0

به لانه مرغ یاهو خوش آمدید .

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

به لانه مرغ یاهو خوش آمدید .

یاهو در حال بازگشایی یکی از مراکز داده خود در نیویورک می باشد که از یک طراحی اساسی و جدید برخوردار است تا هزینه های انرژی را تا 40 درصد کاهش دهد.

به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران از IDG News Service ، این مرکز داده که در منطقه Lockport حوالی ابشار نیاگارا واقع شده است از جریان هوای بیرون که به آرامی در بین راهروها وسیع و طویل این مرکز در حرکت است برای خنک کردن محیط و تجهیزات خود بهره می برد.

 

این طراحی و استفاده از خنک کنندگی طبیعت نیاز به هرگونه دستگاه خنک کننده را مرتفع می سازد و یکی از هزینه بردارترین و پر مصرف ترین تجهیزات در چرخه فعالیت مراکز داده را حذف می نماید.

دستگاه های اصلی IT نیروی هیدروالکتریک خود را از مرکز انرژی شهر نیویورک دریافت می کنند. به گفته یاهو این یکی از مانوسانه ترین مراکز داده با محیط زیست است که تاکنون ساخته شده است.

طراحی این مرکز به این شکل است که؛ سه هال یا سالن مرکز داده به یک پایگاه مرکزی عملیات متصل شده اند که خود آن نیز دارای دو سالن مجزای دیگر است. این سالن های در زاویه حرکت باد به گونه ای قرار گرفته اند که جریان باد در آنها براحتی امکان پذیر است. از آنجایی که این سالن ها به شکل و شمایل لانه مرغ ساخته شده اند، یاهو آنها را "Yahoo Computing Yahoo" یا" لانه محاسباتی یاهو" نامیده است.

 
 
چهارشنبه 24 آذر 1389  8:20 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها