نیست

طراحی :

سونی اریکسون K530 از طراحی شیک و اندازه مناسبی برخوردار است . ابعاد گوشی 102×۴٦×١۴ میلی متر و وزن آن 92 گرم است . طراحی گوشی ساده است و به شکل مستطیل با لبه های گرد می باشد . قاب گوشی از مواد پلاستیکی ساخته شده و ظاهر مقاومی دارد . استحکام گوشی به قدری است که حتی تحت فشار زیاد نیز دچار مشکل نمی شود این گوشی در دو رنگ طوسی و مشکی تولید شده است .
       

خط کناری قاب جلو درست بالای صفحه کیلد به پایان می رسد و موجب می شود تا صفحه نمایش کمی برجسته تر از قاب بنظر برسد . از کنار گوشی به آن نگاه کنید متوجه می شوید که این طراحی نامتقارن جلوه زیبایی به دستگاه می دهد . کلید ولوم و کلید دیافراگم دوربین در طرف راست گوشی قرار دارد . محل کارت حافظه MemoryStickMicro در طرف چپ K530 مشاهده می شود که دارای درپوش محافظ است .
           

دکمه کوچک خاموش / روشن در قسمت بالای گوشی و همچنین کانکتور Fast port و محل بند گردن در پایین آن وجود دارند. نیمی از قاب پشت را درب باتری تشکیل می دهد که آرم سازنده گوشی روی آن حک شده است. لنز دوربین 2 مگاپیکسل نیز درقسمت بالای قاب پشت گوشی در امتداد بلندگو و کانکتور آنتن بیرونی قرار گرفته است . لنز دوربین دارای پوشش محافظ نیست که باید مرتب آن را تمیز کرد . قسمتی از قاب پشت که دوربین، بلندگو و کانکتور آنتن بیرونی روی آن مشاهده می شوند دارای طراحی خاصی است و از حفره های کوچک یک اندازه پوشیده شده است . دوربین k530 دارای LED نیست .
       
درب محفظه باتری به راحتی برداشته می شود . باتری گوشی از نوع Li- po با توان ٩٥٠ mAh است که در حالت Stand by حداکثر 2 ساعت کار می کند . محل سیم کارت زیر باتری است که بیرون آوردن آن کار آسانی نیست .

ارزانترین فروشگاه اینترنتی:

www.arzaneshop.com

چهارشنبه 24 آذر 1389  11:38 PM
تشکرات از این پست
sepideh
sepideh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1388 
تعداد پست ها : 348
محل سکونت : لرستان

پاسخ به:بررسی فنی سونی اریکسون K530: نسل سوم پیشرفته

صفحه کلید :

صفحه کلید طراحی مناسبی دارد و با نمای کلی گوشی متناسب است . کلیدهای کنترل و سایر کلید های کاراکتری در کنار یکدیگر قرار دارند. کیلدهای ستون میانی صفحه کلید در دو طرف دارای فرورفتگی هستند تا استفاده از آنها راحت تر شود . قسمت پایین هر کلید دارای برآمدگی کمی است و موجب می شود که ردیف کلید های کاراکتری بخوبی تشخص داده شده و واکنش بدهند . D-Pad در قسمت بالای صفحه کلید قرار دارد که از مرکز آن که بصورت یک دایره برجسته و براق است برای تایید انتخاب ها استفاده می شود .
       

در اطراف این کلید یک جفت Softkey به همراه کلیدهای Back و C مشاهده می شود . کلید اینترنت و منوی Activity نیز در این قسمت قرار دارد . استفاده از تمامی کلید های کنترل آسان است . نور زمینه صفحه کلید به رنگ سفید است و از شدت کافی برخوردار است که بطور یکنواخت تمام کلیدها را روشن می کند .

صفحه نمایش :

سونی اریکسون K530 دارای یک صفحه نمایش TFT با وضوح 220 × ١٧٦ پیکسل است که اندازه آن 2 اینچ یا ٣١ × ۳٩ میلی متر است و 262K رنگ را نشان می دهد . صفحه نمایش دارای قاب مشکی است که آن را بزرگتر از اندازه واقعی اش نشان می دهد .

وضوح QVGA برای صفحه نمایش مناسب تر بود که سونی اریکسون آن را در نظر نگرفت . میزان روشنایی صفحه نمایش را می توان از منو تنظیم کرد . دوربین ثانویه کوچک برای مکالمه تصویری در بالای صفحه نمایش قرار دارد . در این گوشی ساعت دیجیتال بطور مداوم در حالت Stand by نشان داده نمی شود و صفحه نمایش نیز اگر زمان مشخصی مورد استفاده قرار نگیرد کاملا خاموش می شود که برای چک کردن رویدادهای ناموفق باید آن را روشن کنید . با فشار دادن کلید ولوم ، ساعت دیجیتال روی صفحه نمایش ظاهر می شود . صفحه نمایش حتی یک LED کوچک نیز برای هشدار رویدادهای ناموفق ندارد .

ساختار منو :

ساختار منو K530 مانند منو در سایر گوشی های سونی اریکسون است . میانبرها و آیکن های وضعیت روی صفحه نمایش همان آیکن ها و میانبرهای قدیمی است و تنها مورد جالب ، گزینه های اندازه متفاوت برای ساعت دیجیتال است . این گوشی دارای پیش زمینه های انیمیشن می باشد .
       

منوی اصلی آیکن های رنگی را بصورت یک ماتریس 3×۴ نشان می دهد که این آیکن ها انیمیشن هستند و نمی توان آنها را غیر فعال کرد . در این مدل ، تم های از پیش نصب شده آیکن های منو را تغییر نمی دهند . زیر منوها بصورت لیست نشان داده می شوند که در ابتدای هر ردیف آیکن کوچکی وجود دارد . زمان فعلی در کل منوها نشان داده می شود. با استفاده از مرکز تایید کننده کلید حرکتی یا Softkey راست می توان به منو دسترسی پیدا کرد . برای هر یک از چهار جهت کلید حرکتی نیز می توان نرم افزارهایی را بصورت میانبر تعیین نمود .
       

میانبر عملکردهایی که اغلب استفاده می شوند نیز در نوار MyShortcuts از منوی Activity قرار می گیرد که امکان اجرای همزمان چند نرم افزار را فراهم می کند . بقیه نوارهای منوی Activity شامل رویدادهای جدید ، نرم افزارهای در حال اجرا و اینترنت است . این مدل دارای حالت Flight (هواپیما ) است که هر بار با روشن کردن گوشی از شما سوال می کند که می خواهید آن را در حالت Flight (هواپیما ) فعال کنید و ویژگی های ارتباطی آن را غیرفعال نمایید؟ کار کردن در این حالت نیز نیازمند وارد کردن سیم کارت است . 

ارزانترین فروشگاه اینترنتی:

www.arzaneshop.com

چهارشنبه 24 آذر 1389  11:40 PM
تشکرات از این پست
sepideh
sepideh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1388 
تعداد پست ها : 348
محل سکونت : لرستان

پاسخ به:بررسی فنی سونی اریکسون K530: نسل سوم پیشرفته

تماس و دفترچه تلفن :

دفترچه تلفن K530 حداکثر 1000 مخاطب و 2500 شماره تلفن را ذخیره می کند . زمینه های مختلفی را می توان برای مخاطبین تعیین کرد که شامل حداکثر 5 شماره تلفن ، سه آدرس ایمیل ، یک آدرس وب، آدرس پستی ، یادداشت ، تاریخ تولد ، زنگ ، عکس یا ویدئو است که در طول دریافت تماس نشان داده می شود . مخاطبین طبق اسم کوچک یا اسم فامیل مرتب می شوند.
       

استفاده از حافظه تلفن یا سیم کارت توسط کاربر قابل تنظیم است ولی مخاطبین ذخیره شده در حافظه گوشی و سیم کارت بطور همزمان نشان داده نمی شوند . جستجو از طریق تایپ کردن تدریجی مخاطب صورت می گیرد . هندس فری داخلی ، ضبط صوت و شماره گیری صوتی نیز فراهم شده است . سونی اریکسون K530 یک گوشی سه بانده ٩٠٠/١٨٠٠/١٩٠٠ MHZ است و همچنین ازUMTS (٢١٠٠ MHZ ) و مکالمه تصویری نیز پشتیبانی می کند . با استفاده از پروفایل های زنگ می توانید ولوم زنگ را تنظیم کنید و تماسهای دریافتی را فیلتر نمایید . انتخاب زنگ تماس دریافتی و SMS معمولا خارج از پروفایل زنگ صورت می گیرد .
   

بجز زنگ های پلی فونیک 40 گانه که بصورت از پیش نصب شده قرار دارند از فایل MP3 ، WMA ، AAC یا AMR نیز می توان برای زنگ تماس استفاده کرد . این زنگ ها برای هشدار پیام نیز بکار گرفته می شوند . دسترسی به پروفایل زنگ سریع است و با استفاده از کلید On/Off می توان بین آنها سوئیچ کرد .

پیام :

این گوشی از تمام قابلیت های پیام رسانی مانند پیام های متنی و چند رسانه ای ، Email Client و خواننده Feed های RSS پشتیبانی می کند . پیام های متنی روی صفحه نمایش در 8 خط نشان داده می شوند . ویرایشگر SMS گزینه ای برای اندازه فونت ندارد . فرهنگ لغت T9 به سریعتر وارد کردن کلمات کمک می کند . پیام های متنی طولانی حداکثر به 10 قسمت تقسیم می شود . حجم زیادی از متن را می توان به راحتی در یک پیام چند رسانه ای وارد کرد . شمارشگر کاراکتر فقط زمانی نشان داده می شود که کاربر 10 کاراکتر از ماکسیمم تعداد کاراکتر را بکار گرفته باشد .
   

پشتیبانی از EMS نیز وجود دارد و تصاویر کوچک را می توان به متن اضافه کرد . از کل حافظه موجود برای کاربر می توان به منظور ذخیره کردن پیام های دریافتی استفاده کرد . کاربر می تواند بین تمام رویدادهای جدید نشان داده شده در منوی Activity و یا در یک پنجره جداگانه ، حالت دلخواه را انتخاب کند . ویرایشگر MMS نیز وجود دارد که برای اولین بار در مدل K800 سونی اریکسون ظاهر شده بود . زیر پنجره آن نوار ابزاری مشاهده می شود که برای وارد کردن تصویر ، عکس ، ویدئو یا صدا می باشد و همچنین به کاربر امکان می دهد تا مستقیما دوربین یا ضبط صوت را فعال کند . موارد اضافه شده روی صفحه نمایش نشان داده می شوند و حالت پیش نمایش MMS امکان کنترل آسان آنها را فراهم می کند ماکسیمم اندازه هر MMS حدود 300KB است .
   

Email Client بطور همزمان با چند حساب ایمیل کار نمی کند . کاربر می تواند هشدارهای ایمیل ، چک کردن اتوماتیک ایمیل و دانلود تیترهای پیام را تنظیم کنند . امکان گروهبندی آنها نیز فراهم شده است . عکس ها را می توان در وضوح کامل بصورت پیوست ارسال کرد . خواننده RSS نیز بخشی از منوی پیام است . لیست کانالها کاملا توسط کاربر قابل تنظیم است اما نمی توان آنها را بصورت گروه مرتب کرد . به روز رسانی پیام ها در زمان از پیش تنظیم شده به صورت دستی یا اتوماتیک انجام می شود . مشاهده Feed ها سریع و آسان است و با کلیک کردن روی یک پیام مرورگر اینترنتی فعال می شود .
   

موسیقی و رادیو :

سرگرمی در این گوشی توسط نرم افزار پخش موسیقی ، رادیو FM داخلی و بازی های جاوا فراهم شده است . نرم افزار موسیقی از فرمت +MP3 ، WMA ، AAC ، AAC و +eAAC پشتیبانی می کند . قطعه های موسیقی را می توان بر اساس خواننده فیلتر کرد یا آنها را با هم فهرست نمود . امکان ایجاد Playlist نیز وجود دارد . نرم افزار پخش موسیقی در زمینه اجرا می شود و دارای حالت های انتخاب تصادفی و Loop است . تنظیمات اکولایزر و استریو نیز مشاهده می شود . اکولایزر دارای پیش تنظیمات و گزینه های تنظیم دستی است .
       

با استفاده از بلندگو یا هدفون می توانید به موسیقی گوش دهید . مانند گوشی های سری واکمن از این گوشی نیز بصورت هندس فری استفاده می شود ، زیرا دارای حالت کنترل از راه دور با سیم است که میکروفن در وسط کابل آن قرار گرفته است . پشتیبانی از بلوتوث با پروفایل A2DP موجب استفاده از هدفون استریوی بی سیم می شود . کاربر همچنین می تواند از هدست HGE - 100 با گیرنده GPS استفاده کند . سونی اریکسون K530 نخستین تلفنی است که با پشتیبانی از این هدست عرضه شده است .

این گوشی همچنین دارای رادیو FM با قابلیت RDS است . تلفن بطور اتوماتیک باند فرکانس FM را اسکن می کند و 20 ایستگاه رادیویی را با قویترین سیگنال ذخیره می نماید . کاربر می تواند ایستگاهها را نامگذاری کند . رادیو نیز بصورت Minimize در زمینه اجرا می شود و در موقع استفاده از آن باید هدست را وصل کنید . نرم افزار Track ID نیز به تشخیص فوری قطعات موسیقی در حال اجرا کمک می کند .
       

نرم افزار پخش ویدئو در فرمت های 3GP و MP4 کار می کند . ویدئوها را می توان در حالت تمام صفحه مشاهده کرد . در این گوشی نرم افزار Music DJ ، Photo DJ و Video DJ نیز فراهم شده است که کاربر توسط آنها می تواند با تصاویر و ویدئوها بیشتر کار کند و زنگهای پلی فونیک شخصی ایجاد نماید .

ارزانترین فروشگاه اینترنتی:

www.arzaneshop.com

چهارشنبه 24 آذر 1389  11:42 PM
تشکرات از این پست
sepideh
sepideh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1388 
تعداد پست ها : 348
محل سکونت : لرستان

پاسخ به:بررسی فنی سونی اریکسون K530: نسل سوم پیشرفته

دوربین :

مدل K530 سونی اریکسون به یک دوربین 2 مگاپیکسل مجهز است که کانون اتوماتیک و پوشش لنز ندارد . دوربین حداقل می توانست دارای یک فلش LED باشد . در زمان گرفتن عکس باید گوشی را مانند یک دوربین دیجیتال بطور افقی در دست بگیرید . ماکسیمم اندازه تصویر ١٦٠٠ × ١٢٠٠ پیکسل است . کیفیت عکس ها خیلی عالی نیست . در عکس گرفتن از اجسام نزدیک مشکل در عکس های ماکرو بدلیل نبودن کانون اتوماتیک یا سوئیچ اختصاصی ماکرو وجود دارد .
   

از نوار ابزار موجود در پایین صفحه نمایاب می توان به تنظیمات دوربین دسترسی پیدا کرد . گزینه های تعیین شده برای هر ویژگی بصورت لیست Pop up ظاهر می شود . در منوی دوربین می توانید اندازه عکس ، تعادل رنگ سفید ، میزان نوردهی ، کیفیت عکس ، Self-Timer (زمان دادن به دوربین برای گرفتن عکس ) ، حالت شب ، صدای دیافراگم ، جلوه های ویژه رنگ ، کادر عکس و حالت متوالی را انتخاب کنید . حالت Panorama نیز وجود دارد که سه تصویر را در یک عکس ادغام می کند . زوم دیجیتال 2.2x فقط برای اندازه تصویر VGA وجود داد . عکس ها می تواند شامل اطلاعات زمان و تاریخ باشند و امکان تنظیم رنگ سفید را فراهم کنند . عکس ها در حافظه گوشی یا در کارت حافظه ذخیره می شوند و آنها را براحتی می توان از طریق بلوتوث ، ایمیل یا MMS ارسال کرد .
   

سایر گزینه ها شامل ارسال عکس به Blog و چاپ کردن مستقیم روی چاپگر سازگار PictBridge است. حافظه داخلی گوشی 16MB است . K530 در فرمت 3GP فیلمبرداری می کند که مدت زمان آن نامحدود است و فقط به حافظه موجود بستگی دارد . کاربران باید به وضوح ١٧٦ × ١۴۴ پیکسل اکتفا کنند . در زمان فیلمبرداری می توان از زوم دیجیتال و تنظیم نوردهی استفاده کرد .
   

گالری عکس برای مشاهده تصاویر در File Manager ( مدیریت فایل ) وجود دارد و تصاویر را طبق تنظیمات کاربر در 4 یا 9 عکس بصورت نمونه های کوچک نشان می دهد . در صورت مشاهده تصاویر بصورت لیست جزئیات آن نیز نشان داده می شود . حالت مشاهده Time Line نیز وجود دارد که به کاربر امکان می دهد تا تصاویر را طبق ترتیب زمانی مرور کند . کاربر می توان از حالت مشاهده تمام صفحه یا Slide استفاده کند .

سایر امکانات :

در این گوشی چند نرم افزار جدید از پیش نصب شده وجود دارد . AccuWeather اطلاعات جوی را ارائه می دهد و پیش بینی آب و هوا را تا سه روز برای محل های خاص فراهم می کند . این سرویس رایگان است اما هزینه انتقال داده توسط اپراتور محاسبه می شود .
       

K530 دارای نرم افزار Audible است که امکان دانلود کتابهای صوتی دیجیتال را فراهم می نماید و کاربر می تواند بیش از 35000 عنوان را از پایگاه داده Audible.com انتخاب کند . این سرویس نیازمند ثبت نام و پرداخت هزینه عضویت است .
   

تقویم دارای تصویر ماه ، هفته و روز است . تقویم فقط دارای یک نوع ورودی است (قرار ملاقات ) . برای هر قرار ملاقات می توان موضوع ، زمان آغاز و پایان ، محل ، توضیح یادآوری در زمان از پیش تعیین شده و گزینه تکرار روزانه ، هفتگی یا ماهیانه تعیین کرد . روز شروع هفته توسط کاربر قابل تنظیم است اما نمی توان هشدارهای صوتی شخصی را تنظیم کرد . صداهای از پیش نصب شده برای یادآوری بسیار کوتاه و مبهم است . ویژگی کار و یادداشت نیز در Organizer وجود دارد .
برای کارها می توان یادآوری تنظیم کرد اما اولویت بندی نمی شوند . امکان ایجاد و ذخیره کردن یادداشت وجود دارد . کارها و یادداشت ها را نیز می توان ارسال نمود. آلارم نسبتا پیچیده است و حداکثر می توان 5 آلارم را با تکرار جداگانه تنظیم نمود . کرنومتر ، تایمر و ماشین حساب نیز در این منو مشاهده می شود . ضبط صوت در قسمت سرگرمی وجود دارد . نرم افزاری نیز فراهم شده است که به کاربر امکان می دهد از طریق بلوتوث از گوشی بعنوان کنترل از راه دور استفاده کنید .
       

مدل K530 سونی اریکسون دارای EDGE نیست و به GPRS کلاس 10 مجهز نمی باشد . برای انتقال داده در فواصل نزدیک از بلوتوث و کانکتور Fast Port استفاده می شود . پس از وصل کردن گوشی به PC می توانید از میان حالت تلفن ، انتقال فایل و چاپ برای چاپ کردن عکس از طریق PictBridge ، حالت دلخواه را انتخاب کنید. بدلیل پشتیبانی از حالت USB Mass Storage دیگر به نصب درایو نیازی نیست . تلفن در حالت انتقال فایل قادر به دریافت تماس نیست . دسترسی به وب از طریق WAP و مرورگر NetFront صورت می گیرد .

مرورگر NetFront پیچیده است و گزینه های بسیاری دارد که شامل حالت مشاهده افقی صفحات وب است . امکان Minimize کردن آن وجود ندارد . مخاطبین و تقویم را می توان با MS Outlook هماهنگ کرد . نرم افزار پخش Quick Time برای ویدئوهای ضبط شده با گوشی و نرم افزار Disc2Phone برای انتقال موسیقی از CD یا PC به گوشی وجود دارد . این گوشی دارای یک بازی از پیش نصب شده است .

ارزانترین فروشگاه اینترنتی:

www.arzaneshop.com

چهارشنبه 24 آذر 1389  11:43 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها