0

افزايش كشف 90 درصدي سرقت ها در لرستان

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

افزايش كشف 90 درصدي سرقت ها در لرستان

 

 
افزايش كشف 90 درصدي سرقت ها در لرستان
گروه استان ها – "فرمانده انتظامي استان لرستان " در جمع خبر نگاران با اشاره به اينكه كاربرد قلم اصحاب رسانه ها از كاربرد سلاح مهم تر و كارساز تر است به افزايش كشف 90 درصدي سرقت ها ، ازابتداي سال ، تاكنون در مقايسه با مدت مشابه گذشته ، اشاره كرد .

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس ، اين نشست كه با حضور كليه مسئولان خبر گزاري ها ، مطبوعات محلي و روز نامه هاي سراسري در استان برگزار شد ، ابتدا"سرهنگ بهمن نورالهي" معاون اجتماعي استان با مفيد ارزيابي كردن تعامل پليس و اصحاب رسانه ها ،گفت : ما ، بر اين اعتقاديم كه خبر نگاران مهمترين عامل تعيين كننده و تاثير گذار در جهت دهي به افكار عمومي هر جامعه هستند .


وي ، در ادامه افزود : بي گمان رسانه ها ، يكي از مهمترين عوامل توسعه فرهنگي ، امنيتي و از مهره هاي اساسي نشانه هاي پويايي و تحرك هر جامعه هستند ، كه با انتقال ايده ها براي به رشد و نمو رسيدن جامعه و با فرهنگ سازي در ارتقاء اگاهي مردم در برقراري نظم و انضباط اجتماعي، بالاترين نقش را در برقراري امنيت دارند .


"سرهنگ نورالهي " در ادامه ،به تشريح انتظارات معاونت اجتماعي از اصحاب رسانه ها در خصوص چگونگي درج و انعكاس اخبار،همراه با آموزش همگاني پرداخت .


سپس ، "سرهنگ كاظم عليزاده" فرمانده انتظامي استان ، نيز با بيان اينكه كاربرد قلم اصحاب رسانه از كاربرد اسلحه كارساز تر است ،گفت : نقش رسانه ها ، بعنوان ابزاري موثر در آموزش فرهنگ سازي در دفاع فرهنگي و برقراري نظم و امنيت و انضباط اجتماعي نقشي بي بديل است .


وي ، وجود سلاح هاي غير مجاز ، بيكاري ، اعتياد ، عدم آگاهي بعضي از صنوف به وظايف خود را ، از مولفه هاي پديدار شدن احساس ناامني برشمرد و گفت : امنيت ، يك مقوله اجتماعي است كه توليد كنندگان آن همگان هستند و توليد آن صرفا بعهده يكدستگاه نيست .


"سرهنگ عليزاده" همچنين بكارگيري نگهبان محله با همكاري شركت هاي مراقبتي حفاظتي را ، در كاهش سرقت ها ، موثر دانست و افزود : همكاري شوراها ، معتمدين محلي ، استفاده از ابزار ايمني ، عدم نگهداري ابزار آلات گران قيمت و وجوهات نقد در منزل ، نصب سيستم هاي حفاظتي توسط صنف طلافروشان فروشگاه هاي بزرگ و.... را ، نيز در كاهش و پيشگيري از سرقت ها ، مهم برشمرد .


"فرمانده انتظامي استان " عدم داشتن حمل و نقل ريلي و هوايي بمنظور توزيع ارزاق عمومي و.... را نيز در ايجاد ترافيك هاي جاده اي و بالا رفتن حجم تصادفات مهم و موثر دانست و گفت : بسياري از مسايل مختلف ، دست به دست هم داده تا موجبات عصبانيت رانندگان را ، فراهم و نهايتا باعث پديدار شدن يك تصادف شود .


وي ، در خصوص نحوه عملكرد پليس 110 در پاسخ به خبر نگاران گفت : در اين مدت تعداد 499 هزار و 332 مورد تماس ، با 110 گرفته شده كه نشانگر رشد 57 درصدي نسبت به مدت مشابه سال قبل است .


"سرهنگ عليزاده" افزود : از اين تماس ها ، تعداد 135 هزار و 210 مورد عملياتي و تعداد 120 هزار مورد نيز در خصوص راهنمايي از پليس بوده است ، ليكن چيزي كه نگران كننده است حدود 243 هزار و 217 مورد از آنان سر كاري بوده و فقط باعث اتلاف وقت پليس شده است ، كه نياز است اصحاب رسانه ها در خصوص عدم تماس هاي غير ضروري توسط عده اي كه حقوق ديگران را رعايت نمي كنند ، فرهنگ سازي كنند .


"فرمانده انتظامي استان " در بحث عملكرد و برخورد پليس گفت : برابر آمار موجودي نظارت همگاني كه مردم با اين دفتر از طريق 197 با پليس تماس گرفته اند و نظرات خود را بيان داشته اند در اين مدت شكايت پليس از عملكرد پليس 44 درصد نسبت به مدت مشابه كاسته شده و 1391 مورد نيز توسط مردم ، از پليس تقدير بعمل آمده كه نشانگر افزايش رشد 44 درصدي مي باشد كه حاكي از عملكرد و برخورد مناسب پليس ، با مردم مي باشد .


وي ، افزايش كشف 18 درصدي سلاح هاي جنگي ، 36 درصد سلاح هاي شكاري غير مجاز ، مشروبات الكلي داخلي با 85 درصد و خارجي با 5 درصد ، كشف اقلام ضد فرهنگي با 1349 درصدي و دستگيري فروشندگان اقلام ضد فرهنگي با 24 درصد ، دستگيري قاچاقچيان با 121 درصد و دستگيري معتادان بيش از 1000 درصد را ، از اقدامات مهمه اين مدت در مقايسه با مدت مشابه برشمرد .


"سرهنگ عليزاده" با اشاره به اينكه در اين مدت هيچگونه سرقت مسلحانه ، آدم ربايي صورت نگرفته است ، افزايش كشف 68 درصدي سرقت اتومبيل ، 108 درصدي منزل ، 212 درصدي موتورسيكلت را ، از ديگر اقدامات اين مدت برشمرد و گفت : در مجموع كشف سرقت ها 90 درصد افزايش داشته كه نشانگر تلاش و برنامه ريزي و همكاري هاي مردم است .


"فرمانده انتظامي استان " برخورد جدي با قاچاقچيات و فروشندگان مواد مخدر ، اجراي طرح هاي ضربتي مقابله با سارقان و برخورد با مالخران ، طرح ارتقا امنيت اجتماعي ، برخورد با مسائل اخلاقي و ضد فرهنگي و گروه هاي انحرافي از قبيل شيطان پرستي ،طرح هاي برخورد با صنوف متخلف در بعد عرضه محصولات فرهنگي و هم دربعد ايجاد ترافيك ، اجراي طرح خلع سلاح را ، ازاهم برنامه هاي در دست اقدام برشمرد .

 

 

 


 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران //News.police.ir
 
 
چهارشنبه 24 آذر 1389  11:22 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها