0

استفاده از ژل های حجم دهنده ، باعث عفونت می شود

 
mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر

استفاده از ژل های حجم دهنده ، باعث عفونت می شود

استفاده از ژل های حجم دهنده ، باعث عفونت می شود

http://marshal-modern.ir/Archive/16685.aspx

یک جراح زیبایی با بیان این که بیشترین عوارض ژل های حجم دهنده مربوط به انواع مصنوعی آن است، توصیه کرد: در تزریق ژل هایی که حجم دهنده بافت صورت هستند از ژل های طبیعی استفاده کنید.

دکتر محمدحسین مصباحی در گفت وگو با ایسنا گفت: ژل های حجم دهنده بافت صورت که اغلب برای حجیم کردن لب، گونه و پر کردن فرورفتگی های صورت به کار می رود، ممکن است عوارض خطرناکی داشته باشند که عمده این عوارض مربوط به ژل های مصنوعی منسوب به ژل پاژ است که از ژل های قدیمی محسوب می شود.

وی افزود: این ژل ها می توانند به مرور زمان عوارضی چون عفونت شدید، از بین رفتن پوست صورت و افتادگی پوست ایجاد کنند.

این در حالی است که ژل های مناسب، ژل هایی هستند که از مواد طبیعی ساخته شده و پس از تزریق با بافت یکی شده جابه جا نمی شوند و احتمال عفونت آنها کم است.

مصباحی تصریح کرد: ژل های طبیعی عموما اثر موقتی داشته و بسته به شرایط بدن بین ۶ تا ۹ ماه ماندگاری دارند و پس از آن از بین می رود ضمن این که بدن نیز به این مواد عادت نکرده و پوست بدن دچار افتادگی نمی شود.

این متخصص گوش و حلق و بینی در خصوص ژل هایی که بتازگی وارد بازار شده است، گفت: استفاده از این ژل ها که بین ۱۰ تا ۱۵ سال هم ماندگاری دارند توصیه نمی شود چرا که هیچ عوارض آن مشخص نیست و مورد تایید استاندارد قرار نگرفته اند.

وی افزود: بهتر است، تزریق ژل های طبیعی نیز توسط پزشک متخصص صورت گیرد.

    حمید.bmp

 

 

چهارشنبه 24 آذر 1389  8:32 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها